به نظر می رسد سونی با دوربین های DSLR به این مهم دست یافته است


سونی یک مارک تجاری بسیار محبوب است. این محصول سالها سبد کالای ثابت خود را حفظ کرده و به بزرگترین فروشنده دوربین های SLR تبدیل شده است.

اکنون به نظر می رسد که سونی ممکن است به دوربین های بدون آینه روی بیاورد ، زیرا این شرکت دامنه DSLR خود را قطع کرده است.

سونی تولید دوربین های DSLR را متوقف کرده است

همانطور که SonyAlphaRumors برای اولین بار متوجه شد ، سونی A68 ، A99 II و A77 II را از وب سایت خود حذف کرد. اینها همه دوربین های دیگر در محدوده DSLR سونی بودند. سایر خرده فروشان نیز دوربین ها را غیرقابل دسترس معرفی می کنند.

در زمان نوشتن مقاله ، سونی خاموش کردن را تأیید نکرده است ، اما روشن است که چه اتفاقی می افتد.

A99 II آخرین دوربین DSLR سونی بود. اگرچه جدیدتر است ، سونی در واقع دوربین را در سال 2016 منتشر کرد. با توجه به وقفه های طولانی از آخرین نسخه DSLR ، بسیار راحت می توان گفت که سونی هیچ یک از آن را منتشر نکرده است.

اگر هنوز به دنبال دوربین Sony DSLR هستید ، می توانید آن را از فروشگاه هایی که سهام موجود دارند پیدا کنید. در حالی که به نظر می رسد سونی دستگاه را از اکثر خرده فروشان خارج کرده است ، اما ممکن است برخی هنوز سهام خود را دور بریزند. اگر در نمایندگی های فروش بدشانسی نمی آورید ، همچنان می توانید Sony DSLR دست دوم را خریداری کنید ، اما متأسفانه مورد جدیدی نیست.

انتقال از DSLR به دوربین های بدون آینه

سونی بیشترین دوربین های SLR را در سال 2020 تولید کرده است ، بنابراین به نظر می رسد شرکت تمرکز خود را بر روی این نوع دوربین ها گذاشته است. با قطع سایر دامنه دوربین ها ، سونی اکنون می تواند بر روی توسعه دوربین های SLR بهتر تمرکز کند.

دوربین های DSLR همیشه اصلی ترین نوع دوربین در بازار بوده اند. عکاسان حرفه ای سال هاست که از دوربین های DSLR استفاده می کنند و پیشرفت خوبی نسبت به دوربین های معمولی بوده اند.

دوربین های بدون آینه بسیار سبک تر از DSLR ها هستند زیرا قطعات کمتری در داخل وجود دارد. این دوربین ها همچنین می توانند سریعتر از دوربین های DSLR عکس بگیرند و می توانند تصاویر واضح تری ایجاد کنند. از آنجا که دوربین ها به طور منظم راه اندازی می شوند ، می توانید بدون دوربین SLR ، که دارای ویژگی های مدرن تری است ، عکس بگیرید.

بیشتر بخوانید: بدون آینه در مقابل دوربین فیلمبرداری DSLR در مقابل: بهترین دستگاه فیلمبرداری کدام یک است؟

با این حال ، دوربین های SLR به دلیل طیف وسیعی از فاکتورها ، اغلب گران تر از DSLR ها هستند. بنابراین ، این ممکن است زیر سوال برود که آیا سونی به دلیل سود بیشتر و همچنین دوربین های بهتر ، دامنه DSLR خود را کنار می گذارد.

آیا این نگاهی به آینده سونی است؟

اگرچه هنوز اهداف سونی تأیید نشده است ، اما به نظر می رسد که در حال حاضر این شرکت تمرکز خود را کاملا بر روی دوربین های SLR گذاشته است. بسیاری از عکاسان هنوز از دوربین های DSLR استفاده می کنند ، بنابراین ممکن است لازم باشد در آینده نزدیک به دوربین های SLR روی بیاورند.

با این حال ، سایر کمپانی های تولید دوربین مانند Nikon و Canon هنوز دوربین های DSLR دارند. بنابراین ممکن است دوربین های DSLR قدیمی نباشند.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *