نکات مثبت و منفی اصلی هر یک


هر کسی که به دنبال یک ابزار تجسم داده یا هوش تجاری است ، می داند که Microsoft Power BI و Tableau بهترین ویژگی های موجود هستند.

هر دو ابزار در نگاه اول بسیار یکسان به نظر می رسند. با این حال ، کمی عمیق شدن و اختلافاتی که بر دیگری ارجحیت دارند آشکار می شود. بیایید با یک ابزار مناسب برای کاربری که بلد نیست بلد باشد آشنا شویم.

جدول: بررسی اجمالی

https://www.youtube.com/watch؟v=YfE9jBq002s

استفاده از این جدول آسان است و اگرچه برخی دانش قبلی در مورد تجزیه و تحلیل داده ها ممکن است کمک کند ، اما لازم نیست. اگر هیچ یک از آنها را ندارید ، می توانید بلافاصله استفاده از Tableau را شروع کنید.

Tableau به شما کمک می کند تصاویر تعاملی ایجاد کنید. به شما امکان می دهد هضم داده ها را با استفاده از مجموعه کمکهای دیداری سازماندهی ، تجزیه و تحلیل و تسهیل کنید. برای راحتی بیشتر حتی یک عملکرد کشیدن و رها کردن دارد.

اگر نیازی به کور شدن توسط وسایل کمکی ندارید ، ممکن است تخته نرد برای شما زیاد باشد. اگر فقط به ایجاد گزارش های بدون عارضه نیاز دارید ، Microsoft PowerBI گزینه بهتری خواهد بود.

Microsoft Power BI: یک نمای کلی

https://www.youtube.com/watch؟v=PXqFXG4rzXE

Microsoft Power BI یک پلتفرم هوش تجاری و تجزیه و تحلیل مبتنی بر ابر است. این یک عملکرد کشیدن و رها کردن مانند Tableau است و به اشتراک گذاری داده ها را آسان و ساده می کند. Microsoft Power BI در هنگام ایجاد و نمایش داشبورد و گزارش های مدیریت کلیدی می درخشد.

آنچه به Microsoft Power BI نسبت به Tableau برتری می بخشد این است که پشت آن یک پشته مایکروسافت قرار دارد. این ادغام یک نقطه فروش عظیم است. این ابزار در Office 365 تعبیه شده است ، اما می تواند به منابع خارجی نیز متصل شود.

برداشت ها

Tableau به شما کمک می کند انواع تجسم های اساسی مانند نمودارهای خطی ، نمودارهای گرمایی و نمودارهای واریانس و سایر موارد را ایجاد کنید. به شما امکان می دهد تجسم های پیچیده و پیچیده ای ایجاد کنید.

یکی از نکات جالب در مورد Tableau این است که به شما اجازه می دهد درباره داده ها س questionsال کنید “اگر چه شود” و از تعداد نقاط داده در تحلیل خود استفاده کنید.

Microsoft Power BI به شما امکان می دهد به سرعت داده ها را بارگیری کرده و با استفاده از نمایش داده های زبان طبیعی پیش نمایش ایجاد کنید. می توانید هر تعداد پیش نمایش که می خواهید مانند نمودار ایجاد کنید و سپس داده ها را در هر پیش نمایش که کار می کنید قرار دهید.

نقطه ضعف Microsoft Power BI این است که فقط 3500 نقطه داده را شامل می شود. تابلو رفته است و به همین دلیل در راس این تور است.

الفائز: تابلو

پشتیبانی مشتری

Tableau در صورت نیاز پشتیبانی مستقیم از طریق تلفن و ایمیل را ارائه می دهد. همچنین می توانید از طریق پورتال مشتری آنها بلیط پشتیبانی ارسال کنید.

علاوه بر این ، Tableau منابع پشتیبانی متنوعی را ارائه می دهد که می توانید بصورت آنلاین پیدا کنید و همچنین دوره های آموزشی و سمینارهایی را می توانید شرکت کنید. یک انجمن و یک انجمن وجود دارد که در صورت لزوم می توانید از آن استفاده کنید.

Microsoft Power BI بابت ویژگیهای پشتیبانی مشتری هزینه ای دریافت نمی کند ، اما کاربران باتجربه می گویند اگر حساب حق بیمه داشته باشید سرعت آن سریعتر است.

اگرچه می توانید بدون توجه به وضعیت حساب خود از آنها کمک بگیرید ، Microsoft Power BI همچنین منابع پشتیبانی ، آموزش ، آموزش هدفمند و انجمن دارای انجمن را تولید می کند.

برنده: قرعه کشی!

آسان برای استفاده

Microsoft Power BI برای عموم مردم بهترین نتیجه را دارد ، در حالی که Tableau ابزار ارجح برای تجزیه و تحلیل داده ها است. استفاده از هر دو آسان است و منحنی یادگیری زیادی برای آنها وجود ندارد. با این حال ، از آنجا که Tableau بهتر نیازهای تحلیلگران داده را برآورده می کند ، تشخیص بهترین روش برای انجام این کار ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

در مقابل ، Microsoft Power BI برای مبتدیان ایده آل است. برای استفاده از آن به دانش قبلی نیاز ندارید. هیچ دوره تجزیه و تحلیل داده یا دوره قبلی لازم نیست.

اگرچه یادگیری Tableau آسان است ، اما از کمی تجزیه و تحلیل داده بهره مند می شود. خوبی این است که با وجود تمام منابع موجود ، تبدیل داده ها به تجسم های پیچیده مدت زیادی طول نمی کشد.

برنده: Microsoft Power BI

قیمت

Microsoft Power BI و Tableau سیستم قیمت گذاری متفاوتی را ارائه می دهند. Tableau سه گزینه اشتراک برای انتخاب دارد و آنها برای پاسخگویی به نیازهای مختلف طراحی شده اند. شما یک مروری کلی دارید ، محقق و خالق آن.

قیمت هر کاربر در هر ماه و اینکه سالانه هزینه ای از شما کسر می شود متفاوت است. همچنین بسته به اینکه سیستم عامل Tableau را در محل کار یا فضای ابری خود مستقر کرده اید ، هزینه ها نیز تحت تأثیر قرار می گیرند.

Tableau یک دوره آزمایشی 14 روزه رایگان ارائه می دهد ، بنابراین می توانید قبل از صرف هزینه برای همه چیز مقیاس بندی کنید و مطمئن شوید که برای شما مناسب است. این یک ابزار عالی است ، اما مطمئن شوید که واقعا ارزش پولی را که برای آن پرداخت می کنید است ، زیرا قیمت واقعا می تواند افزایش یابد.

اگر Tableau Viewer را در محل کار خود مستقر کنید ، هزینه هر کاربر در هر ماه 12 دلار است. اگر در ابر Tableau میزبانی شود ، هر کاربر 15 دلار در ماه است. به شما امکان دسترسی به پیش نمایش های از قبل ایجاد شده را می دهد و برای دریافت طرح باید حداقل 100 بیننده داشته باشید.

برنامه اکسپلورر برای هر کاربر در ماه 35 دلار برای استقرار در محل و 42 دلار برای هر کاربر در ماه برای استقرار ابر است. سرانجام ، برنامه Creator عملکرد Tableau را با قیمت 70 دلار در هر کاربر در ماه به شما می دهد و فرقی نمی کند که این پلتفرم در محل کار مستقر باشد یا در فضای ابری.

Microsoft Power BI همچنین سه سطح اشتراک دارد که یکی از آنها رایگان است. دسک تاپ ، پرو و ​​پرمیوم دریافت می کنید. سطح دسک تاپ برای کاربران مجانی رایگان است و برنامه Pro با قیمت هر کاربر در هر ماه 9.99 دلار شروع می شود.

از جمله موارد دیگر ، محدودیت اندازه مدل شما 1 گیگابایت است ، شما می توانید هر روز 8 به روزرسانی داده انجام دهید و به بیش از 100 منبع داده متصل شوید. اگر شرکت شما از قبل راه حل Microsoft 365 E5 داشته است ، می توانید به صورت رایگان به Plan Pro دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید برنامه Pro را به مدت 60 روز کامل آزمایش کنید ، که بیشتر از دوره آزمایشی 14 روزه رایگان Tableau است.

می توانید برای هر کاربر ماهانه 20 دلار در Premium Plan مشترک شوید. شما تمام ویژگی های موجود در برنامه Pro را دارید ، به علاوه امکان استفاده حداکثر 100 گیگابایت در هر مدل و به طور متوسط ​​48 گیگابایت فضای ذخیره سازی.

شما همچنین می توانید یک برنامه حق بیمه برای ظرفیت دریافت کنید ، که برای یک منبع ذخیره سازی ابر جداگانه از 4995 دلار در ماه شروع می شود.

این طرح به همراه تعدادی ویژگی دیگر محدودیت مدل 400 گیگابایتی را برای شما فراهم می کند. مانند برنامه های Tableau ، شما باید از هر دو طرح مراقبت کنید و مطمئن شوید که این برنامه نیازهای شما را برآورده می کند.

برنده: Microsoft Power BI

کدام یک را انتخاب کنیم؟

تعیین یک برنده مشخص یک چالش است. یکی برای تحلیل گران داده بهتر است ، دیگری برای مبتدیان. یکی از آنها مقرون به صرفه است ، اما عملکرد کمتری نسبت به گران قیمت ترین پلت فرم All-in-One ارائه می دهد.

راه حل در اینجا به نیاز و اندازه تجارت شما بستگی دارد. برای چه استفاده ای می کنید؟ اگر می خواهید جلوه های بصری پیچیده ای را خیره کنید ، از Tableau استفاده کنید. در غیر این صورت ، Microsoft Power BI برای چیزی ساده مناسب است.

اگر هنوز در پایان مقایسه مطمئن نیستید ، Encore گزینه دیگری را ارائه می دهد. ابزار ارجاع آنها س questionsالاتی را می پرسد تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام ابزار برای شما بهترین است: Tableau یا Microsoft Power BI.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *