6 دلیل برای اینکه شما باید از Goodreads استفاده نکنید


Goodreads بخش عمده ای از جامعه کتابخوانی است. علاقه مندان به کتاب ، آن را به عنوان محبوب ترین و تثبیت شده ترین بستر شناخته می شوند که محلی را برای گردآوری و گفتگو درباره کتابهایی که به آنها علاقه دارید ، به اشتراک گذاشتن ایده هایی برای خوانده شده و خواندن بعدی خود پیدا می کند.

با گذشت زمان و تغییر ، گودریدز این کار را نمی کند. این امر منجر به این شده است که بسیاری از کاربران تصمیم به ترک بسترهای نرم افزاری بگیرند – راه حلی که سالها با نگرانی های رفع نشده و مشکلات انباشته همراه بود.

به همین دلیل باید در فکر دور ماندن از Goodreads باشید.

1. رکود تحت مالکیت آمازون

از زمانی که آمازون گودریدز را خریداری کرد ، مصرف کنندگان بد دهان خود را مزه می کردند.

درست است که به نظر می رسد حداقل در سطح سطح هیچ چیز تغییر نکرده یا غیرمعمول نشده است. این خود یک شمشیر دو لبه با کاربران است. برخی از تغییر مالکیت راضی نیستند ، اما خوشحال هستند که هیچ چیزی تغییر نکرده است.

دیگران دقیقاً برعکس هستند. آنها از اینکه پلتفرم گودریدز به یکی از بسیاری از خریدهای زیر مجموعه جف بزوس تبدیل شده ناراضی هستند و حداقل انتظار داشتند که این امر منجر به تغییرات مثبتی برای پلتفرم شود.

در هر صورت ، هر دو اردوگاه به توافق می رسند که ترجیح می دهند ، مگر اینکه اصلاً انتقال مالکیت صورت گرفته باشد.

2. بسیاری از ویژگی های جدید نیست

Goodreads از سال 2007 وجود داشته است. برای زنده ماندن زمان بسیار طولانی است. در آغاز سال 2021 ، گودریدز بیش از 90 میلیون عضو داشت ، که یک شاهکار چشمگیر و شاهدی بر توانایی آنها در مقاومت در برابر زمان است.

مسئله این است که در تمام این مدت واقعاً تغییر چشمگیری در عملکرد آن مشاهده نشده است. همان سایت با همان عملکرد اساسی یکسان باقی مانده است. بسیاری از کاربران از تنبلی شکایت دارند ، اما به نظر نمی رسد که این تأثیر زیادی داشته باشد ، زیرا هنوز هم واقعیت دارد. برخی از کاربران توجه خود را به سیستم عامل های جایگزین Goodreads معطوف کرده اند که تعداد آنها بسیار زیاد است.

به همین دلیل است که کاربران احتمالاً اکنون بلندتر صحبت می کنند و شکایات خود را با وضوح بیشتری بیان می کنند ، زیرا گزینه های بسیار خوبی برای پلتفرم Goodreads وجود دارد. گزینه های خوب همان مشکلات را ندارند. یا اگر داشتند ، برای رفع آن تلاش می کردند.

3. یک وب سایت قدیمی طراحی کنید

بسیاری از کاربران Goodreads همچنان از طرح منسوخ پلت فرم شکایت دارند و خواستار بروزرسانی هستند. در حالی که شما هنوز هم می توانید ظاهری را که همه با شما ارتباط دارند حفظ کنید ، این بدان معنا نیست که یک تازه سازی گاه به گاه یک چیز بد است.

تا زمانی که سیستم عامل کاملاً شناخته نشود ، هیچ کس خواستار بازنگری کامل سیستم عامل نیست. اما منصفانه است اگر بگوییم وقتی به سایت Good Reads می روید خیالتان راحت می شود ، زیرا هیچ سایت مدرن Edge دیگری که طرفداران کتاب زیادی مانند StoryGraph ، Shotgun یا BookTrib داشته باشد ، وجود ندارد. از نظر طراحی از گودریدز متمایزتر به نظر می رسد.

این تنها دلیل روی آوردن کاربران به سیستم عامل های دیگر نیست ، اما قطعاً یک عامل کمک کننده است.

سالهاست که کاربران پلتفرم گودریدز از مشکلی که در صورت تکمیل نکردن کتاب بوجود می آید شکایت کرده اند. این معامله است.

از هم اکنون ، اگر کتاب کاملی در مورد Goodreads نخوانده اید ، می توانید دو کار انجام دهید. اولین مورد این است که بپذیرید هرگز آن را کامل نخواهید کرد و به بخشی دائمی از لیست خواندن شما تبدیل خواهد شد. یا ، در تلاش برای خلاص شدن از آن ، برای پایان دادن به آن ، دروغ بگویید و یک نظر جعلی بنویسید. هیچ گزینه جذاب خاصی وجود ندارد.

این مسئله جدیدی نیست و اگرچه کاربران بی شماری از آن شکایت دارند ، اما همچنان بخشی از تجربه Goodreads است. پلتفرم StoryGraph توانست رقابت را پشت سر بگذارد و با افزودن دکمه سوم کار را آسان کند. جدا از خواندن . تنظیمات خواندن ، شما همچنین یک دکمه دریافت می کنید تکمیل نشده (DNF) چرا گودریدز همین کار را نکرد؟ این باعث خوشبختی بسیاری از کاربران می شود ، اما آنها هنوز هم این تغییر را اعمال نمی کنند.

این فقط یکی از موضوعات رفع نشده است ، اما یک نمونه کامل از موارد ساده است اما تأثیر مثبت زیادی بر روی سیستم عامل خواهد داشت. با این حال ، گودریدز همچنان خواسته های کاربران خود را نادیده می گیرد.

5. روند بررسی بدون تغییر باقی می ماند

یکی از ارزشمندترین تجربیات ، مرور کتاب است. به اشتراک گذاشتن افکار ، تمجیدها و شکایات بهترین احساس را در شما ایجاد می کند. بسیار خوب است که گودریدز امکان بازخورد را فراهم می کند. با این حال جای تعجب نیست که آنها در سالهای اخیر روند بررسی را تغییر نداده اند.

اکنون گزینه های زیادی برای Goodreads وجود دارد و این منجر به مقایسه می شود. وقتی پلتفرم را با دیگران و آنچه آنها ارائه می دهند مقایسه می کنید ، بدیهی است که گودریدز عقب است.

بیایید StoryGraph را بگیریم. این یکی از جدیدترین بازیکنان در صنعت مشتاق خواندن است و مصرف کنندگان به دلیل عملکرد خارق العاده آن به آن سر می زنند.

در حالی که Goodreads با یک سیستم کامل ستاره باقی می ماند ، StoryGraph به شما امکان می دهد به شما نیم و یک چهارم ستاره بدهید. هر کتابی سزاوار پنج ستاره نیست ، اگرچه شاید آن را دوست داشته باشید ، اما با گودریدز باید فکر کنید که آیا چهار ستاره کمتر از فروش است. StoryGraph با دادن قدرت تقسیم تیم ها ، این مشکل را برطرف می کند.

علاوه بر تغییر درجه ستاره ، StoryGraph به شما امکان می دهد نگاه جامع تری به کتاب داشته باشید. بخش بزرگی وجود دارد که می توانید برای کتاب پر کنید ، از جمله سرعت ، روحیه ، رشد شخصیت و موارد دیگر.

Goodreads فقط به شما امکان می دهد که افکار خود را در کتاب بنویسید ، به این عنوان یک امتیاز ستاره دهید ، درمورد مطالعه ، تصمیم بگیرید که کتاب را می خوانید یا خوانده اید و زمانی را که برای بررسی آن صرف کرده اید اضافه کنید. به نظر نمی رسد که این کافی باشد ، مخصوصاً وقتی مقایسه را شروع می کنید و متوجه می شوید که چگونه سایر وب سایت ها به شما امکان مرور می دهند.

6. برنامه باگی است و خراب می شود

Goodreads یک برنامه دارد ، اما تقریباً همیشه بهتر است وانمود کنید که اینگونه نیست.

برنامه اغلب خراب می شود و اغلب اصلاً ارزش استفاده از آن را ندارد. گاهی اوقات این برنامه فقط با راه اندازی مجدد گوشی کاملاً برای رفع آن می تواند گوشی شما را مسدود کند. چندین برنامه کاربردی وجود دارد که مناسب ترین علاقه مندان به کتاب است.

گالری عکس (3 عکس)

علاوه بر این ، نسخه های iOS و Android از نظر ویژگی متفاوت هستند ، اما هر دو به اندازه یک وب سایت مناسب نیستند. برنامه Goodreads آنطور که باید پایدار نیست ، مخصوصاً وقتی فکر می کنید این پلتفرم پول آمازون دارد.

نیازی به ادامه استفاده از Goodreads نیست

چرا باید Goodreads را ترک کنید؟ خوب ، این بسیار ساده است: زیرا شما می توانید.

به طور خلاصه ، چندین گزینه بهتر برای Goodreads وجود دارد. فقط از روی دلتنگی ارزش رفتن به صحنه را ندارد. اگرچه زمانی بهترین بستر برای فهرست بندی کتاب ها بود ، اما امروز اینگونه نیست. بهتر است برای برآوردن نیازهای کتابخوانی خود ، به جای دیگری سر بزنید و مطالعه و جامعه بعدی خود را که به آن تعلق دارید پیدا کنید.

Goodreads دیگر گروه را رهبری نمی کند ، اما از بقیه عقب است. سیستم عامل های جدیدتری ظهور کرده اند که در سال های اخیر به طور مداوم ویژگی های خود را به روز می کنند و حتی اکنون نیز ظاهر می شوند.

بهتر است به جای حل کردن با چیزی که در مقایسه وجود ندارد ، یک Goodreads جایگزین پیدا کنید که تمام نیازهای شما را برآورده کند. به گودریدز بسنده نکنید ، جای دیگری شاد باشید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *