به روزرسانی Android شما Trojan دسترسی از راه دور است؟


تلفن هوشمند شما دیگر مکانی امن برای ذخیره مخاطبین و موسیقی شما نیست. اکثر کاربران تلفن های هوشمند اندرویدی اطلاعات محرمانه ذخیره شده در دستگاه خود را دارند.

اگرچه ممکن است استفاده از یک گذرواژه قوی ، اتصال فقط به یک شبکه Wi-Fi امن و جلوگیری از پرونده های مشکوک را در نظر داشته باشید ، با این وجود می توانید قربانی یک حمله Trojan از راه دور شوید.

Trojan دسترسی از راه دور چیست و چگونه حمله می کند؟

Trojan یا RAT با دسترسی از راه دور نوعی بدافزار است که خود را به صورت فایلی مبدل می کند که برای کاربر بی ضرر است یا برای کاربر مفید است – از هر پرونده ای گرفته تا برنامه ها و برنامه ها ، می تواند هر چیزی باشد.

اما برخلاف انواع دیگر بدافزارها ، RAT فقط داده ها و پرونده هایی را که قبلاً برای انجام آنها برنامه ریزی شده بود نمی دزدد یا به آنها آسیب نمی رساند. درعوض ، دسترسی مجرمان و مجرمانه اینترنتی را به دستگاه شما به مجرمان اینترنتی می دهد.

اگر مهاجم دقت کافی داشته باشد ، ممکن است تا دیر نشده متوجه آلوده شدن دستگاه خود نشوید. ممکن است یک مهاجم به تمام پرونده ها و برنامه های شما و همه داده های ذخیره شده در آنها مانند گذرواژه ها و اطلاعات شخصی بدون محدودیت دسترسی داشته باشد.

متأسفانه ، حملات RAT از زمان آغاز در دهه 1990 رشد قابل توجهی داشته است. اجتناب از حمله RAT این روزها بسیار دشوارتر از این است که به راحتی از بارگیری پرونده ها و برنامه های غیر قابل اعتماد خودداری کنید. بدیهی است که یکی از راه های دسترسی RAT به دستگاه Android شما از طریق اعلان به روزرسانی سیستم است.

آیا به روزرسانی سیستم Android شما RAT را پنهان می کند؟

یکی از بهترین راه ها برای ایمن نگه داشتن دستگاه ، به روزرسانی منظم سیستم اندروید است. خطاهای امنیتی غالباً در جدیدترین سیستم ها برطرف می شوند و معمولاً ایمن تر از سیستم های قبلی هستند.

اما برای اطمینان از بروزرسانی واقعی سیستم چه کاری می توانید انجام دهید؟

به روزرسانی جدید Android RAT پرونده ها را از وب سایت های مشکوک یا ایمیل های فیشینگ پیوند می دهد. همچنین ممکن است به دلیل برنامه های خطرناکی که ممکن است شما به عنوان یک فایل APK نصب کرده باشید ، نه از فروشگاه Google Play.

بدافزار RAT یک اعلان واقعی برای شما ارسال می کند ، ظاهراً تظاهر به Google بودن می کند تا از بروزرسانی جدید به شما اطلاع دهد. در برخی موارد ، “بررسی برای به روزرسانی ها” نیز قانونی تر به نظر می رسد.

برای اطمینان از قانونی بودن به روزرسانی سیستم و نه بدافزار جدید RAT ، از طریق اعلان ها را به روز نکنید. درعوض ، مستقیماً به تنظیمات تلفن خود بروید و برای بررسی به روزرسانی های موجود ، از ابزار رسمی بروزرسانی در تلفن خود بازدید کنید.

مرتبط: چگونه همه چیز را به روز کنیم و چرا

در صورت عدم بروزرسانی ، ممکن است اعلان یک Trojan دسترسی از راه دور باشد. حتی اگر به روزرسانی وجود دارد ، آن را از طریق برنامه های تنظیمات نصب کنید.

چگونه می توان از دسترسی از راه دور به Android Trojans خلاص شد

در اینجا نحوه خلاص شدن از شر دسترسی از راه دور به اسب تروا در دستگاه Android خود وجود دارد.

اگرچه شما باید بپذیرید که برخی از داده ها و پرونده های تلفن شما به خطر افتاده است ، اما باید خسارت را کاهش دهید.

برای قطع ارتباط مهاجم از راه دور ، تلفن خود را از اینترنت جدا کنید. همچنین باید هر گذرواژه و اطلاعات مالی موجود در تلفن خود را با استفاده از یک دستگاه تمیز و جداگانه تغییر دهید.

برای حذف RAT از تلفن خود ، باید آن را حذف کنید. اگر اخیراً پرونده یا برنامه مشکوکی را بارگیری یا نصب کرده اید ، با حذف آنها و پاک کردن حافظه دستگاه از داده های آن شروع کنید. برای ایمن بودن ، تمام داده های مرور خود را حذف کرده و مرورگرها یا برنامه های فرضی را حذف نصب و نصب مجدد کنید.

در حالت ایده آل ، این باید برای تمیز کردن دستگاه شما کافی باشد. با این حال ، اگر نمی دانید بدافزار در کجا قرار دارد ، ممکن است لازم باشد همه موارد موجود در تلفن خود را با تنظیم مجدد کارخانه حذف کنید.

Android Malware: راهنمایی بخواهید

گفتن اینکه حذف بدافزار از تلفن شما راحت تر است ، مخصوصاً اگر در فن آوری خبره نیستید.

اگر مشکوک هستید که RAT را بر روی دستگاه خود نصب کرده اید ، دریغ نکنید با تکنسین تلفن محلی یا منابع و آموزش های آنلاین تماس بگیرید. در صورت عدم درمان ، RAT می تواند تلفن و زندگی شما را خراب کند.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *