رمزعبور مدیر ویندوز خود را فراموش کرده اید؟ نحوه تنظیم مجدد آن


اگر رمزعبور مدیر ویندوز خود را فراموش کنید ، کنترل چندانی ندارید. عدم دسترسی به حساب سرپرست به این معنی است که شما نمی توانید برنامه ها را حذف نصب کنید ، تغییرات سیستم را ایجاد کنید یا سایر کارهای اجرایی را در رایانه خود انجام دهید.

اما ناامید نشوید – ما اینجا هستیم تا کمک کنیم. ما وضعیت حساب مدیر پیش فرض را در نسخه های مختلف ویندوز به ویندوز توضیح خواهیم داد و نحوه بازنشانی رمز ورود مدیر را به شما نشان خواهیم داد.

سابقه حساب Windows Administrator

اولین غریزه شما هنگام فراموش کردن رمز ورود به حساب شما ممکن است جستجوی رمز ورود پیش فرض مدیر ویندوز باشد. با این حال ، در ویندوز ویستا و بالاتر ، در واقع هیچ حساب مدیر سیستم وجود ندارد که به طور پیش فرض در دسترس باشد. این یک اقدام امنیتی برای محافظت از رایانه شما است.

ویندوز XP دارای یک حساب سرپرست اضافی بود که در کنار حسابهای عادی شما قرار داشت. مشکل این است که اکثر افراد رمز ورود این حساب را خالی گذاشته اند ، به این معنی که اگر هرگز آن را تغییر ندهید ، هرکسی که به رایانه دسترسی داشته باشد و دانش کمی در مورد نحوه ورود به سیستم با مجوزهای کامل مدیر داشته باشد ، می تواند.

این مشکل بزرگتر بود اگر شما از حساب مدیر به طور مداوم استفاده می کنید ، زیرا هر بدافزاری در انجام هر کاری که می خواست آزاد بود. حساب سرپرست حاوی هیچ گونه چک یا تراز نیست.

اگر به دلایلی هنوز از این نسخه قدیمی ویندوز استفاده می کنید ، به شما نشان داده ایم که چگونه می توانید رمزعبور مدیر خود را در ویندوز XP تنظیم مجدد کنید.

حساب های مدیر مدرن ویندوز

با شروع ویندوز ویستا ، مایکروسافت حساب مدیر پیش فرض را غیرفعال می کند. در عوض ، ویژگی User Account Control ظاهر شد ، قابلیتی که امروزه نیز در ویندوز 10 وجود دارد. به شما این امکان را می دهد که به طور موقت مجوزهای سرپرست را هنگام استفاده از هر حساب ، به شرط داشتن رمز ورود مدیر ، اعطا کنید.

بنابراین ، هیچ گذرواژه استاندارد مدیر Windows وجود ندارد که بتوانید جدیدترین نسخه های Windows را جستجو کنید. اگرچه می توانید حساب مدیر داخلی را دوباره فعال کنید ، اما توصیه می کنیم از این کار خودداری کنید. این حساب با مجوزهای سرپرست همیشه کار می کند و هرگز به تأیید اقدامات حساس احتیاج ندارد. این امر خطر بزرگی را برای امنیت ایجاد می کند ، زیرا بدافزار می تواند به راحتی و بدون هیچ مانعی اجرا شود.

برای فعال کردن حساب مدیر پیش فرض به مجوزهای مدیر نیز نیاز دارید ، به این معنی که اگر رمز ورود مدیر را فراموش کنید این راه حل نیست. گزینه دیگر بررسی نحوه بازنشانی رمز ورود مدیر در ویندوز 10 ، 8 و 7 است.

رمزعبور مدیر را در ویندوز 10 فراموش کرده اید

در ویندوز 10 ، دو گزینه برای حساب کاربری خود دارید. می توانید با یک حساب Microsoft وارد سیستم شوید یا از یک حساب محلی قدیمی استفاده کنید که فقط در رایانه شما وجود دارد.

اگر از حساب Microsoft استفاده می کنید ، آسان است که رمز عبور خود را تنظیم کنید. صفحه بازیابی حساب Microsoft را باز کنید و مراحل بازگشت به حساب خود را دنبال کنید. این روش ساده است اگر روش های بازیابی صحیحی مانند آدرس ایمیل پشتیبان و شماره تلفن را تنظیم کرده باشید.

کسانی که از یک حساب محلی استفاده می کنند ، در بازنشانی گذرواژه خود مشکل بیشتری خواهند داشت. در ویندوز 10 نسخه 1803 و بالاتر ، می توانید س questionsالات امنیتی را به حساب محلی خود اضافه کنید تا در صورت لزوم به شما در بازگشت کمک کند (زیر تنظیمات> حساب ها> گزینه های ورود به سیستم ) اما اگر آن را تنظیم نکرده اید ، باید یک روند نسبتاً خسته کننده را پشت سر بگذارید تا از پس آن برآیید.

هر آنچه در این زمینه باید بدانید را می توانید در راهنمای ما برای بازنشانی رمزعبور مدیر فراموش شده برای ویندوز 10 بیابید.

رمزعبور مدیر خود را در ویندوز 8 فراموش کردم

ویندوز 8.1 بسیار شبیه ویندوز 10 است. ویندوز 8 اولین نسخه پشتیبانی از ورود به سیستم حساب Microsoft است. اگر با حساب Microsoft خود وارد سیستم شده اید و این رمز عبور را فراموش کرده اید ، می توانید آن را با استفاده از صفحه تنظیم مجدد رمز عبور Microsoft همانطور که در بالا توضیح داده شد بازیابی کنید.

کاربرانی که حساب های محلی دارند برای بازنشانی گذرواژه خود باید از روش راه حل مرتبط در قسمت بالای ویندوز 10 پیروی کنند. ویندوز 8.1 از مشکلات امنیتی پشتیبانی نمی کند ، بنابراین این گزینه برای تنظیم مجدد رمز عبور حساب محلی نیست. این مدتی طول می کشد ، اما اگر قبول کنید که نمی خواهید سیستم خود را به طور کامل تنظیم کنید ، این بهترین شرط شماست.

رمز عبور مدیر را در ویندوز 7 بازنشانی کنید

https://www.youtube.com/watch؟v=sw6wcYb2fMw

همانطور که انتظار دارید ، ویندوز 7 کمترین گزینه را برای تنظیم مجدد رمز ورود فراموش شده ارائه می دهد. از آنجا که هیچ پشتیبانی از حساب های Microsoft وجود ندارد ، شما باید حساب محلی خود را به صورت دستی دوباره راه اندازی کنید. مراحل شرح داده شده در راهنمای قبلی را دنبال کنید.

راه های دیگر برای تنظیم مجدد رمزهای عبور ویندوز

ما در مورد بهترین راه حل ها برای بازنشانی رمز ورود مدیر فراموش شده در هر نسخه فعلی ویندوز تحقیق کرده ایم. با این حال ، روش های دیگری نیز وجود دارد که باید بدانید.

از دیسک تنظیم مجدد رمز عبور استفاده کنید

هر نسخه مدرن ویندوز از ایجاد دیسک های تنظیم مجدد رمز عبور پشتیبانی می کند. با این کار می توانید یک درایو فلش را به عنوان یک کلید پشتیبان برای باز کردن قفل حساب خود تنظیم کنید. از آنجا که شما باید قبل از قفل شدن حساب خود آن را تنظیم کنید ، در بالا به آن اشاره نکردیم.

با این حال ، به محض این که حساب خود را مجدداً تنظیم کردید ، بهتر است یک دیسک تنظیم مجدد رمز عبور ایجاد کنید تا در آینده مجبور به جستجوی حلقه ها نباشید. برای انجام این کار ، ابتدا یک دستگاه قابل جابجایی مانند درایو فلش USB را به رایانه خود متصل کنید. سپس در منوی “Start” به دنبال “Reset Password” بگردید و یک ورودی خواهید دید برای ایجاد رمز عبور مجدد ، دیسک بزنید .

این مورد را انتخاب کنید ، سپس مراحل ایجاد دستگاه را دنبال کنید. برای تکمیل این ، شما به رمز ورود حساب فعلی خود نیاز دارید.

پس از ایجاد این دیسک ، باید آن را ذخیره کنید. هر کسی که به یک دیسک تنظیم مجدد دسترسی داشته باشد می تواند از آن برای دسترسی به حساب شما استفاده کند ، بنابراین مطمئن شوید که به اشتباه وارد نشود.

نرم افزار شکستن رمز عبور را امتحان کنید

به عنوان آخرین چاره ، می توانید از ابزاری که برای شکستن رمزهای عبور طراحی شده استفاده کنید. Ophcrack یک برنامه کاملاً شناخته شده است.

با این حال ، هیچ تضمینی وجود ندارد که این کار کند. نسخه سی دی زنده آن برای ویندوز ویستا و 7 است. ویندوز 10 ذکر نشده است ، بنابراین ممکن است پشتیبانی غیر رسمی باشد. با این حال ، برنامه اصلی تلفن همراه آن در ویندوز 10 پشتیبانی می شود.

علاوه بر این ، جداول قوس مورد استفاده برای شکستن رمزهای عبور از این طریق برای شکستن رمزهای عبور کوتاه و ضعیف بهتر هستند. اگر گذرواژه مدیر طولانی و پیچیده باشد ، بازیابی آن به این روش ممکن است طولانی شود.

بیشتر بخوانید: رایج ترین کلاهبرداری در کلاهبرداری با رمز عبور

اگر نمی توانید رمز عبور خود را بشکنید ، بهترین راه حل بعدی حذف کامل آن است. متأسفانه ، بیشتر ابزارهای این کار منسوخ شده اند و از ویندوز 10 پشتیبانی نمی کنند و هزینه زیادی هم ندارند.

با این حال ، اگر از ویندوز 8.1 یا بالاتر استفاده می کنید ، ویرایشگر رمز عبور و رجیستری NT آفلاین ارزش امتحان را دارد. با این کار رمز حساب برای شما پاک می شود ، بنابراین می توانید رمز عبور جدیدی تنظیم کنید. فقط بخاطر داشته باشید که این امر باعث می شود دسترسی شما به تمام پرونده هایی که با ویندوز رمزگذاری کرده اید از دست نرود.

بسیاری از برنامه ها را پیدا خواهید کرد که احتمال هک یا حذف رمز ورود خود را با پرداخت هزینه پرداخت می کنند. اگر ابزارها و روش های رایگان شکست بخورند ، این شما هستید که فکر می کنید ارزش آن را دارند. ما به طور کلی به آنها توصیه می کنیم از آنها استفاده نکنند ، اما در نهایت این تماس شماست.

فراتر از رمز عبور استاندارد مدیر ویندوز

ما رمز ورود پیش فرض مدیر ویندوز را در همه نسخه ها ، به همراه نحوه تنظیم مجدد رمز عبور ویندوز 10 ، ویندوز 8 و ویندوز 7 ، بررسی کرده ایم. یکی از روش های فوق احتمالاً برای شما مفید خواهد بود و شما می توانید. تا بتوانید حقوق اداری را در رایانه خود بازیابی کنید.

برای جلوگیری از تکرار این اتفاق در آینده ، باید با استفاده از یک مدیر رمزعبور تمام اطلاعات خود را به راحتی در پس رمز عبور اصلی قفل کنید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *