نحوه استفاده از فتوشاپ و افتر افکت برای ایجاد موشن گرافیک


نرم افزار Adobe به شما امکان می دهد گردش کار و دارایی ها را از یک برنامه به برنامه دیگر منتقل کنید. در حالی که این کراس اوور معمولاً از طریق Adobe Dynamic Link بین Premiere Pro و After Effects مورد استفاده قرار می گیرد ، افتر افکت همچنین از پرونده های چند لایه فتوشاپ پشتیبانی می کند.

این مهم است زیرا تمرکز افتر افکت در طراحی و پردازش تصویر کمتر است. بنابراین با وارد کردن آنها از طریق فتوشاپ ، می توانید لایه های Motion Graphics خود را قبل از انیمیشن افزایش دهید.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه چندین عکس در فتوشاپ ایجاد کنید ، آنها را به صورت لایه ای دستکاری و آماده کنید و سپس آنها را برای انیمیشن در After Effects وارد کنید.

عکس های خود را در فتوشاپ آماده کنید

بیایید با پیدا کردن تصاویر برای انیمیشن نهایی شروع کنیم.

برای پروژه خود می توانید از هر آنچه می خواهید استفاده کنید. در این حالت ، از تصاویر Pexels استفاده خواهد شد. تعداد زیادی از وب سایت ها وجود دارند که به شما امکان می دهند تصاویر رایگان را بارگیری کنید.

هنگامی که تصاویر مورد نظر خود را پیدا کردید ، یک عکس جدید در فتوشاپ ایجاد کنید. در حالت ایده آل ، شما می خواهید اندازه پرونده فتوشاپ شما با خروجی فیلم شما مطابقت داشته باشد. بنابراین ، اگر انیمیشن هایی با وضوح بالا تولید می کنید ، می خواهید اندازه بوم شما 1920 پیکسل عرض و 1080 پیکسل بلند باشد.

پس از بارگیری پانل HD ، عکسهای بارگیری شده را وارد کنید. در این مثال ، تصاویر پایه قبلاً اضافه شده اند.

سپس بیایید اشیا cut را برش دهیم ، اندازه بگیریم و وسایل و متن را اضافه کنیم. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید یا کمی گیر بیاندازید ، راهنمای ویرایش فتوشاپ ما باید به شما در جهت درست کمک کند.

هنگامی که از روند ویرایش راضی بودید ، باید یک مجموعه اساسی از تصاویر و لایه ها داشته باشید.

کلاسهای خود را آماده کنید

در این مثال می خواهیم پنجه سگ به سر گربه ای هیجان زده برخورد کند. بیایید با کمک میخ را برداریم ابزار کمند .

پس از انتخاب ، روی صفحه کلید راست کلیک کرده و انتخاب کنید لایه را با برش . انتخاب ، که در این حالت میخ است ، اکنون به یک لایه جدید تبدیل خواهد شد.

صحبت از لایه ها ، همه باید به وضوح تغییر نام دهند. سپس خواهید فهمید که چه چیزی مربوط به چه چیزی است. در اینجا مثالی از این آورده شده است:

سرانجام ، شما می خواهید گربه وقتی توسط پنجه سگ به سرش برخورد کرد ، واکنش نشان دهد. بیایید لایه ای به نام Cat را کپی کنیم و نام این Cat_Normal و کپی Cat_Bonked را بگذاریم.

چشمان مه آلود برای لایه Cat_Bonked کشیده شد تا جلوه ای اضافی ایجاد کند.

بنابراین ، شما در حال حاضر تمام عناصر نقاشی خود را دارید. اطمینان حاصل کنید که لایه های شما برچسب گذاری شده اند و همه چیز در محلی است که شما می خواهید. پس از آن نوبت به شروع انیمیشن در افتر افکت می رسد.

فایل فتوشاپ خود را در After Effects بارگذاری کنید

اولین چیز اول: شما باید مطمئن شوید که لایه های شما به عنوان یک پرونده .PSD ذخیره شده اند. کلیک کنید پرونده> ذخیره به عنوان . به طور پیش فرض ، با فرمت .PSD ذخیره می شود. در اینجا نحوه وارد کردن پس از افکت از فتوشاپ آورده شده است.

در این مثال ، پرونده Dog_Cat_Animation.PSD نامیده می شود.

سپس افتر افکت را باز کنید. کلیک کنید پرونده> وارد کردن> پرونده . پرونده PSD که در آن جعبه گفتگو را مشاهده خواهید کرد. در لیست کشویی نوع وارد کردن ، پیدا کردن ترکیب – اندازه های لایه را ذخیره کنید .

با این کار ابعاد متناسب با ابعاد همه لایه های جداگانه پرونده فتوشاپ شما وارد می شود (به همین دلیل در ابتدا وضوح HD را انتخاب کردم). کلیک کنید موافق .

اکنون باید ترکیبی جدید با همان نام پرونده .PSD خود داشته باشید. دوبار کلیک کنید تا باز شود. هر لایه در فتوشاپ اکنون یک لایه در جدول زمانی پیکربندی شما است.

اکنون انیمیشن می تواند آغاز شود. متن متن را از صفحه شروع به حرکت کنید – تا زمانی که روی صفحه “نیفتد” اسلاید می شود.

دوستان موی خود را نیز کنار بگذاریم. وقتی متن متناسب با هم قرار گرفت ، آنها به تدریج به درون قاب حرکت می کنند.

برای صرفه جویی در وقت ، را فشار دهید لایه> جدید> Null Object لایه های Dog ، Dog Paw ، Cat_Normal و Cat_Bonk در آنها ریشه دارد.

اکنون هر حرکتی که به جسم خالی وارد کنید ، در مورد همه این موارد اعمال خواهد شد.

بیایید حرکت در پایین ترکیب را در قاب 0 تعریف کنیم و در عرض پنج ثانیه یک افزایش تدریجی خواهیم داشت.

به یاد داشته باشید که می توانید برای تنظیم پارامترها فریم کلیدی اضافه کنید حرکت از با کلیک بر روی نمادها زمان تعلیق هم

سپس بیایید پنجه سگ و واکنش گربه را حرکت دهیم.

در عمل انتقال پنجه سگ را تنظیم کنید نقطه دلبستگی در پایین پای سگ. با انجام این کار ، اطمینان حاصل خواهید کرد که هر چرخشی که در امتداد محورها حرکت می دهید در محلی باشد که مفصل استخوان در آن قرار خواهد گرفت.

سپس ، بسته به نوع ظاهری که دارید می توانید فشار پنجه سگ را قاب کرده و یک عبارت حلقه ای اضافه کنید ، یا استفاده کنید چرخش – چرخش برای ایجاد گروهی از حرکتهای تصادفی.

شما می توانید جلوه های متنوعی را در یک پالت پیدا کنید جلوه ها و ایستگاه از پیش تنظیم شده . آن را بکشید و روی لایه بیندازید تا اعمال شود و پارامترها را تنظیم کنید تا سرعت و میزان چرخش لایه تعیین شود.

سرانجام ، با ایجاد برش بین دو قاب که قبلا آماده کردیم ، اثر ضربه به پنجه گربه ایجاد کنید تا توهم حرکت ایجاد شود.

در متن حرکت کنید و در اینجا انیمیشن خود را دارید! اکنون می توانید از آن در هر کجا که می خواهید استفاده کنید.

اگرچه نشان دادن آن بدون مثال در فیلم دشوار است ، اما می توانید مطمئن باشید که پنجه سگ با غیرت از شادی به گربه ضربه می زند.

فتوشاپ و افتر افکت را استخدام کنید

این یک نمایش سریع از نحوه ایجاد یک تصویر لایه ای در Adobe Photoshop و سپس متحرک کردن لایه ها و اشیا individual منفرد در After Effects بود. اگرچه این مورد اساسی بود ، اما می توانید از همان مراحل برای ایجاد پرونده های پیچیده چند لایه استفاده کنید که می توانند در After Effects متحرک شوند.

این تمرین سریع باید درک درستی از چگونگی ترکیب این دو برنامه با هم برای ایجاد محتوای عالی داشته باشد. و به یاد داشته باشید که این روند برای سهولت کار در دو بعد انجام می شود ، اما مطمئن باشید که می توانید لایه های فتوشاپ را به صورت سه بعدی نیز متحرک کنید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *