آیا حساب PSN هک شده است؟ در اینجا آنچه باید انجام شود بعد است


برای بسیاری از ما ، حساب های PSN ما می توانند یکی از طولانی ترین اتصالات ما باشند. حساب های PSN حاوی جزئیات هزاران ساعت بازی ، بسیاری از دوستی ها و دنیاهای بی شماری است که در طول زندگی زندگی کرده ایم.

با این حال ، هکرها به طور فزاینده ای در مورد دسترسی به آن تهاجمی می شوند. در حقیقت ، هنگامی که در دستان اشتباه قرار می گیرید ، می توانید از حساب PSN شما برای سرقت هویت یا شخصیتی که چندین سال از آن تبلیغ می کنید استفاده شود.

چرا افراد حساب های PSN را هک می کنند؟

علاوه بر خاطرات ، حساب های PSN ما همچنین شامل اطلاعات شخصی مهمی مانند آدرس ، اطلاعات کارت اعتباری و ایمیل شما هستند. از این اطلاعات می توان به روش های مختلفی استفاده کرد ، از جمله دسترسی به حساب های دیگر خود در خارج از شبکه PlayStation.

موضوعات مرتبط: شبکه پلی استیشن چیست؟

از طرف دیگر ، بسیاری از کاربران نیز نمی خواهند برای رسیدن به سطح بعدی وقت بگذارند. با این کار ، هکرها حساب های خود را با شخصیت های عالی رتبه هدایت می کنند تا به بالاترین پیشنهاد فروش مجدد برسند. برخی از کاربران همچنین نمی خواهند هکرها به طور جداگانه هزینه بازی ها را بپردازند و حساب هایی را خریداری کنند.

بازار سیاه حسابهای PSN هک شده هر ساله در حال رشد است. اگرچه سونی چند گام برای ایمن نگه داشتن امور برداشته است ، اما همیشه چند مجرم هستند که می توانند بین ترک ها دزدکی حرکت کنند.

اگر می دانید یا گمان می کنید که حساب PSN شما به خطر افتاده است ، در اینجا تمام مراحل لازم برای برداشتن کنترل فوری حساب خود در اینجا آورده شده است.

1. ممنوعیت کارت های اعتباری مرتبط

یکی از شاخص های اصلی که حساب PSN شما به خطر افتاده است ، تأثیرات پرداخت های غیر معمول و اعلان های کارت اعتباری است.

اگر کارت اعتباری شما مرتبط است یا ایمیلی به حساب PSN شما پیوند داده شده است ، با ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید یا از برنامه بانکی برای مسدود کردن موقت کارت استفاده کنید. این امر به منظور جلوگیری از خریدهای بعدی توسط هکر هنگام تلاش برای کنترل مجدد حساب PSN شما است.

2. ایمیل خود را از نظر فعالیت مشکوک بررسی کنید

اگرچه هک کردن حساب PSN شما به اندازه کافی وحشتناک است ، اما می تواند از آنچه فکر می کنید بدتر باشد. اگر منبع نقض امنیت ایمیل شما باشد ، تغییر گذرواژه PSN کافی نیست. در حقیقت ، این ممکن است به این معنی باشد که نه تنها حساب PSN شما هک شده است.

حتما ایمیل خود را از جمله سطل آشغال ، از نظر فعالیت مشکوک – ورود به سیستم ، معاملات یا پیام ها – بررسی کنید. اگر ردپای افراد دیگر را در حال استفاده از ایمیل خود پیدا کردید ، ابتدا رمزعبور حساب ایمیل خود را تغییر دهید.

سپس می توانید به دسترسی به حساب PSN خود ادامه دهید.

3. بازیابی حساب PlayStation: گذرواژه خود را بازنشانی کنید

گالری عکس (3 عکس)

اگر هکرها قصد سرقت حساب PSN شما را دارند ، اولین کاری که می کنند تغییر رمزهای عبور شما است. برای تنظیم مجدد رمز ورود حساب خود ، به وب سایت یا برنامه Playstation مراجعه کنید. سپس کلیک کنید ورود به سیستم مشکلی دارید؟

در بخش «رمز ورود خود را فراموش کردم» کلیک کنید رمزعبور خود را تغییر دهید . سپس آدرس ایمیل خود را که با حساب PSN مرتبط است وارد کنید و انتخاب کنید ارسال ایمیل . سپس یک معمای تأیید ظاهر می شود تا اطمینان حاصل کند که شما یک شخص واقعی هستید.

پس از اتمام ، PSN پیوندی به ایمیل شما ارسال می کند. روی دکمه کلیک کنید رمز عبور را تغییر دهید و ادامه دهید برای تأیید هویت خود

سپس رمز ورود جدید خود را وارد کنید. به یاد داشته باشید که رمز عبوری قوی تری مانند رمز زیر انتخاب کنید. برای تأیید تغییر رمز عبور ، آدرس ایمیل خود را برای یافتن پیام بررسی کنید.

4. گذرواژه های حساب PSN خود را تغییر دهید

اگر آنقدر خوش شانس هستید که پس از هک کردن همچنان به حساب PSN خود دسترسی دارید ، باز هم باید رمز ورود خود را تغییر دهید. علاوه بر گزینه های بازیابی حساب در بالا ، سه روش اضافی برای تغییر رمز ورود به حساب PSN شما وجود دارد: یک مرورگر وب ، یک برنامه PS4 یا یک برنامه PSN.

نحوه تغییر رمز ورود به حساب PSN خود از یک مرورگر وب

با استفاده از یک مرورگر وب ، می توانید رمز عبور PSN خود را با رفتن به وب سایت Play Station Network تغییر دهید. سپس وارد حساب PSN خود شوید.

سپس بر روی عکس پروفایل خود کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات حساب > ایمنی . در زیر گذرواژه را انتخاب کنید رها کردن و تنظیمات برگزیده رمز عبور جدید خود را وارد کنید.

همچنین می توانید رمز عبور PSN خود را مستقیماً روی کنسول خود تغییر دهید.

نحوه تغییر رمز ورود به حساب PSN در PS4 خود

برای تغییر رمز عبور PSN خود با کنسول خود ، به این آدرس بروید تنظیمات> مدیریت حساب> اطلاعات حساب> امنیت .

سپس جزئیات حساب PSN خود را دوباره وارد کرده و انتخاب کنید کلمه عبور . قبل از انتخاب رمز عبور فعلی و رمز ورود جدید را دو بار وارد کنید ” لهجه “ .

نحوه تغییر رمز ورود به حساب PSN خود در برنامه PSN

در دستگاه iOS یا Android ، برنامه PSN را باز کنید و وارد حساب PSN خود شوید. سپس ضربه بزنید تنظیمات> اطلاعات حساب .

گالری عکس (3 عکس)

پیدا کردن نماد همبرگر و موارد فوق ایمنی . در زیر گذرواژه را انتخاب کنید رها کردن . قبل از کلیک رمز ورود فعلی و جدید خود را وارد کنید صرفه جویی .

5. از همه دستگاه ها خارج شوید

سپس اطمینان حاصل کنید که هرکسی به حساب PSN شما دسترسی داشته باشد ، صدمه دیگری وارد نمی کند. برای انجام این کار ، باید مطمئن شوید که تنها کسی هستید که با ورود به سیستم سایر دستگاه ها به حساب PSN خود دسترسی دارید.

چگونه می توان از طریق وب سایت PSN از همه دستگاه ها خارج شد

به وب سایت PlayStation Network بروید و وارد حساب PSN خود شوید. سپس بر روی عکس پروفایل خود کلیک کرده و انتخاب کنید تنظیمات حساب > ایمنی .

در تأیید صحت 2 مرحله ای ، را انتخاب کنید از همه دستگاه ها خارج شوید .

نحوه خروج از همه دستگاه ها با برنامه PSN

در دستگاه iOS یا Android ، برنامه PSN را باز کنید و وارد حساب PSN خود شوید. سپس ضربه بزنید تنظیمات> اطلاعات حساب . پیدا کردن نماد همبرگر> ایمنی . در آخر ، به انتها بروید و کلیک کنید از همه دستگاه ها خارج شوید .

پس از اطمینان از اینکه فرد دیگری به حساب PSN شما وارد نشده است ، می توانید احراز هویت دو عاملی را فعال کنید.

6. اضافه کردن احراز هویت دو عاملی (2FA)

مانند همه موارد ، پیشگیری بهتر از درمان است. اگرچه بهتر است بدانید که چگونه حساب خود را بازیابی کرده و گذرواژه های خود را تغییر دهید ، اما بهتر است از هرگونه هک پیشگیری جلوگیری کنید.

مرتبط: احراز هویت دو عاملی چیست؟ به همین دلیل شما نیاز به استفاده از آن دارید

خوشبختانه ، یکی از راه های جلوگیری از هکرهای احتمالی تنظیم احراز هویت دو عاملی (2FA) در حساب PSN شما است. این کار را می توانید به سه روش انجام دهید – کنسول ، مرورگر وب یا برنامه PSN.

چگونه حساب PSN 2FA خود را بر روی PS4 خود فعال کنیم

برای تغییر رمز عبور PSN خود با کنسول خود ، به این آدرس بروید تنظیمات> مدیریت حساب> اطلاعات حساب> امنیت . سپس زیر بررسی در دو مرحله را انتخاب کنید تغییر .

روش تأیید اعتبار را انتخاب کنید: پیام متنی یا برنامه احراز هویت . روند تأیید هر یک از گزینه ها را ادامه دهید.

چگونه حساب PSN 2FA خود را در مرورگر وب خود فعال کنیم

با استفاده از یک مرورگر وب ، می توانید رمز عبور PSN خود را با رفتن به وب سایت Play Station Network تغییر دهید. سپس وارد حساب PSN خود شوید و روی عکس نمایه خود کلیک کنید. سپس انتخاب کنید تنظیمات حساب > ایمنی .

در زیر تأیید صحت 2 مرحله ای ، را انتخاب کنید رها کردن . روش تأیید اعتبار را انتخاب کنید (دوباره یا پیام متنی یا برنامه احراز هویت ) سپس مراحل تأیید را برای هر گزینه انجام دهید.

چگونه حساب PSN 2FA خود را در برنامه PSN فعال کنیم

در دستگاه iOS یا Android ، برنامه PSN را باز کنید و وارد حساب PSN خود شوید.

سپس ضربه بزنید تنظیمات> اطلاعات حساب . پیدا کردن نماد همبرگر و موارد فوق امنیت .

گالری عکس (3 عکس)

در زیر تأیید صحت 2 مرحله ای ، را انتخاب کنید رها کردن . روش تأیید اعتبار را انتخاب کنید و طبق دستورالعمل ، مراحل تأیید را ادامه دهید.

حساب PSN خود را ایمن نگه دارید

حساب های PSN ما متعلق به دوستان ما ، تاریخچه بازی و حتی پیشرفت است. در طول سال ها ، او تصویری زیبا از چگونگی پیشرفت ما نه تنها به عنوان بازیکن بلکه به عنوان افراد ایجاد می کند. با این حساب ، اطمینان از امنیت حساب های ما باید یک عمل استاندارد باشد.

برای ایمن نگه داشتن حساب PSN ما ، این ترکیبی از حفظ امنیت حساب های دیگر مانند آدرس های ایمیل و یک مرورگر وب است. از آنجا که روشهای زیادی برای دسترسی به حساب ما وجود دارد ، راههای زیادی نیز برای هک آن وجود دارد. با فعال کردن احراز هویت دو عاملی (2FA) می توانید بسیاری از آنها را مسدود کنید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *