حمله باج افزار باعث شد که بهترین خطوط لوله گاز در ایالات متحده از کار بیفتند


خطوط استعماری ، یکی از بزرگترین خطوط انتقال سوخت در ایالات متحده ، به دلیل حمله سایبری فعالیت خود را متوقف کرده است. این شرکت وظیفه حمل تقریباً 45٪ از بنزین مصرفی در سواحل شرقی را دارد.

خطوط لوله استعماری مورد حمله باج افزار قرار گرفتند

طبق گزارشی در وال استریت ژورنال ، Colonial Pipeline قربانی حمله باج افزار شد. حمله باج افزار حمله ای است که داده های کاربر را قفل می کند و برای باز کردن قفل آن به پرداخت نیاز دارد.

همچنین در این حالت ، هکرها داده های Colonial Pipelines را رمزگذاری می کنند ، که با پرداخت دیه رمزگشایی می شوند. تاکنون حمله سایبری شامل هکرهایی نمی شود که کنترل عملیاتی سیستم های این شرکت را در دست می گیرند.

در بیانیه مطبوعاتی در وب سایت Colonial Pipelines ، این شرکت گفت که یک سوم شرکت امنیت سایبری را برای تحقیق استخدام کرده است. علاوه بر این ، خطوط لوله استعمار کلیه عملیات خط لوله را متوقف و برخی از سیستم ها را به حالت تعلیق درآورد.

این شرکت همچنین با آژانس های اجرای قانون و فدرال در تماس بوده است تا آنها بتوانند در اسرع وقت فعالیت خود را از سر بگیرند.

در حال حاضر ، تمرکز خط لوله استعمار این است که خدمات خود را در اسرع وقت بازیابی کند:

خط لوله استعماری در حال درک کردن و حل این مشکل است. در حال حاضر ، تمرکز اصلی ما بر روی بازیابی ایمن و کارآمد خدمات و تلاش های ما برای بازگشت به تجارت عادی است. این فرآیند در حال حاضر در جریان است و ما سخت در تلاش هستیم تا این مسئله را برطرف کنیم و اختلالات مشتریان و افرادی که به خط لوله استعمار بستگی دارند را به حداقل برسانیم.

هکرها چه کسانی هستند؟

گمانه زنی های اولیه باعث شده است که بسیاری تصور کنند که یک دولت خارجی می تواند مسئول این حمله سایبری باشد.

اما طبق گزارش بلومبرگ ، اعضای گروه جرایم اینترنتی به نام DarkSide مسئول حمله سایبری به خطوط لوله استعمار هستند. این گروه به دلیل طرح های “سیاه نمایی مضاعف” شناخته می شود و خط لوله آمریکا نیز قربانی آن شده است.

هکرها داده های رمزگذاری شده ای را در شبکه استعماری خطوط لوله دارند. اما علاوه بر این ، آنها همچنین موفق به سرقت نزدیک به 100 گیگابایت داده شدند که به صورت آنلاین نشت خواهد کرد مگر اینکه شرکت دیه را پرداخت کند.

مرتبط: مشهورترین و بهترین هکرهای جهان (و داستانهای عالی آنها)

مشخص نیست که هکرها چقدر پول می خواهند و آیا Colonial Pipeline قصد دارد باج بدهد. معمولاً در این موارد شرکت ها دیه را پرداخت می کنند زیرا بخشی از آن توسط شرکت های بیمه آنها تأمین می شود.

همه چیز برداشته شد ، و رئیس جمهور جو بایدن نیز در جریان قرار گرفت.

حملات Ransomware در حال افزایش است

حملات بدافزار ، به ویژه حملات باج افزار ، در ماه های اخیر به شدت افزایش یافته است. برخی از آنها ممکن است به دلیل افزایش وقت مردم در رایانه هایشان به دلیل همه گیر شدن باشد.

اما وقتی شرکت های بزرگ قربانی یکی از آنها می شوند ، به طور بالقوه می توانند جان بی شماری را در معرض خطر قرار دهند. در مورد خطوط لوله استعماری ، اگر هکرها بتوانند جنبه های عملیاتی شرکت را کنترل کنند ، تصور خساراتی که می توانند وارد کنند کار دشواری نیست.





منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *