خودپردازهای بیت کوین چیست و چه زمانی باید از آنها استفاده کنید؟


در چند سال گذشته ، تقاضا برای بیت کوین و ارزهای رمزپایه دیگر به طور چشمگیری افزایش یافته است. دستیابی به این تقاضا کار ساده ای نیست ، اما نوآوری های اخیر تجارت همه را برای همه آسان کرده است.

خودپردازهای ارز رمزنگاری شده – همانطور که از نامشان پیداست – این امکان را به شما می دهند.

بیش از 19000 دستگاه خودپرداز ارز رمزنگاری شده در سراسر جهان توزیع شده است. برای خرید و فروش ارزهای رمزپایه در یک غرفه فیزیکی می توانید از یکی استفاده کنید – که این امر سختی مالکیت و به دست آوردن این دارایی ها را بسیار کاهش می دهد.

خودپرداز بیت کوین چگونه کار می کند؟

خودپردازهای بیت کوین اگرچه آنها از این نام مشترک هستند ، اما نزدیک به دستگاههای خودپرداز سنتی نیستند که برای دهه ها وجود داشته اند. اول و مهمترین ، پولی که شما از خودپردازهای ارز رمزنگاری شده سپرده یا برداشت می کنید از طریق یک حساب بانکی انجام نمی شود. در عوض ، به راحتی به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین را با پول مبادله کنید یا بالعکس.

روند کار ساده است: به دستگاه خودپرداز رمزگذاری شده نزدیک شوید و دستورالعمل های روی صفحه را بخوانید. اگر می خواهید ارز رمزنگاری شده بخرید ، دستگاه از شما می خواهد مبلغ را وارد کنید. سپس کیف پول ارز رمزنگاری شده خود را باز کرده و یک آدرس دریافت و کد QR جدید ایجاد کنید. پس از اسکن ، دستگاه از شما درخواست می کند پول را برای نهایی کردن معامله واریز کنید.

روند فروش بیت کوین به خودپردازهای ارز رمزپایه تا حدودی مشابه است. از شما خواسته می شود که به راحتی پول را به یک دستگاه خودپرداز ارسال کنید. هنگامی که معامله با موفقیت در انتهای دستگاه خودپرداز ثبت شد ، مبلغ معادل نقدی به طور خودکار پرداخت می شود.

چرا ممکن است بخواهید از دستگاه های خودپرداز رمزنگاری استفاده کنید

https://www.youtube.com/watch؟v=xajKjxxRL04

خودپردازهای بیت کوین ابتدا به عنوان راهی برای دستیابی سریع و آسان به ارزهای رمزپایه محبوب شدند. چند سال پیش ، هنگامی که مبادلات زیادی برای ارزهای رمزپایه معتبری مانند Coinbase ، Gemini و Kraken انجام نمی شد ، این یک انتخاب بسیار محبوب بود.

امروزه آنها هنوز جایگاه خود را دارند زیرا تنها راه تجارت مستقیم پول فیزیکی با ارزهای رمزپایه هستند.

خودپردازهای بیت کوین به نقل و انتقالات بانکی کند یا چک های توزیع شده در بسیاری از صرافی ها متکی نیستند. بنابراین ، اغلب توسط افرادی که تلاش می کنند مسیر دیجیتالی تمیز را حفظ کرده و هویت خود را ایمن نگه دارند ، استفاده می شود.

با این حال ، لازم به ذکر است که بسیاری از کشورها مقرراتی را برای شناسایی کاربران به دستگاههای خودپرداز بیت کوین نیاز دارند. در این حالت ، شما باید شماره تلفن خود را قبل از شروع معامله تأیید کنید.

بعلاوه ، بیشتر دستگاههای خودپرداز به دلیل عدم انجام مراحل شناسایی کامل ، محدودیت معامله قابل توجهی پایین تر دارند. تا زمانی که فرآیند شناخت مشتریان خود (KYC) را با یک اپراتور ثبت اسکناس خودکار انجام ندهید ، دولت ها قادر به پیگیری مسئولیت مالیاتی شما نخواهند بود. برای جلوگیری از کارکرد این درب ، دستگاه های خودپرداز بیت کوین به شما امکان خرید یا فروش مقادیر کمی ارز رمزپایه را می دهند.

چگونه می توان یک دستگاه خودپرداز نزدیک بیت کوین پیدا کرد؟

Coin ATM Radar یک برنامه وب و موبایل رایگان ارائه می دهد که در دسترس بودن دستگاه های خودپرداز ارز رمزنگاری شده در سراسر جهان را ردیابی می کند.

از آنجا که ارزهای رمزنگاری شده غیرمتمرکز هستند ، تقریباً هر شرکتی می تواند تصمیم به نصب دستگاه خودپرداز در ملک خود بگیرد. بسیاری از صاحبان مشاغل این کار را برای افزایش بازدید از طریق املاک خود یا بهبود تصویر برند خود انجام می دهند. به همین دلیل است که به احتمال زیاد خودپردازهای بیت کوین را در مراکز خرید ، مغازه ها و کافه ها پیدا می کنید – مکانهایی که دوست دارید اغلب از آنها بازدید کنید.

ایمنی معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند ، زیرا ماشین آلات مستقیماً توسط اپراتور خودپرداز برنامه ریزی می شوند. به عبارت دیگر ، کلیه دستگاههای خودپرداز کاملاً یکسان رفتار خواهند کرد ، مشروط بر اینکه توسط یک سازنده نگهداری شوند.

در مواقعی که نیازی به استفاده از خودپردازهای ارز رمزنگاری شده ندارید

خودپردازهای ارز رمزنگاری راحتی را نسبت به هر چیز دیگری اولویت دارند. متاسفانه ، این قیمت بسیار بالایی است. به طور خاص ، خودپردازهای بیت کوین معمولاً بین 7 تا 20 درصد از کل مبلغ را به عنوان کارمزد معاملات دریافت می کنند. هزینه ها نسبت به فضای غیر خودپرداز ارزهای رمزپایه تقریباً ناشناخته کمتر است ، در حالی که حد واقعی بالایی وجود ندارد.

در حالی که بخشی از این هزینه مستقیماً به مالک و اپراتور خودپرداز تعلق می گیرد ، اما به احتمال زیاد مقدار زیادی برای جبران هزینه های خصوصی شبکه بیت کوین هزینه خواهد شد. برخلاف صرافی های آنلاین ارزهای رمزنگاری شده ، که کیف پول را برای شما فراهم می کنند ، این دستگاه های خودپرداز باید هر بار که با آن سر و کار دارید ، انتقال زنجیره ای را آغاز کنند. با این حال ، وقتی شبکه شلوغ است ، هزینه ها می توانند به طرز چشمگیری افزایش پیدا کنند ، زیرا همه برای سریعترین زمان برای تسویه معاملات به رقابت می پردازند.

هزینه ها و هزینه های دیگر

همان اختلاف در هزینه های شبکه مانع مبادلات نمی شود ، زیرا آنها تمام پول خود را برای کاربران خود نگه می دارند – حتی اگر ارز رمزنگاری شده بین کاربران موجود در سیستم عامل معامله شود. هزینه های انتقال شبکه فقط وقتی “موجودی” شما از بورس اوراق بهادار به نمونه کارهای انتخابی “برداشت” اعمال می شود.

بعلاوه ، حتی اگر دستگاههای خودپرداز هزینه های زیادی را برای معاملات دریافت نکنند ، درصد کمی از آنها قیمت خرید / فروش کمتری نسبت به نرخ ارز رایج ارائه می دهند. به عنوان مثال ، یک دستگاه خودپرداز بیت کوین ممکن است شما را به جای مبلغ 50 هزار دلار که برای شما در بورس اوراق بهادار هزینه می شود ، 55000 دلار بفروشد. در عمل ، معامله ای به ارزش 100 دلار. فقط 0.001818 BTC به جای 0.002 BTC برای شما به ارمغان می آورد.

این 10 درصد اختلاف در همه جا وجود ندارد – بسیاری از دستگاه های خودپرداز تعرفه های جهانی را با دقت بیشتری دنبال می کنند. با این حال ، آنها می توانند قیمت خود را فقط در چند دقیقه به روز کنند. به دلیل نوسانات بازار ارزهای رمزنگاری شده ، ممکن است نتوانید از کاهش ناگهانی نرخ ارز استفاده کنید. این همان مفهوم پرداخت نرخ بالاتر در پیشخوان فارکس فرودگاه است.

خودپردازهای بیت کوین برای حفظ حریم شخصی مفید هستند ، اما بسیار گران هستند

بهترین راه برای اطمینان از دریافت نرخ ارز منصفانه ، بازدید از یک وب سایت ردیابی ارز رمزنگاری شده مانند CoinMarketCap قبل از خاتمه خرید خودپرداز است.

به خصوص باید خودداری کنید از خودپردازهای بیت کوین ، که هزینه های معامله را از شما می گیرند و حق بیمه زیادی را به نرخ ارز تحمیل می کنند. برای معاملات بزرگتر و مکرر ، بهتر است از صرافی ارز رمزنگاری شده استفاده کنید. دلیل آن این است که آنها اغلب هزینه های کمتری دریافت می کنند و گزارش های مناسب پایان سال را برای تجزیه و تحلیل بدهی مالیاتی شما ارائه می دهند.

اعتبار تصویر: Elise / Pexels، Bitcoin ATM Map / Coin ATM Radarمنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *