5 نکته در پاورپوینت برای برجسته سازی ارائه مدرسه


هنگام ایجاد ارائه پاورپوینت مایکروسافت برای یک پروژه مدرسه ، مهم است که از بین مردم جدا شوید. شما می توانید ارائه خود را از چند طریق خلاقانه جلوه دهید. نباید کسل کننده ، خشک و مچاله شده باشد.

سبک خلاقانه ارائه شما نیز شدیداً تحت تأثیر موضوعی است که قرار است درباره آن بحث کنید. اگر در حال ایجاد یک سخنرانی برای تکالیف مدرسه هستید ، همیشه بهتر است که مسیر خلاقانه را طی کنید.

ارائه شما باید به مخاطبان شما چسبیده باشد. در اینجا چند نکته در مورد نحوه انجام این کار در Microsoft PowerPoint آورده شده است.

1- نکات گفتاری خود را خم کنید

قبل از ایجاد یک سخنرانی ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که نکات گفتاری خود را بدانید. گفتار خود را نقشه برداری کنید و به کل ساختار آن توجه ویژه ای داشته باشید. پیام اصلی که سعی در انتقال آن دارید باید از عنوان تا اسلاید اول مشخص باشد.

با قرار دادن تمام ایده های خود روی کاغذ شروع کنید. می توانید با شروع ایجاد پاورپوینت ، این مورد را تغییر دهید ، اما ایجاد یک طرح کلی و یک پیش نویس کلی از همه موارد ، همیشه ایده خوبی است.

2. مدل مناسب را پیدا کنید

وقتی موضوع خود را تعریف کردید و دانستید که می خواهید چه چیزی ایجاد کنید ، وقت آن است که یک الگوی مناسب پیدا کنید. بسیاری از الگوهای پاورپوینت عالی برای انتخاب وجود دارد ، اما همه آنها با موضوع شما کار نمی کنند.

بهتر است هنگام انتخاب الگو موضوع خود را در ذهن داشته باشید. به عنوان مثال ، اگر موضوع شما برای موضوعی جدی است ، انتخاب یک الگوی اساسی و کمی گرافیکی بهتر از انتخاب یک الگوی رنگارنگ و سرگرم کننده است.

مرتبط: بهترین الگوهای پاورپوینت برای ارائه های آموزشی

به جای عکس از عناصر طراحی استفاده کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که دانش آموزان مرتکب می شوند این است که تصاویر زیادی را روی هم ذخیره می کنند. بهتر است ارائه ساده باشد و در عوض از الگوهای خلاقانه به نفع خود استفاده کنید.

داشتن تصویر پس زمینه یا تصویر پس زمینه معمولاً نقطه شروع هنگام ایجاد یک ارائه پاورپوینت است. با این حال ، اگر زمینه رنگی یکنواخت با اشکال ، آیکون ها و متن های رنگارنگ داشته باشید ، حرفه ای تر به نظر می رسد.

البته این بدان معنا نیست که شما اصلاً نباید عکسی داشته باشید. افزودن تصویر برای تأکید بر دیدگاه خود مهم است ، اما تصاویر را به حداقل برسانید.

این نیز ما را به موضوع ارائه شما باز می گرداند. در برخی موارد ، شما باید تعداد زیادی عکس به ارائه خود اضافه کنید.

با این حال ، حتی در این شرایط ، باید سعی کنید یک اسلاید را با عکس های زیاد به هم نریزید. درعوض ، عکس ها را به اسلایدهای مختلف جدا کرده و در حالی که صحبت می کنید همزمان با آنها پیمایش کنید.

مرتبط: روش های برش عکس با استفاده از Microsoft PowerPoint

مطابق با طرح خود باشید!

جنبه مهم دیگر حفظ سازگاری طرح شماست. بسیاری از قالب های رایگان در Microsoft PowerPoint با اندکی تغییر در اینجا و آنجا طراحی سازگار شما را ایجاد می کنند.

همچنین می توانید الگوی خود را ایجاد کنید ، اما به خاطر داشته باشید که سازگاری مهم است. روش های زیادی وجود دارد که می توانید اسلایدهای خود را در حالی که دارای یک موضوع / طرح مشابه هستند متفاوت کنید.

3. یک ارائه تعاملی ایجاد کنید

آیا می دانید ارائه پاورپوینت شما می تواند تعاملی باشد؟ Microsoft PowerPoint برنامه ای است که در ایجاد ارائه خود به شما آزادی زیادی می دهد و قطعاً مخاطبان شما را به خود جذب خواهد کرد.

یک روش عالی برای برجسته کردن اسلایدهای خود اضافه کردن انیمیشن است. شما می توانید هزینه های ورود / خروج را نه تنها برای سرسره ها بلکه برای بسیاری از اشیا include نیز در نظر بگیرید.

علاوه بر این ، ایجاد انتقال های یکپارچه روش دیگری برای جذاب تر نشان دادن ارائه شما است. در صورت استفاده حرفه ای از Microsoft PowerPoint ، استفاده از انتقال کاملاً آسان است.

Microsoft PowerPoint یک برنامه ارائه است که روش های مختلفی را برای ایجاد ارائه شما فراهم می کند. این دارای بسیاری از انتقال داخلی و گزینه های اسلاید است که می توانید بررسی کنید ، یا می توانید انتخاب کنید که اصلی باشد و به جای آن خود را ایجاد کنید.

4- از متن خلاقانه استفاده کنید

با صدها فونت برای انتخاب ، دانستن اینکه کدام فونت باعث برجسته شدن ارائه شما می شود ، می تواند یک چالش باشد. درک این نکته مهم است که داشتن قلم متفاوت برای هر اسلاید می تواند گیج کننده و گیج کننده باشد.

در عوض ، در طول ارائه حداکثر از سه قلم مختلف استفاده کنید ، و هر قلم نقش داشته باشد. در زیر می توانید نمونه های خوبی را مشاهده کنید.

وقتی فونت (های) مورد نظر خود را انتخاب کردید ، وقت آن است که تصمیم بگیرید چگونه می توانید از آنها خلاقانه استفاده کنید. نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که نیازی نیست که در یک سخنرانی زیاد کلمات را روی صفحه داشته باشید.

بنابراین ، متنی که روی صفحه انتخاب می کنید باید برای جلب توجه مخاطبان شما کافی باشد. با انتخاب قلم مناسب و دانستن نحوه استفاده خلاقانه از متن خود می توانید به این مهم دست پیدا کنید.

یکی از ساده ترین راه ها برای این کار احاطه متن با شکل است. همچنین می توانید متن را در قسمت های سفید تصویر قرار دهید ، از پوشش های رنگی استفاده کنید یا یک لایه رنگی شفاف به پس زمینه تصویر اضافه کنید.

5. با مخاطبان خود صحبت کنید!

مرحله مهم دیگر نحوه تماشای ارائه شماست. اسلایدها را با صدای بلند نخوانید. در عوض ، مستقیماً با مخاطبان خود صحبت کنید.

اگر نگران هستید که اطلاعات مهمی در طول سخنرانی خود فراموش نشود ، می توانید برای مجری یادداشت ایجاد کنید. این یادداشت ها به شما کمک می کند تا در مسیر خود باشید!

ارائه های پاورپوینت خود را بهبود ببخشید

ایجاد یک ارائه پاورپوینت مایکروسافت کار دشواری نیست. ایجاد یک مورد که شما را از جمعیت متمایز کند ممکن است دشوار باشد. Microsoft PowerPoint یک برنامه ارائه شده است که به طور گسترده در محیط کار و مدرسه استفاده می شود.

این گزینه های داخلی زیادی دارد که ایجاد یک نمایش را آسان می کند. می توانید از برخی از مضامین پیش فرض برنامه استفاده کنید یا خود را ایجاد کنید. مایکروسافت پاورپوینت آزادی زیادی را برای خلاقیت به شما می دهد و باید از آن استفاده کنید!منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *