6 نکته امنیتی ساده برای محافظت از فضای شغلی شل


Slack یک بستر ارتباطی گروهی فوق العاده محبوب است. با افزایش تعداد کارگران از راه دور ، هر روز افراد بیشتری به آن وابسته می شوند.

این چندین ویژگی را ارائه می دهد که هم برای شرکت ها و هم برای تیم های کوچک مناسب است. می توانید از آن به صورت رایگان استفاده کنید یا یک برنامه برتر برای باز کردن قفل ویژگی های پیشرفته مفید برای تیم های بزرگ دریافت کنید.

با بیش از 10 میلیون کاربر فعال ، تلاش های مخرب استفاده از Slack برای توزیع بدافزار هر ساله در حال افزایش است. در اینجا متداول ترین انواع خطرات امنیتی است که باید بدانید ، همراه با نکاتی درباره نحوه محافظت از فضای کاری Slack.

خطرات امنیتی مشترک برای Slack

خواه یک سرپرست باشید که یک فضای کاری را مدیریت می کنید و یا عضوی از تیمی هستید که از بستر ارتباطی استفاده می کند ، هر کاربر در معرض نوعی حمله Slack قرار دارد.

در اینجا برخی تهدیدهای رایج برای مراقبت وجود دارد:

بنابراین چگونه از کارگران ، همسالان و دوستان در Slack محافظت می کنید؟ در اینجا چند روش آسان برای محافظت از حساب Slack شما آورده شده است.

1. از یک رمز عبور قوی استفاده کنید

اولین نقطه دسترسی همیشه حساب شماست. اگر از حساب خود با گذرواژه قوی محافظت کنید ، مجرمان اینترنتی نمی توانند به راحتی به فضاهای کاری که به آنها متصل می شوید دسترسی پیدا کنند.

اگرچه می توانید از ابزارهایی برای بررسی قدرت رمز عبور برای رمزعبور مورد علاقه خود استفاده کنید ، اما همیشه توصیه می شود که یک ترکیب عددی با حروف خاص مانند! ، # ، $ ، و غیره

برای افزودن پیچیدگی می توانید انواع حروف بزرگ و کوچک را نیز اضافه کنید.

نمونه ای از این می تواند باشد M @ k3U $ e0f

به خاطر داشته باشید که گذرواژه های قوی ممکن است ساده ترین رمزهای عبور برای به خاطر سپردن نباشند. بنابراین ، می توانید برخی از بهترین مدیران گذرواژه را برای ذخیره و پر کردن خودکار رمزهای عبور بدون به خاطر سپردن آنها ، امتحان کنید.

2. احراز هویت دو عاملی را تنظیم کنید

هنگامی که یک رمز عبور قوی برای حساب خود دارید ، باید احراز هویت 2 عاملی (2FA) را نیز فعال کنید.

برای این کار ، به تنظیمات حساب خود بروید ، سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید تا احراز هویت دو عاملی را فعال کنید.

با تأیید اعتبار دو عاملی (2FA) ، مهاجم باید کدی را از تلفن هوشمند وارد کند ، حتی اگر رمز ورود شما به خطر بیفتد. این فقط یک لایه امنیتی اضافی برای حساب شما است.

خواه پیام مستقیم یا چیزی از کانال دریافت می کنید ، روی پیوندهای کاربری که به او اعتماد ندارید کلیک نکنید.

حتی اگر پیوندی از طرف همکارتان است ، همیشه وقتی روی پیوندی کلیک کنید که از شما می خواهد اطلاعات خود را وارد کنید یا چیزی را بارگیری کنید ، همیشه مراقب باشید.

همچنین ، برای دسترسی به پرونده هایی که در Slack بارگذاری می کنید ، روی پیوندهای CDN که در دسترس عموم است کلیک نکنید. ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما در نهایت می توانید بدافزار را بارگیری کنید.

 https://files.slack.com/files-pri/xyz/install.exe

4. اطلاعات شخصی را در مورد Slack به اشتراک نگذارید

برای جلوگیری از سو mis استفاده از داده های خود ، باید از به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم در Slack خودداری کنید.

بدیهی است که شما می توانید از طریق پیام رسانی فوری با کسی صحبت کنید و ممکن است برخی از اطلاعات شخصی را فاش کنید ، اما مستقیماً چیزی را در یک کانال یا با شخصی که به او اعتماد ندارید به اشتراک نگذارید.

5. مدیریت کاربران فعال و دعوت شده

برای جلوگیری از حملات احتمالی مضر هرزنامه ، فقط باید از کاربرانی که می شناسید دعوت کنید.

با این کار احتمال حضور یک مهاجم مخرب در فضای کاری شما از بین می رود. با این حال ، اگر تیم بزرگی داشته باشید ، ممکن است خود را با بسیاری از کاربران غیرفعال درگیر کنید.

همچنین باید به طور مرتب کاربران غیرفعال را حذف کرده و در فضای کاری خود به کاربران فعال پایبند باشید.

6. دسترسی به فضای کاری خود را محدود کنید

اگر مدیر هستید و فضای کاری چند کاربر را مدیریت می کنید ، می توانید کاربرانی را که نیازی به دسترسی به اطلاعات یا کانال های خاص ندارند محدودیت هایی اعمال کنید.

همچنین می توانید از حساب های مهمان استفاده کنید ، که به طور پیش فرض دسترسی به کانال های خاص را محدود می کند.

اگر می خواهید نکات امنیتی بیشتری را برای سرپرستان Slack بیاموزید ، می توانید به منبع کمک رسمی آنها مراجعه کنید.

برای اتصال ایمن از فضای کاری Slack خود محافظت کنید

شما همیشه باید اقدامات اساسی امنیتی را دنبال کنید ، اما همچنین باید سایر کاربران یا مدیران را در فضای کاری خود تشویق کنید تا درباره آنها بیشتر بدانند.

به طور کلی ، Slack یک بستر ارتباطی ایمن است ، اما در هر سرویسی که با آن ارتباط برقرار می کنید مهاجمان مخربی را پیدا خواهید کرد.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *