5 بهترین برنامه اندروید برای مراقبت از گیاهان آپارتمانی


گیاهان خانگی افزودنی عالی برای خانه و زندگی همه است. با این حال ، مدیریت مقدار آب ، نور خورشید و تغذیه برای هر گیاه ممکن است دشوار باشد. شناسایی گیاه جدید ممکن است کمی مشکل باشد ، مخصوصاً اگر علامت گذاری نشده باشد!

به همین دلیل لیستی از برنامه های عالی را برای کمک به شما در یادگیری بیشتر گیاهان در خانه و اطمینان از شکوفا بودن همیشه آنها تهیه کرده ایم.

1. بلوز

گالری عکس (3 عکس)

این برنامه برای کمک به شما در شناخت گیاهان بسیار عالی است. این شامل یک پایگاه داده از بیش از 10،000 گیاه است که می توانید آنها را با عکس های خود شناسایی کنید. این گیاهان شامل گیاهان برگ ، گل ، ساکولنت و درختان است.

بنابراین ، نیازی به پیمایش در لیست گیاهانی نیست که سعی می کنند یکی از گیاهان شبیه شما را پیدا کند ، زیرا شما به راحتی می توانید از گیاه خود عکس بگیرید و به راحتی آن را در پایگاه داده بارگذاری کنید. سپس برنامه سعی می کند سازنده شما را شناسایی کند و معمولاً با آن کار خوبی می کند. هیولاها ، گیاهان مار ، بونسای و سنبل – این برنامه می تواند به موقع آنها را بشناسد.

به یاد داشته باشید ، اگرچه پایگاه داده می تواند بزرگ باشد ، اما هنوز محدودیت هایی دارد. برخی از گیاهان کمیاب یا موجود در بازار هنوز در پایگاه داده بارگذاری نشده اند ، بنابراین گاهی ممکن است نتوانید از این برنامه شناسایی استفاده کنید.

همچنین ، به خاطر داشته باشید که فقط می توانید روزانه سه گیاه را بدون پرداخت هزینه نسخه برتر برنامه مصرف کنید. برای دارندگان متوسط ​​کارخانه ، نسخه رایگان معمولاً کافی است. با این حال ، شکوفه قطعاً تمام معایب را با سایر ویژگی های عالی خود مانند یادآوری های آبیاری و حقایق مفید در مورد گیاهان جبران می کند.

دانلود: شکوفه (رایگان ، اشتراک در دسترس)

2. هاب سیاره

گالری عکس (2 عکس)

PlantHub برای برنامه ریزی آبیاری گیاهان عالی است. اگر صاحب بیش از چند گیاه هستید ، می دانید که ماندن در بالای سر هر گیاه به دوز آب خود نیاز دارد چقدر دشوار است. PlantHub با اجازه دادن به شما می توانید لیست گیاهان خود را با زمان و مقدار آبیاری ساده کنید ، این روند را ساده می کند.

بخاطر داشته باشید که برای استفاده از این برنامه باید دقیقاً بدانید کدام گیاهان را دارید و چه زمان به آبیاری نیاز دارند. اما سهولت ایجاد یک جدول آبیاری ساده باعث می شود تا آن بتواند به تلفن شما اضافه شود.

یکی دیگر از ویژگی های جالب ، گالری عکس های زیبا از گیاهان است که می توانید به صورت کاغذ دیواری روی تلفن خود به صورت رایگان استفاده کنید. از گل گرفته تا درخت گرفته تا آبشارهای خیره کننده ، می توانید با PlantHub و همچنین سایر ویژگی های جالب دیگر زمینه ای عالی داشته باشید.

دانلود: PlantHub (رایگان)

3. بکارید

گالری عکس (3 عکس)

گیاه Planta در مورد سلامت گیاه شما بیشترین و عمیق ترین در این لیست است. قبل از افزودن گیاه خود به نمایشگاه شخصی خود ، Planta اطمینان حاصل خواهد كرد كه تمام اطلاعات لازم را در مورد دوست سبز شما از جمله محل قرارگیری ، گلدان و آخرین آبیاری در اختیار شما قرار داده است. Planta همچنین بر شما به عنوان صاحب گیاه تمرکز می کند و اطلاعاتی در مورد سطح دانش و تعهد شما جمع می کند.

هنگامی که به تمام س allالات مربوطه پاسخ دادید ، Planta به شما امکان می دهد گیاهان را با توجه به مکان آنها مانند آشپزخانه ، اتاق نشیمن یا بالکن اضافه کنید. Planta گیاهان شما را بر اساس مکان مرتب می کند و به راحتی می توان ردیابی کرد که کدام گیاهان برای هر سایت نیاز به مراقبت دارند. سپس Planta به شما راهنمایی می کند که چه زمانی باید گیاه را آبیاری کنید و به شما اجازه می دهد عکسهای مربوط به گیاه خود را بارگذاری کنید.

با این حال ، برخی از ویژگی ها ، مانند نکات باروری ، به نسخه برتر برنامه محدود می شوند. با این حال ، نسخه رایگان برنامه برای اکثر دارندگان کارخانه بسیار مناسب است.

دانلود: Planta (رایگان ، اشتراک در دسترس است)

4. سیاره

گالری عکس (3 عکس)

Plantiary یک برنامه کاملاً مشهود برای آبیاری گیاهان ارائه می دهد – مشابه هر کاربردی در تقویم ، اما با پیچ و تاب سبز. این برنامه لیستی از گیاهان و همچنین گزینه ای برای جستجوی س quالات خاص را ارائه می دهد ، بنابراین می توانید گیاه خود را پیدا کرده و آن را به برنامه خود اضافه کنید.

برخلاف برخی دیگر از برنامه های ذکر شده در اینجا ، Plantiary گزینه لقاح را نیز ارائه می دهد. به شما این امکان را می دهد که آیا و چه زمانی گیاه شما باید بارور شود ، آیا این باروری تکرار می شود و چه زمانی می خواهید به شما یادآوری شود.

این برنامه دارای یک نسخه برتر است که به شما امکان دسترسی به ویژگی هایی مانند هرس ، تزئین و برداشت را می دهد. اما از آنجا که معمولاً مختص دارندگان کارخانه های پیشرفته تر است ، نسخه رایگان این برنامه برای اکثر والدین یا واسطه های تازه کارخانه مناسب است.

دانلود: گیاهی (رایگان ، اشتراک در دسترس)

5. ووتریا

گالری عکس (3 عکس)

آخرین برنامه موجود در این لیست برای تنظیم منظم برنامه آبیاری شما بسیار سبک است. Wateria نه تنها برای تماشای آن رنگارنگ و سرگرم کننده است ، بلکه فرآیند بسیار ساده ای را فراهم می کند که به وسیله آن می توانید گیاهان را به لیست آبیاری خود اضافه کنید. حتی یک دسته آواتار ارائه می دهد که می توانید برای هر گیاه انتخاب کنید.

اگرچه این برنامه برخی از ویژگی های اضافی را برای سایر مواردی که بررسی کرده ایم مانند یادآوری های لقاح یا سازمان جغرافیایی ندارد ، اما برای کسانی که ویژگی های برنامه ریزی اولیه و یادآوری های بدون سر و صدای اضافی را می خواهند ایده آل است. این برنامه همچنین یک ویژگی شناسایی کارخانه را ارائه می دهد ، اگرچه برای این کار باید Google Lens را نصب کنید.

مرتبط: Google Lens چیست؟ کارهای جالبی برای انجام دادن

دانلود: واتریا (رایگان)

اکنون همه می توانند انگشت شست سبز داشته باشند

مراقبت از گیاهان گاهی اوقات می تواند یک چالش باشد ، به ویژه برای کسانی که تازه کار خود را شروع می کنند. اما چه شما یک مبتدی ، واسطه یا متخصص گیاه شناسی باشید ، در دسترس بودن برخی از برنامه های مفید که اطمینان حاصل می کند گیاهان شما از مراقبت و توجه لازم برخوردار می شوند ، کمک بسیاری خواهد کرد.

اگر بخواهیم جلو برویم ، چرا نگاهی به برخی از فناوری های هوشمند عالی که در دسترس علاقه مندان به گیاه شناسی قرار دارد ، نمی دهیم؟منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *