GIMP نسخه توسعه 2.99.6 را راه اندازی می کند


GIMP با بسیاری از ویژگی های جدید و یک API در حال پیشرفت به روز شده است.

نسخه GIMP 2.99.6 وارد شد

در حالی که تیم توسعه دهنده GIMP به کار بر روی نسخه پایدار GIMP 3 ادامه می دهد ، تصویر توسعه نسخه 2.99.6 حذف شد.

اگرچه این نسخه نهایی نیست ، بسیاری از پیشرفتهای عمده در ویرایشگر گرافیکی شطرنجی ایجاد شده است. بیایید نگاهی به برخی از بهترین ویژگی های جدید (البته آزمایشی) بیندازیم.

رهبران خارج از جاده

GIMP منطقه ای خارج از خط را می بیند ، بنابراین اکنون می توانید راهنماهای خارج از خط را قرار دهید. این برای شرایطی مفید است که می خواهید در مناطقی خارج از اندازه بوم خود کار کنید.

پیش از این ، راهنماها فقط می توانستند روی بوم قرار بگیرند و برای حذف آنها ، باید آنها را از بوم بکشید و رها کنید. اکنون که می توانید راهنماها را در هر مکانی قرار دهید ، باید آنها را از پنجره مشاهده رها کنید.

در کادر محاوره ای Canvas Size الگویی را انتخاب کنید

اگر با چاپ بسیار کار می کنید ، الگوهای بوم تازه اضافه شده می توانند بسیار مفید باشند. در کادر گفتگو اندازه بوم برای نقاشی اکنون یک انتخابگر الگو وجود دارد.

به همان راحتی که به نظر می رسد می توانید هر اندازه تصویری را که معمولاً پیدا می کنید ، مدل کنید.

برای مقابله با شرایطی که الگویی را با تراکم پیکسلی تخمینی متفاوت از تصویر انتخاب می کنید ، ممکن است از شما خواسته شود که آیا تصویر خود را بر روی تراکم الگو تنظیم کنید یا اندازه الگو را متناسب با تراکم تصویر تنظیم کنید.

برای بزرگنمایی با اشاره کلیک کنید

GIMP اکنون از حرکات دیسک برای برخی صفحه های لمسی ، تبلت ها و صفحه های لمسی پشتیبانی می کند! با این حال ، هنوز در دستگاه های مختلف در حال آزمایش است (در حال حاضر تیم به دنبال شخصی است که آن را در macOS آزمایش کند).

ابزاری برای انتخاب هنرمند

ابزاری که برای همه ویرایشگرهای تصویر کاملاً جهانی نیست ، این ابزار است انتخاب . GIMP چهار نوع داشت (مستطیل ، بیضی ، آزاد ، جادویی) ، اما در مورد پنجم کار می کند.

این ابزار انتخاب رنگ جدید به الگوریتم تقسیم بندی هدفمند متکی است. هدف آن جداسازی یک منطقه خاص از تصویر است – و برای ویرایش کارها ، مانند ایجاد پس زمینه شفاف در تصویر یا حذف اشیا از عکس ها ، بسیار مفید است.

Paint Select در دسامبر گذشته در به روزرسانی 2.99.4 اضافه شد و دقت آن بهبود یافته است.

یک قدم به GIMP نسخه 3.0 نزدیک شوید

آخرین نسخه پایدار GIMP نسخه 2.10.24 بود که در اواخر سال 2020 منتشر شد. بنابراین ما مدت زیادی منتظر نسخه 3.0 نماندیم ، اما این باعث نمی شود ما از این موضوع کمتر هیجان زده شویم.

می توانید تمام به روزرسانی های GIMP را به صورت کامل در خبر رسمی وب سایت مطالعه کنید.

منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *