اپل پرونده جدیدی را در App Store دریافت کرد


یک گروه بریتانیایی به سرپرستی دکتر راشل کنت از کالج کینگ لندن یک دادخواست قضایی علیه اپل به مبلغ 2 میلیارد دلار تشکیل داده است. این دادخواست علیه اپل بر سر کارمزد و کارمزدی که از توسعه دهندگان App Store می گیرد ، تشکیل شد.

اپل با یک دادخواست جدید درباره هزینه ها در فروشگاه های برنامه روبرو است

این گروه با طرح ادعای كلاس (معادل دادخواست انگلیس برای دادخواست انگلیس) ادعا كرد كه اپل “با حسادت از دسترسی به دنیای برنامه ها محافظت می كند”. این گروه به دنبال جبران 2 میلیارد دلار است و ادعا می کند که کمیسیون اپل در فروشگاه App “کاملاً غیرموجه” است.

طبق پرونده ، وضع این هزینه ها “رفتاری انحصاری و غیرقابل قبول” است. این گروه همچنین ادعا می کند که اپل با الزام به مصرف کنندگان به پرداخت وجه از طریق سرویس اپل و نه از طریق سرویس برنامه خود ، عمداً سعی در جلوگیری از رقابت دارد.

دادخواست این گروه تنها اختلاف در مورد هزینه های اپل برای فروشگاه App نیست. مقامات دیگر می گویند ، اپل در حال حاضر از Epic Games شکایت کرده است تا با رقابت در فروشگاه App مبارزه کند.

مرتبط: اتحادیه اروپا تخلفات ضد انحصاری را بر پرداخت های فروشگاه App Apple اعمال می کند

در صورت موفقیت آمیز بودن پرونده ، می تواند تا 20 میلیون مشتری اپل در انگلیس غرامت دریافت کند. در صورت تأیید ، این غرامت در اختیار مشتریان انگلستان قرار خواهد گرفت که از اکتبر 2015 برنامه ، خرید درون برنامه ای یا اشتراک را خریداری کرده اند.

از زمان طرح این دادخواست ، اپل بیانیه ای صادر کرده و گفته است: “ما معتقدیم این دادخواست بی اساس است.” با این حال ، این شرکت اعلام کرده است که برای جلسه دادگاه آماده است. اپل همچنین به “تعهد قاطع خود به مصرف کنندگان” و “اقتصاد نوآورانه انگلیس” اشاره کرد.

آنها ادعا می كنند كه در دادخواست ، گروهی كه آن را ارائه كرده باید ثابت كند كه اپل هزینه ها را “توجیه” می كند و از رقابت در فروشگاه App منصرف می كند. اپل احتمالاً می تواند از همان محافظت و شواهد موجود در سایر اختلافات استفاده کند.

مرتبط: دادخواست شکایت شده توسط اپل برای سود غیرقانونی از برنامه های کازینو اجتماعی

هزینه فروشگاه App Apple

در حال حاضر اپل برای پرداخت از طریق فروشگاه App 30 درصد حق کمیسیون می گیرد. این بدان معناست که برای هر خرید درون برنامه ای ، خرید درون برنامه ای یا اشتراک ، اپل 30 درصد از هزینه را تحمل می کند. به عنوان مثال ، با خرید درون برنامه ای 0.99 دلار ، اپل تقریبا 0.30 دلار و توسعه دهنده 0.69 دلار به شما ارائه می دهد.

در بیانیه ای از طرف اپل ، این شرکت گفت که 84 درصد از برنامه های موجود در App Store رایگان است و بنابراین بدون هیچ گونه هزینه ای است. اپل همچنین گفت که “بیشتر” توسعه دهندگان از طریق برنامه App Store Small Business ، 15 درصد کمیسیون کمتری نسبت به اپل دارند.

بیشتر بخوانید: اپل به توسعه دهندگان iOS می گوید که هزینه فروشگاه های برنامه را کاهش دهند

اپل فقط خریداران از طریق App Store را از توسعه دهندگان می گیرد و هزینه 99 دلار در سال را برای حساب یک برنامه نویس منع می کند ، در غیر این صورت راه اندازی یک برنامه از طریق App Store کاملا رایگان است.

شرکت های بزرگ فناوری به طور فزاینده ای مورد حمله قرار می گیرند

با شکایت های اخیر علیه اپل و سایر شرکت ها به اتهام رفتار ضد رقابتی ، به نظر می رسد فناوری های بزرگ مورد حمله قرار گرفته اند. بسیاری از افراد به جای تجارت به اخلاق توجه دارند و شرکتهای بزرگ فناوری ممکن است نیاز به تغییراتی داشته باشند که در نتیجه تجربه کاربر را بدتر کند.

با شروع پرونده مشخص خواهد شد که آیا این ادعا صحت دارد یا خیر. در هر صورت ، نتیجه می تواند الگویی برای آینده باشد و می تواند اپل را مجبور به تغییر ساختار هزینه خود کند.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *