نحوه رفع مشکلات اتصال بلوتوث در اوبونتو لینوکس


اگرچه اوبونتو لینوکس یک سیستم عامل پایدار و پایدار است ، اما اتصالات بلوتوث به دستگاه های خارجی گاهی اوقات به درستی کار نمی کنند.

اگر از دستگاه های بلوتوث در رایانه خود استفاده می کنید ، ممکن است متوجه شده باشید که هنگام بیدار شدن از خواب یا خواب زمستانی رایانه ، باید دستگاه های بلوتوث را دوباره وصل کنید. و این فقط یک مشکل برای گفتگو در مورد آن است.

این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه مشکلات رایج بلوتوث را در اوبونتو لینوکس برطرف کنید تا در هنگام کار با رایانه مجبور به اتصال مجدد دستگاه های بلوتوث نباشید.

سرویس بلوتوث را فعال کنید

اوبونتو لینوکس دارای یک سرویس بلوتوث است که در پس زمینه برای اطمینان از عملکرد کامل سیستم بلوتوث شما اجرا می شود. در اینجا نحوه بررسی کارکرد سرویس بلوتوث آورده شده است.

 sudo systemctl status bluetooth.service

خروجی فوق نشانگر فعال بودن سرویس بلوتوث است. اما اگر به دلایلی وضعیت بلوتوث غیرفعال است ، حتماً آن را فعال کنید تا هنگام شروع سیستم به طور خودکار شروع شود. با دستور زیر می توانید همین کار را انجام دهید.

 sudo systemctl enable bluetooth.service

پس از فعال کردن سرویس بلوتوث ، سرویس را دوباره با استفاده از شروع کنید systemctl .

 sudo systemctl start bluetooth.service

پیکربندی بلوتوث در اوبونتو

در لینوکس اوبونتو ، /etc/bluetooth/main.conf بیشتر تنظیمات بلوتوث پارامترهای پیکربندی کمی در پرونده وجود دارد. می توانید فایل پیکربندی را با ویرایشگر متن دلخواه خود باز کنید. در این راهنما از vim استفاده خواهیم کرد.

 sudo vim /etc/bluetooth/main.conf

فعال سازی خودکار بلوتوث

مطمئن باش برچسب زدن تشکیل فعال سازی خودکار در پایین فایل پیکربندی “صحیح” و در مورد آن توضیحی ندهید. همه سطرها با یک حرف شروع می شوند پوند ( # ) آیا نظری وجود دارد برای لغو خط نظر ، باید حذف کنید # از آغاز.

پیکربندی AutoEnable اطمینان از فعال شدن ماژول بلوتوث هنگام راه اندازی مجدد دستگاه را می دهد. همچنین به آداپتور بلوتوث شما امکان می دهد دستگاه های بلوتوث تازه متصل شده در اطراف خود را تشخیص دهد.

دوباره اتصال را فعال کنید

می توانید پشته بلوتوث را پیکربندی کنید تا وقتی دستگاه بلوتوث و رایانه از بین می روند ، دوباره به آن متصل شوید. برای انجام این کار ، کافی است علامت کادر را بردارید ReconnectAttempts = 7 در پرونده پیکربندی

به جای تلاش برای اتصال دستی دستگاه ها ، سرویس بلوتوث اکنون سعی می کند تمام دستگاه های بلوتوث از دست رفته را دوباره وصل کند.

شماره گیری سریع را فعال کنید

پیکربندی دیگری که باید فعال شود ، است قابل اتصال سریع . با تنظیم این مقدار روی ” درست است، واقعی “، شما اطمینان حاصل می کنید که دستگاه های بلوتوث می توانند در صورت راه اندازی مجدد یا خواب زمستانی سریعتر با کامپیوتر شما ارتباط برقرار کنند.

FastConnectable فقط درصورتی که هسته 4.1 یا بالاتر داشته باشید کار می کند. مانع اصلی ویژگی اتصال سریع این است که انرژی بیشتری در رایانه شما مصرف می کند.

اگر از vim استفاده می کنید ، کلید را فشار دهید خروج پس از ایجاد تمام تغییرات سپس تغییرات خود را ذخیره کنید خرید می کند از پرونده با ورودی : wq .

بلوتوث پشته را دوباره نصب کنید

به عنوان آخرین چاره ، می توانید Bluez ، پروتکل رسمی و پیش فرض نرم افزار بلوتوث را در اوبونتو لینوکس و اکثر توزیع های لینوکس دوباره نصب کنید. من از این راهنما استفاده خواهم کرد APT برای نصب برنامه

 sudo apt install bluez

پس از نصب مجدد پشته بلوتوث ، حتماً با استفاده از دستورات زیر سرویس بلوتوث را فعال کرده و شروع کنید.

 sudo systemctl enable bluetooth.service
sudo systemctl start bluetooth.service

مرتبط: نحوه استفاده از APT و خداحافظی با APT-GET در اوبونتو

بلوتوث را به رایانه Linux خود اضافه کنید

اگر در دستگاه Linux خود با مشکلات اتصال مواجه هستید ، ممکن است لازم باشد برخی تغییرات را در سرویس بلوتوث ایجاد کنید. اکنون افراد بیشتری از رایانه های خود از دستگاه های بلوتوث مانند صفحه کلید ، ماوس و هدفون استفاده می کنند.

اگر رایانه ای دارید که فناوری بلوتوث داخلی ندارد ، راه حل هایی وجود دارد که می توانید برای اتصال دستگاه های بلوتوث به سیستم خود پیاده سازی کنید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *