چگونه نمره تجربه ویندوز خود را در ویندوز 10 بررسی کنیم


شاخص تجربه ویندوز را به خاطر دارید؟ Windows Experience Index راهی سریع برای کاربران ویندوز بود تا از عملکرد کلی رایانه شما و هرگونه مشکلات فوری مطلع شوند.

مایکروسافت نسخه گرافیکی آن را از فهرست تجربه Windows در ویندوز 8.1 حذف کرده است. اما ابزار اصلی ، ابزار ارزیابی سیستم ویندوز ، هنوز هم وجود دارد. حتی بهتر ، به راحتی می توانید به بررسی عملکرد قدیمی دسترسی پیدا کنید.

در اینجا نحوه بررسی شاخص تجربه ویندوز در ویندوز 10 آورده شده است.

1- WinSAT را برای ایجاد نمایه تجربه Windows شروع کنید

ابزار ارزیابی سیستم ویندوز (WinSAT) در ویندوز 10 مخفی مانده است. شما می توانید از WinSAT برای ایجاد Windows Experience Index برای پردازنده ، کارت گرافیک ، سرعت حافظه و موارد دیگر استفاده کنید.

روند زیر فهرست تجربه Windows را ایجاد می کند و آن را به یک فایل XML صادر می کند.

 1. نوع تیم در نوار جستجو در فهرست شروع ، روی بهترین مطابقت کلیک راست کرده و انتخاب کنید به عنوان مدیر اجرا کنید .
 2. وقتی خط فرمان باز شد ، دستور زیر را وارد کنید: به طور رسمی برنده می شود
 3. صبر کنید تا روند کامل شود. پس از اتمام ، می توانید فایل XML را در اینجا پیدا کنید C: عملکرد Windows WinSAT DataStore .
 4. گروهی از پرونده ها را پیدا کنید که حاوی تاریخی است که در آن آزمون داده اید. پرونده XML را باز کنید که به نظر می رسد مانند “[تاريخ الاختبار] ارزیابی رسمی (آخرین). WinSAT.xml “.
 5. وقتی از شما خواسته شد ، مرورگر اینترنت خود را انتخاب کنید تا فایل XML را مشاهده کنید. مرورگر شما داده های XML را قابل خواندن می کند.

Windows Experience Index در بالای پرونده است.

2. از Windows PowerShell استفاده کنید

همچنین می توانید از دستور WinSAT در Windows PowerShell استفاده کنید. این دستور تقریباً به همان روش کار می کند و نتایج واضح تری به شما می دهد.

 1. نوع پاورهل در نوار جستجو در فهرست شروع ، راست کلیک کنید Windows PowerShell ، و راه اندازی کنید به عنوان مدیر اجرا کنید .
 2. وقتی PowerShell باز شد ، دستور زیر را وارد کنید: Get-CimInstance Win32_WinSat

فهرست کلی تجربه Windows شما در زیر ذکر شده است WinSPRLevel .

3. از نظارت و تشخیص عملکرد سیستم استفاده کنید

Windows Performance Monitor همچنین به شما امکان می دهد نمایه Windows Experience خود را مشاهده کنید. در اینجا نحوه یافتن نتیجه یا اجرای اسکن سیستم در صورت عدم وجود نتیجه فعلی آورده شده است.

 1. نوع کارایی در نوار جستجو در فهرست شروع و انتخاب کنید نظارت بر کارایی .
 2. تحت عملکرد ، به کیت های جمع آوری داده> سیستم> تشخیص سیستم . روی System Diagnostics کلیک راست کرده و انتخاب کنید شروع کنید . با جمع آوری اطلاعات مربوط به سیستم شما ، تشخیص سیستم را اجرا می کند.
 3. حالا به گزارش> سیستم> تشخیص سیستم> [اسم الكمبيوتر] . بعد از انتخاب نام رایانه ، گزارش تشخیص سیستم ظاهر می شود. پایین بروید تا گزارش را پیدا کنید پیکربندی سخت افزار
 4. باز شود طبقه بندی دسک تاپ سپس دو لیست کشویی اضافی و در اینجا فهرست تجربه Windows خود را پیدا خواهید کرد.

مانیتور عملکرد فقط یکی از ابزارهای بسیاری است که می توانید برای نظارت بر سخت افزار سیستم خود استفاده کنید.

ابزار Winaero WEI ابزاری اساسی اما با کاربرد آسان است که می توانید با استفاده از آن یک نمایه بصری برای Windows Experience ایجاد کنید. Winaero WEI Tool سبک است و ارزیابی سیستم شما چند ثانیه طول می کشد. همچنین شامل چندین ابزار آسان برای استفاده از عکس صفحه است.

دانلود: Winaero WEI Tool for Windows (رایگان)

گزینه های جایگزین برای نمایه Windows

Windows Experience Index راهی مناسب برای ارزیابی عملکرد سیستم شما نبود. این یک محدودیت جدی دارد. ارزش شاخص تجربه Windows از دستگاه های شما با کمترین عملکرد حاصل می شود. در مورد من ، سرعت دیسک نتیجه من را کاهش می دهد ، اگرچه نتایج زیادی برای CPU ، Direct 3D ، گرافیک و حافظه به دست می آورد.

نمره پایین می تواند شما را از بروز مشکلی در سیستم هشدار دهد. نمره سیستم من کاهش می یابد زیرا چندین دستگاه دارم ، بعضی از آنها هارد دیسک های قدیمی و سنگین هستند.

به طور کلی ، شاخص تجربه ویندوز بهترین راه برای یافتن نحوه کار سیستم شما یا مکان بهبود آن نیست. در اینجا دو گزینه برای Windows Experience Indicator آورده شده است که اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیار شما قرار می دهد.

موضوعات مرتبط: چگونه سرعت پردازنده رایانه های خود را برای عملکرد سریع تر افزایش دهیم

1. مفاهیم SiSoftware

SiSoftware Sandra (COM) ج سیستم AN بخاری و ه تشخیصی و R صادرات آ ssistant) ابزاری برای مقایسه عملکرد سیستم است که می توانید برای آزمایش سخت افزار خود در برابر سایر کاربران استفاده کنید. Sandra دارای یک پایگاه داده مرجع آنلاین است که با استفاده از آن می توانید جنبه های فردی سیستم خود را مانند CPU یا اتصال به اینترنت مقایسه کنید و سپس با سایر سیستم ها مقایسه کنید تا ببینید آیا ارتقا system سیستم ارزش تلاش دارد.

دانلود: Sandra برای ویندوز (رایگان)

2. UserBenchmark

گزینه مفید دیگر UserBenchmark است. UserBenchmark مجموعه ای از ابزارهای معیار گذاری را در سیستم شما اجرا می کند ، سپس نتایج را در مرورگر وب پیش فرض شما باز می کند. سپس می توانید نتایج خود را با هزاران کاربر دیگر UserBenchmark مقایسه کنید و با مقایسه مقایسه کنید که سیستم شما چگونه رتبه بندی می کند.

اگر می خواهید سایر کاربران با دستگاه های مشابه پیشرفت کنند ، UserBenchmark مفید است. به عنوان مثال ، اگر کسی از نوع دیگری از RAM با پردازنده مشابه شما استفاده می کند ، یا اگر کسی از یک هارد دیسک سریعتر برای افزایش عملکرد خود استفاده می کند.

به پایین نتایج UserBenchmark رفته و Groups را پیدا کنید [نوع اللوحة الأم] معمولا . در اینجا می توانید درصد کاربرانی که از دستگاه های جایگزین با مادربرد فعلی خود استفاده می کنند را مشاهده کنید.

آیا می خواهید سخت افزارهای خاصی را در سیستم خود اندازه بگیرید؟ خلاصه ده برنامه مرجع رایگان برای ویندوز 10 را مشاهده کنید

دانلود : UserBenchmark برای ویندوز (رایگان)

آیا شاخص تجربه Windows قابل اعتماد است؟

وقتی به اطلاعات ارائه شده توسط SiSoftware Sandra و UserBenchmark نگاه می کنید ، به نظر می رسد که شاخص تجربه Windows وجود ندارد. بازبینی که گزینه ها به شما می دهند ، در مقایسه با سایر دستگاههایی که می توانید برای بهبود سیستم خود استفاده کنید ، به این معنی است که اعداد موجود در Windows Experience Index چیز زیادی به شما نمی گویند.

صادقانه بگویم ، مایکروسافت شاخص تجربه ویندوز را منتشر نمی کند. همچنین ، مایکروسافت فهرست Windows Experience را از گیم پد مایکروسافت حذف کرد. همانطور که مشاهده می کنید ، تنها در صورت تلاش ، نتیجه خواهید گرفت.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *