5 راه حل امنیتی برتر مبتنی بر ابر در سال 2021


راه حل های امنیتی ابر به گزینه ای برای مشاغل گسترده و شرکت هایی تبدیل شده است که نیاز به پوشش کامل در چندین شبکه دارند. این به این دلیل است که از تنظیمات جامع تخفیف پشتیبانی می کند که تمام دستگاه ها و پرونده های ذخیره شده در شبکه را پوشش می دهد و به شما امکان محافظت در یک چارچوب مشترک را می دهد.

با این حال ، آنچه در زیر می آید ، تجزیه و تحلیل دقیق برخی از بهترین راه حل های امنیت ابری در بازار است.

1. Cisco Cloud Security

Cisco Cloud Security برای پاسخگویی به نیازهای شرکتهایی طراحی شده است که نیاز به محافظت مطمئن از کاربر نهایی دارند و دارای دو محصول امنیتی عمده هستند – Cisco Umbrella و Cisco Cloudlock. Cisco Umbrella با درگاه وب امن ، لایه ای و ایمن از حملات مکرر DNS محافظت می کند.

این محصول همچنین شامل یک برنامه کارگزار دسترسی به ابر (CASB) است که به عنوان یک واسطه برای محافظت بین کاربر و منابع ذخیره شده در ابر عمل می کند. این امکان تدوین آسان سیاست های امنیتی شبکه را فراهم می کند.

Cisco Umbrella همچنین دارای یک شبکه وسیع (SD-WAN) تعریف شده توسط نرم افزار است تا امنیت و عملکرد برنامه های شبکه را بهبود بخشد. علاوه بر این ، این محصول با تجزیه و تحلیل تهدیدات در همه پورت ها و اتصالات ورودی و مسدود کردن آنها ، قبل از رسیدن به نقاط پایانی امن ، امکان شناسایی سریع سیستم های آسیب دیده را فراهم می کند.

Cisco Umbrella همچنین گزارش های مربوط به پورتال را نگهداری می کند و در مورد ترافیک مضر سیگنال می دهد. این امر با استفاده از تونل های IPsec ، که قابلیت های مجازی سازی و زنجیره های پروکسی را برای اجرای قوانین امنیتی ترافیک ورودی فراهم می کند ، محقق می شود.

یکی دیگر از محصولات مهم سیسکو ، Cisco Cloudlock ، برای محافظت از برنامه های مشابه سرویس (SaaS) ، پیام های الکترونیکی و جلسات زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS) از طریق تجزیه و تحلیل رفتار کاربر و شی (UEBA) طراحی شده است.

2. Sophos Cloud Security

Sophos یک شرکت امنیت سایبری انگلیس است که بیش از 30 سال در صنعت امنیت سایبری فعالیت داشته است. سرویس مرکزی آن ، Sophos Cloud Security ، برای اسکن خودکار برنامه ریزی شده است که فعالیت های مخرب را شناسایی می کند و به مشتریان امکان می دهد پیکربندی های شبکه را در همه گره ها و دستگاه های شبکه مستقر کنند.

این سرویس به مکانیزم شناسایی مبتنی بر هوش مصنوعی متکی است که فعالیت غیر عادی شبکه مانند رمزنگاری ، بی رحمی و حملات DDoS را تشخیص می دهد و اقدامات تخفیف از پیش تعیین شده را اعمال می کند.

بیشتر بخوانید: مایکروسافت رمزنگاری را “بزرگترین تهدید” اعلام کرد

سیستم امنیتی Cloud Optix ، یکی از قدرتمندترین محصولات ابری این شرکت ، تشخیص و پاسخ دادن به نقطه پایانی (EDR) را بهبود می بخشد و دارای بار کاری است که به کاربران امکان می دهد از طریق تلفیق API ایده ای درباره عملکرد ابر Azure ، AWS و GCP دریافت کنند. استاندارد کردن آنها موجب صرفه جویی در وقت می شود که بخواهید ممیزی های امنیتی را در محیط های ابر بسیار پویا انجام دهید.

یکی از بزرگترین نقاط قوت Sophos Cloud Optix این است که می تواند از طریق REST API به برنامه های شخص ثالث متصل شود. برخی از سرویس هایی که می توانند متصل شوند شامل Splunk ، Azure Sentinel (SIEM) ، PagerDuty ، Slack و Microsoft Teams هستند.

3. IBM Cloud Security

IBM یکی از بزرگترین نامها در بخش محاسبات است. با بیش از یک قرن تجربه در صنعت ، دارای چشمگیرترین سیستم های امنیتی ابر است.

از جمله محصولات اصلی آن سرویس تست ابر ابر X-Force است. این سرویس پیکربندی شده است تا کل شبکه ها را از نظر آسیب پذیری و آسیب پذیری نامرئی مانند پیکربندی نامناسب ، تنظیمات مجاز ناکافی و سرورهای غیرفعال شده که شبکه را در معرض هک شدن قرار می دهد ، آزمایش کند.

امروزه ، گروههای بزرگ هکر معمولاً حسابهای مدیران و توسعه دهندگان ابری را که معمولاً کنترل سرپرست نامحدود دارند ، هدف قرار می دهند. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که با آزمایش همه دارایی های موجود در فضای ابری ، شامل ظروف تصویر ، سیستم عامل ها ، ابزارهای توسعه دهنده و برنامه های نصب شده ، چنین ترفندهایی را به حداقل می رساند.

سرویس کمکی ، IBM Cloud Identity ، امنیت ابر را با یک رویکرد چندگانه که ارتباط بین کاربران و پلت فرم ابر سازمانی را فراهم می کند ، افزایش می دهد.

با احراز هویت کاربر و کنترل دسترسی از طریق ویژگی های تنظیم خط مشی ، به این مهم دست می یابد. کاربران می توانند در گروههایی با دسترسی در همان سطح دسته بندی شوند.

4. ابر Fortinet

Fortinet بیش از دو دهه است که در صنعت امنیت اینترنت فعالیت می کند. سبد محصولات اصلی آن شامل FortiCASB-SaaS است که برنامه ها و فعالیتهای SaaS ، FortiCWP را برای مدیریت و نظارت بر ابر و Fortinet Web Application Security را تجزیه و تحلیل می کند ، سرویسی که از یادگیری ماشین برای تجزیه و تحلیل برنامه های ناهنجاری استفاده می کند.

FortiCASB-SaaS به کاربران این امکان را می دهد تا تمام برنامه های SaaS شبکه را با یک کنسول مرکزی کنترل کنند. این سازمان را قادر می سازد تا از سیاست های امنیتی برابر برای محافظت از داده ها در برابر تهدیدات آنلاین نظارت كنند.

محصول Fortinet Web Security نیز نوآورانه است. این از امنیت مبتنی بر وب برای محافظت از سیستم عامل های آنلاین ، با استفاده از راه حل های امنیتی نقطه ای استفاده می کند که در غیر این صورت با هم کار نمی کنند.

با استفاده از استانداردهای باز برای ترکیب برنامه های مختلف امنیتی و دستگاه ها برای تشکیل یک سیستم امنیتی واحد ، سیستم یکپارچه قابلیت اطمینان فوق العاده ای را فراهم می کند.

از ویژگی های اصلی این محصول می توان به فایروال پیش فرض ، مکانیزم کتابخانه بدافزار ، ویژگی بروزرسانی و حالت sandbox اشاره کرد.

یکی دیگر از محصولات مهم و منحصر به فرد FortiWeb است. با یک فناوری منحصر به فرد یادگیری ماشین که از دو فریم تشخیص استفاده می کند ، با نفوذ مبارزه می کند. یکی از مدل سازی آماری برای تعیین قانونی بودن درخواست HTTP استفاده می کند. هنگامی که یک درخواست مشکوک پرچم گذاری شد ، به موتور دوم FortiWeb هدایت می شود ، که آن را برای پرچم های تهدید اضافی تجزیه و تحلیل می کند.

مدل ML برای بدست آوردن تقریباً 100 درصد دقت تشخیص ، از قبل برنامه ریزی شده است تا از هر رویداد یاد بگیرد.

5. پیش بینی ابر

Forcepoint یک شرکت امنیت سایبری مستقر در ایالات متحده است و بیش از دو دهه تجربه در این بخش دارد. گزینه های اصلی محصول آن شامل Web Security Cloud، Cloud Access Security Broker و Cloud Security Gateway است.

Forcepoint Web Security Cloud با مسیریابی ترافیک از طریق سرور پراکسی که ترافیک HTTP ، FTP و HTTPS را تجزیه و تحلیل می کند ، امنیت ابر را بهبود می بخشد. با ارسال تمام ترافیک از طریق سرور پروکسی ، یک محیط شبکه امن را ارتقا می دهد.

به عنوان مثال فرض کنید کاربر کاربر اطلاعات مربوط به شبکه را از طریق مرورگر جستجو می کند. اطلاعات به طور مستقیم در دسترس نیست. ابتدا به سرور منتشر می شود ، سپس به نتیجه دسترسی پیدا می کند و پس می فرستد. در این حالت ، پروکسی سرور به عنوان یک بافر عمل می کند ، که برای اجرای قوانین فیلتر استفاده می شود. این محتوا را اسکن می کند و تهدیدها را حتی قبل از رسیدن به کاربر ضبط می کند.

این سرویس دارای یک گزینه رمزگشایی SSL است که بسته موجود را بررسی می کند. مکانیزم مسدود کردن در صورت یافتن محتوای گزارش شده فعال می شود. محتوا دوباره رمزگذاری می شود تا زمانی که به کاربر نهایی برسد.

با این وجود ، برای کارکرد این ویژگی به یک گواهینامه ریشه نیاز است. برای تأیید داده ها برای برخی از کاربران ، ممکن است استثنا قائل شود.

دیگر محصول شاخص این شرکت ، Cloud Access Security Broker ، اساساً امکان مدیریت آسان سیستم های ابری از طریق بهبود دید منابع را فراهم می کند. همچنین با حفظ کاتالوگ برنامه ها و ردیابی تغییرات از طریق پروفایل های خطر برنامه ، نکات امنیتی نامرئی را امکان پذیر می کند.

تشخیص ناهنجاری سریع و یک رابط جامع تجزیه و تحلیل امنیت در زمان واقعی از بزرگترین نقاط قوت محصول است.

سرویس سوم ، Forcepoint Cloud Security Gateway ، از طریق تخفیف ویژگی هایی مانند جداسازی مرورگر و فایروال از امنیت آنلاین پشتیبانی می کند. تهدیدات صفر روزانه نیز با اسکن محتوای عمیق خنثی می شود.

مواردی که باید هنگام انتخاب راه حل امنیتی ابر به خاطر بسپارید

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک راه حل مناسب برای امنیت ابر ابر در نظر گرفت. اولین مورد پوشش سطح حمله است. شبکه ای با ویژگی های کاهش پایدارتر معمولاً امن تر از شبکه ای با قابلیت های محدود است.

قابلیت اطمینان و ردیابی شبکه در زمان واقعی نیز مهم است تا اطمینان حاصل شود که نقض ها در مدت زمان کوتاهی شناسایی می شوند. تنظیمات پاسخ خودکار از پیش تعیین شده معمولاً یک امتیاز مثبت است.

مورد دیگر ، به ویژه برای شرکت های با رشد سریع ، دامنه گسترش است. ابزارهای امنیتی ابر باید به اندازه کافی پویا باشند تا سیاست های امنیتی را در طیف گسترده ای از شبکه ها اعمال کنند و بارهای سبک را کنترل کنند.

در آخر ، مهم است که گواهینامه های انطباق سرویس را بررسی کنید. ارائه دهندگان قابل اعتماد ابری چندین گواهی امنیت داده دارند. این شامل PCI 3.2 ، HIPAA ، NIST 800-53 و GDPR است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *