آیا یک فرآیند مهم در ویندوز 10 از بین رفت؟ نحوه اصلاح این کد توقف


“صفحه آبی مرگ” ترسناک که به عنوان مرگ آبی شناخته می شود ، می تواند روز شما را خراب کند. بیش از 500 کد خطا روی صفحه وجود دارد مرگ آبی ، ترک کرد کد حذف مهم از بین می رود توجه بیشتر.

راستش را بخواهید ، BSOD ها در ویندوز 10 نسبت به نسخه های قبلی سیستم عامل کمتر دیده می شوند ، اما با این وجود هنوز هم می توانند آزار دهنده باشند. از دست دادن چیزهایی که روی آنها کار کرده اید حداقل نگرانی شماست.

بنابراین چگونه می توانید این خطای غیر منتظره را در ویندوز 10 برطرف کنید؟ به خواندن ادامه دهید و ما همه چیز را برای شما توضیح خواهیم داد.

کد متوقف کردن فرآیند مهم چیست؟

فرآیند حیاتی ، که به طور غیرمنتظره ای متوقف می شود ، مسئول بیشتر BSOD است. شما خواهید فهمید که آیا یک قربانی هستید زیرا خواهید دید کد خطا 0x000000EF روی صفحه آبی خراب شود.

دلیل اصلی ساده است – روند پس زمینه ای که ویندوز به آن اعتماد می کند خراب شده است. ممکن است که کاملاً متوقف شده باشد یا داده های آن به اشتباه اصلاح شده باشد.

با عمیق تر شدن ، تعیین دقیق مشکل دشوار می شود. همه چیز ، از درایورهای مشکل ساز گرفته تا خطاهای حافظه می تواند مقصر باشد. بدتر اینکه سناریوهای تقریباً بی پایان وجود دارد که می تواند مرگ آبی رخ دهد. این فقط در صورت انجام بازی ها ، ورود به سیستم دستگاه ، باز کردن یک برنامه خاص یا بیدار کردن از حالت خواب رخ می دهد.

نحوه تنظیم کد برای متوقف کردن عملیات حیاتی مت

تنوع دلایل احتمالی به این معنی است که مراحل عیب یابی زیادی در BSOD وجود دارد که باید بر آنها غلبه کنید. بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه تنظیم کد توقف بیندازیم یک روند حیاتی درگذشت در ویندوز 10

1. عیب یاب سخت افزار و دستگاه ها را شروع کنید

قبل از اینکه به سراغ راه حل های پیچیده برویم ، بیایید با ساده ترین راه حل ها شروع کنیم.

ویندوز اکنون طیف گسترده ای از ابزارهای تخصصی عیب یابی را شامل می شود. یکی از آنها به طور خاص برای مشکلات سخت افزاری و سخت افزاری طراحی شده است.

متأسفانه ، دیگر در فهرست تنظیمات قابل مشاهده نیست. در عوض ، باید آن را از خط فرمان اجرا کنید. خوشبختانه انجام این کار آسان است. خط فرمان را باز کرده و تایپ کنید msdt.exe -id DeviceDiagnostic ، و فشار دهید وارد .

در پنجره ظاهر شده ، روی ضربه بزنید بعد، و سیستم شما چند دقیقه به دنبال یافتن مشکلات خواهد بود. وی یافته های خود را گزارش خواهد داد.

2. ابزار سرویس خدمات انتشار و تصویر را شروع کنید

اگر هنوز با خطا روبرو هستید ، وقت آن است که به یک ابزار بروید استقرار تصویر و مدیریت خدمات (DISM) . تصویر سیستم آسیب دیده اصلاح خواهد شد.

این ابزار دارای سه کلید است:

 1. / ScanHealth ،
 2. / CheckHealth
 3. / بلند کردن

ما فقط به مورد دوم علاقه مندیم. برای استفاده از DISM ، باز کنید خط فرمان به عنوان سرپرست ، از مراحل شرح داده شده در بالا استفاده کنید. وقتی برنامه باز است ، وارد شوید DISM / آنلاین / پاک کردن تصویر / بازیابی سلامت و مطبوعات وارد .

این فرآیند معمولاً بین 10 دقیقه تا نیم ساعت طول می کشد. اگر نوار پیشرفت در عرض چند دقیقه با 20 درصد متوقف شد نگران نباشید. این رفتاری است که انتظار می رود.

پس از اتمام اسکن ، دستگاه خود را دوباره راه اندازی کنید.

3. بررسی پرونده سیستم را شروع کنید

مرحله بعدی اجرای ابزار است پرونده های سیستم را بررسی کنید . این یک برنامه شناخته شده است که می تواند موارد مختلف مبتنی بر ویندوز را با تعمیر پرونده های آسیب دیده یا اصلاح شده اشتباه سیستم درمان کند.

در حقیقت ، این همیشه مفید نیست. مردم این کار را از سر عادت بیشتر از نیاز انجام می دهند. در صورت کد خطای 0x000000EF ، این مرحله مهم عیب یابی است.

برای راه اندازی حسابرس ، باید خط فرمان را به عنوان مدیر اجرا کنید. ساده ترین راه جستجو است cmd ، و روی نتیجه کلیک راست کرده و انتخاب کنید به عنوان مدیر اجرا کنید .

بعد از باز شدن خط فرمان ، وارد شوید sfc / scannow و فشار دهید وارد . تکمیل فرآیند ممکن است مدتی طول بکشد.

پس از پایان کار ، لیستی از صفحه روی همه مشکلات و مراحل برداشته شده توسط اسکن برای رفع آنها مشاهده خواهید کرد.

قبل از اقدام به یاد داشته باشید که رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید.

این امر همچنین به تصحیح خطا در اطلاعات پیکربندی سیستم کمک می کند.

4- اسکن آنتی ویروس را اجرا کنید

دلیل کشتن کد ممکن است بدافزار موجود در سیستم شما باشد. نرم افزار مخرب می تواند پرونده ها و پردازش های سیستم را اصلاح کرده و غیر قابل استفاده کند.

می توانید از Windows Defender یا مجموعه ای از برنامه های آنتی ویروس شخص ثالث به انتخاب خود استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که یک اسکن عمیق از کل سیستم را انجام می دهید.

5- درایورهای خود را به روز کنید

درایورهای نامناسب یکی از رایج ترین دلایل توقف کد است. بنابراین منطقی است که بررسی کنید هیچ کدام از آنها به روزرسانی لازم ندارند.

برای بررسی وضعیت رانندگان ، روی یک صفحه کلیک راست کنید شروع کنید ، و انتخاب کنید مدیریت دستگاه سپس لیست را اسکن کنید تا ببینید آیا هر دستگاهی علامت تعجب زرد در کنار آن دارد.

اگر یک علامت تعجب پیدا کردید ، روی دستگاه مناسب کلیک راست کرده و انتخاب کنید درایور را به روز کنید از منوی زمینه.

6. آخرین به روزرسانی های ویندوز را حذف نصب کنید

اگر مشکل شما تازه شروع شده باشد ، ممکن است به دلیل بروزرسانی اخیر ویندوز شما باشد. خوشبختانه نصب جدیدترین به روزرسانی ها آسان است ، بنابراین می توانید ببینید که آیا مشکل شما از بین می رود یا خیر.

برای حذف نصب به روزرسانی ، یک برنامه را باز کنید تنظیمات و برو به بروزرسانی و امنیت> Windows Update> Registry Update> حذف نصب به روزرسانی ها . به روزرسانی را که می خواهید از سیستم خود حذف کنید برجسته کنید ، سپس دکمه را فشار دهید حذف نصب کنید بالای پنجره.

7. شارژ تمیز بزنید

Clean Boot یک حالت بوت است که از حداقل تعداد درایورها ، پردازش ها و برنامه ها استفاده می کند. پس از شروع و کار رایانه ، می توانید فرآیندهای از دست رفته را بارگیری کنید تا مشکل را جدا کنید.

برای تمیز کردن رایانه ، دستورالعمل های گام به گام زیر را دنبال کنید:

 1. نوع پیکربندی سیستم در نوار جستجو در منوی شروع ، بهترین مطابقت را انتخاب کنید
 2. روی برگه کلیک کنید خدمات
 3. علامت کادر کنار را بردارید مخفی کردن همه خدمات مایکروسافت
 4. روی دکمه کلیک کنید غیرفعال کردن همه
 5. برگه را انتخاب کنید دارم شروع می کنم
 6. کلیک Task Manager را باز کنید
 7. در پنجره جدید ، روی برگه کلیک کنید دارم شروع می کنم یک بار دیگر
 8. همه موارد منو را غیرفعال کنید
 9. رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید

8. سیستم خود را بازیابی کنید

می توانید با System Restore رایانه خود را به حالت قبلی برگردانید. این گزینه فقط درصورت امکان پذیر است که ایجاد نقاط بازیابی را قبل از شروع مشکلات کد توقف فعال کرده باشید.

برای استفاده از ابزار System Restore ، به بروید تنظیمات> به روزرسانی و امنیت> بازیابی> بازنشانی این رایانه> شروع> ذخیره پرونده ها و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

9. به روزرسانی BIOS

به عنوان آخرین تاس ، می توانید BIOS را در رایانه خود به روز کنید.

متأسفانه ، هیچ روش استانداردی برای این کار وجود ندارد. این به سازنده رایانه شما بستگی دارد. برای راهنمایی به ادبیات راهنمای شرکت مراجعه کنید.

آخرین مرحله عیب یابی: تنظیم مجدد یا نصب مجدد

اگر هیچ یک از نکات فوق مشکل شما را برطرف نکرد ، آیا وقت آن رسیده است که کامپیوتر خود را به نزدیکترین دیوار بیاندازید و به سمت فروشگاه ها بروید؟

در واقع ، فقط یک ماتریس باقی مانده است. مرحله آخر تنظیم مجدد ویندوز یا نصب مجدد نسخه جدید ویندوز است. حال ، اگر این کار ناموفق باشد ، قطعاً به این معنی است که مشکل سخت افزاری روی دست خود دارید.

اعتبار عکس: natashin / Depositphotosمنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *