ظهور سکه Dogecoin نشان دهنده “فرقه مشک” جادویی است


آخر هفته گذشته ، ماسک در برنامه گفتگوی آمریکایی “Saturday Night Live” شرکت کرد ، اما هویت او مهمان نیست ، بلکه مجری برنامه گفتگوی فعلی است.

شاید دلیل حضور شما به عنوان مجری این باشد که اگر به عنوان مهمان ظاهر شوید ، فقط ارسال عنوان آنها نیمی از برنامه را می گیرد.

“اجازه دهید ما از شما ، مدیر عامل تسلا ، مدیر عامل SpaceX و مدیر ارشد فناوری ، بنیانگذار Sloar City ، شرکت راه آهن سریع Boring City ، بنیانگذار Neuralink Computer and Computer Technology ، پدر X Æ A-12 و The دعوت کنیم پدرخوانده Dogecoin -Elon Musk!

آیا پیشوند طولانی در دین شبیه پاپ است؟ از نظر برخی طرفداران مشتاق ، مشک به یک موضوع جدید ایمان تبدیل شده است.

مشکی که در دایره سکه ها “باد را صدا می کند و باران را می خواند”

افراد مشهور دره سیلیکون اخیراً بسیار شلوغ بوده اند.

فورفوت کوک و زاکربرگ همچنین بر سر به روزرسانی iOS 14.5 با نبردهای مربوط به حفظ حریم خصوصی “قرمز” مواجه شده اند و خبر بازگشت بیل گیتس و همسرش در آستانه طلاق بازمی گردد. تماشاگران وقت نکردند که دوباره هندوانه و تیتر بخورند. رئیس جمهور جوان دیگری در دره سیلیکون “ذبح” شده است.

این بار در مورد مشک و داستان سگ است.

اگر سگ بهترین دوست بشریت است ، Dogecoin ، متولد بسته ایموجی معروف Shiba Inu Doge ، باید بهترین دوست ماسک باشد.

ارز رمزنگاری شده به یک رونق جدید سرمایه گذاری تبدیل شده است. مفهوم ارز رمزنگاری شده مبهم است. اصطلاحات فنی حرفه ای مانند عدم تمرکز و بلاکچین می تواند تعداد زیادی از سرمایه گذاران حساس به فناوری را دلسرد کند.

اما درعین حال ، ارز رمزنگاری شده دارای ویژگی های اصلی محصولات سرمایه گذاری سنتی است – فراز و نشیب ها ، فراز و نشیب ها ، که برای جذب تعداد زیادی از بازیکنانی که از قوانین برای درآمد کسب نمی کنند ، کافی است.

Dogecoin حضور ویژه ای در بازار بزرگ بیش از 5000 ارز رمزپایه دارد.

تولد Dogecoin یک طنز کاملا سیاه بود. در سال 2013 ، بیت کوین اولین کار خود را انجام داد. بسیاری از مردم ارزش بیت کوین و معنای سکه را درک نکردند. بنیانگذاران Dogecoin ، بیلی مارکوس و جکسون پالمر سه ساعت وقت صرف کردند تا کد بیت کوین را بدزدند و ماکت بیت کوین را بسازند.

آنها این رمز ارز جدید را Dogecoin نامگذاری کردند تا با کمک ایموجی محبوب Doge در آن زمان ، پدیده افزایش غیر منطقی بیت کوین را مسخره کنند.

بر خلاف بیت کوین ، انتشار بیت کوین از نظر کمی محدود است ، همانطور که طلای قابل استخراج با کمبود عصر دیجیتال مشخص می شود ، در حالی که انتشار Dogecoin حد بالایی ندارد و هر سال مسائل جدید صادر می شود.

این باعث می شود ارزش Dogecoin “سوار شود”. ممکن است ارزش داشته باشد اما به احتمال زیاد بی فایده است. در مقایسه با ارزی که ارزش معامله دارد ، Dogecoin توسط اکثر کاربران اینترنت به عنوان یک شوخی تلقی می شد تا اینکه توسط ماسک در توییتر منتشر شد.

در ماه فوریه سال جاری ، ماسک سه توییت پیاپی Dogecoin را توییت کرد و اظهار داشت که Dogecoin واحد پول مردم و رمزنگاری آینده است.

این تیزر که متعلق به حلقه طاقچه ها بود ، به افکار عمومی کشانده شد و قیمت Dogecoin به سرعت 60٪ افزایش یافت و سرانجام Dogecoin به همان چیزی تبدیل شد که از او متنفر بود.

هیچ کس دیگر درگیر ارزش Dogecoin نیست ، فرصت “افزایش قیمت” بیشترین ارزش برای Dogecoin است.

با این حال ، در شب شنبه زنده ، ماسک اعتراف کرد که Dogecoin کلاهبرداری است و ارزش بازار Dogecoin پس از پخش برنامه 34٪ کاهش یافت.

تصویر از: سنگ روی

Dogecoin اولین باری نیست که ماسک حلقه ارزی را شکسته ، در فوریه امسال ماسک حساب توییتر خود را به # بیت کوین # تغییر داد و قیمت بیت کوین بلافاصله 800 دلار افزایش یافت.

ماسک اخیراً در توییتر خود گفته است كه می خواهد Shiba Inu را بزرگ كند و سكه ShiB ، Shiba Inu به همان نام Shiba Inu ، نیز چندین برابر رشد كرده است.

ماسک مانند یک خدا در توییتر است ، با توانایی “احضار باد و احضار باران” – هر نفس که می وزد به “طوفانی” تبدیل می شود که در بازار ارزهای رمزنگاری شده گسترش می یابد ، و یک کلمه بزاقی که بی خیال طوفان خواهد شد ذوب شده که اعتماد به نفس بازار را تضعیف می کند.

اخلال در بازار اتفاقی نبود – یک مطالعه اخیر توسط Piplsay ، یک سیستم تحقیقاتی جهانی در مورد مصرف کننده ، نشان داد که بیش از یک سوم افراد مسن آمریکایی بر اساس توییت های ماسک سرمایه گذاری کرده اند یا در حال بررسی هستند.

جهش ناشی از این خرید گروهی عمدی یا غیر عمدی افسانه های متعددی را به ماسک اضافه می کند. هنگامی که رسانه ها با ماسک مصاحبه کردند ، برخی از طرفداران همچنان در میان مردم فریاد می زدند ، و توئیتر ماسک را برای اثربخشی او ستایش می کردند.

برای 53.83 میلیون دنبال کننده ماسک در توییتر ، ماسک نه تنها مدیر عامل یک شرکت فناوری است ، بلکه او پدرخوانده ای است که آنها را به سمت ثروت سوق داده است ، آنها پوسترهایی را برای ماسک ایجاد کردند و به رهبری ماسک در دستیابی به آزادی اقتصادی روی آوردند.

در این بازی حباب جمع صفر ، آنها توجه زیادی به هر توییت و هر جمله از ماسک دارند. مبادله با ماسک مانند ملاقات با خدایان است و فضایی فرقه مانند را شکل می دهد. توییتر Sk کلیسای “By Masque” است.

نامرئی متولد “ماسک”

در سال 2016 ، باب لوتز ، معاون سابق جنرال موتورز ، در یک مصاحبه خبری اظهار داشت که ماسک و پیروانش “یک تیم مذهبی تشنه” هستند. وی ماسک را با جابز مقایسه می کند و می گوید که ماسک مورد احترام گروهی متعصب قرار گرفت. و پیروان او او را “خدای” رویایی می دانند.

در Linkedin گروهی وجود دارد که توسط طرفداران ماسک سازمان یافته است به نام “تفنگدار”. در مجموعه ، طرفداران با شور و شوق در مورد ماسک ، تسلا و سایر اخبار ارتباط برقرار می کنند.

معنای اصلی تفنگدار تفنگدار است ، که به تعبیری بدان معنی است که این طرفداران فقط مشک نمی پوشند.

یک بار Verge یک مصاحبه پیگیری با تفنگداران انجام داد و آنها اشاره کردند که از نظر برخی از تفنگداران هیچ خبر منفی درباره مشک مجاز نیست. هنگامی که در مورد ماسک یا پول شرکت او تردید وجود داشته باشد ، اعضا به صورت گروهی به آنها حمله خواهند کرد.

آنها آماده هستند تا با ایفای نقش خود برای ماسک ، از جمله حفظ رتبه بندی نظرات ماسک در توییتر ، نوشتن آهنگ در مورد ماسک و حتی سازماندهی یک جشن خاص برای ماسک.

بر اساس گزارش فاکس بیزینس ، طرفداران ماسک 20 آوریل را به عنوان “روز ایلان ماسک” تعیین کرده اند تا پیشرفتهایی را که ماسک برای آنها ایجاد کرده است جشن بگیرند. اگرچه این مورد تایید ماسک نبود ، اما این اطلاعات به باشگاه های مختلف اتومبیل تسلا منتقل شد.

آنها به چشم انداز اکولوژیکی معتقدند که ماسک هنگام تأسیس تسلا ترسیم کرد. مشک این سیاره را به مکان بهتری تبدیل می کند ، اما واقعیت ها ممکن است این گروه از “معتقدان” را ناامید کند.

اینسایدر خاطرنشان کرد که هم پشتیبانی ماسک از ارزهای رمزپایه و هم سرمایه گذاری اخیر تسلا در بیت کوین رفتاری مغایر با فلسفه زیست محیطی ماسک است.

استخراج بیت کوین برق زیادی مصرف می کند و Digiconomist تخمین می زند که تولید بیت کوین سالانه 53 میلیون تن انتشار کربن ایجاد می کند که هر ساله افزایش می یابد.

اینسایدر همچنین خاطرنشان کرد که به ازای حذف هر 1000 تن انتشار کربن توسط معدنچیان ، آنها می توانند پس انداز کربن بیش از 300 خودرو تسلا را هر ساله جبران کنند.

این بدان معناست که “آموزه های” مورد پرستش “ترغیب کنندگان” گاهی اوقات کاملاً صحیح نیستند و از نظر دنیای خارج ، کوری و لجاجت ممکن است بزرگترین نامگذاری برای این گروه باشد.

عبادت شخصی یا پرستش نام تجاری ، این یک مشکل است

ده سال پیش ، هفته نامه Sanlian Life در مورد پدیده افراد شاخص اپل در آن زمان بحث داشت و آن طرفدارانی را که از محصولات و ایده های اپل دیوانه بودند ، به عنوان “فرقه اپل” توصیف کرد.

این “طرفداران” لهجه برند اپل را دوست دارند. برخی به فروشگاه های خرده فروشی اپل در سراسر کشور سفر می کنند ، در حالی که دیگران هر آخر هفته در نمایشگاه های اپل شرکت می کنند. و معلوم شد که آنها متعلق به محصولات اپل هستند. لحظه ای که آنها محصولی را از اپل خریداری می کنند ، می تواند برای آنها سرگرم کننده باشد.

مایکل مک کوبی ، روانکاو و انسان شناس مشهور در هاروارد ، این پدیده را توضیح داد.

وی معتقد است که این یک قدردانی برای سبک عصیان جوانی جابز و تجربه بسیار خوبی است که محصولات اپل به مصرف کنندگان می دهند و ترکیب این دو عشق مذهبی به اپل را القا می کند.

▲ عکس: The Verge

در مقایسه با “سیب پرستی” ، “مومنان” به دلایل مختلف با “ماسک دین” عبادت می کنند.

آنها همچنین از سخنان و اقدامات کنایه آمیز ماسک قدردانی کردند ، اما ماسک تجربه کیفیت محصولات اپل را برای آنها به ارمغان نیاورد. به عبارت دیگر ، ماسک باعث نشد طرفدارانش بهتر از اپل زندگی کنند.

تسلا به عنوان موفق ترین پرتاب ماسک ، هنوز بهترین تجربه اتومبیل را به مصرف کنندگان ارائه نکرده است.

البته ، فناوری رایانه ای SpaceX و Neuralink فاصله زیادی با زندگی “افراد” آنها دارد.

“نقاب” نوع جدیدی از کیش شخصیت است. آنچه آنها می پرستند نه تنها تواناییهای شخصی استثنایی و زندگینامه عالی ماسك ، بلکه احساس مأموریت وی است كه توسط ماسك ، حفاظت از محیط زیست ، اكتشافات فضایی و سایر پروژه ها ایجاد شده است. او مقید به مرحله ای از “پیشرفت انسانی” است ، این احساس پیام طرفداران او را متقاعد می کند که حمایت ماسک به معنای پیشرفت نجیب انسانی است.

به همین دلیل است که مدیر عامل آمازون ، جف بزوس ، که ثروتمندترین مرد جهان نیز هست ، تعداد طرفداران دیوانه آنچنانی ندارد.

چشم انداز تسلا سرعت بخشیدن به انتقال جهانی به انرژی پایدار و حرکت به سمت انتشار صفر است. چشم انداز SpaceX کاوش امکانات بیشتر در فضا است. حتی صاحب سر به فلک کشیده Dogecoin یک مورد مناسب برای او پیدا کرده است – او می خواهد Dogecoin را به ماه بفرستد.

در 7 ژانویه سال جاری ، ماسک برای مدت کوتاهی با نزدیک به 195 میلیارد دلار ثروتمندترین مرد جهان شد. وقتی رسانه ها و طرفدارانش از او استقبال کردند ، او در توییتر پاسخ داد: “خوب ، به کار خود برگرد ، درست است.”

برخی از مفسران اظهار داشتند که جذابیت ایدئولوژیک “مذهبی” ماسک نظریه های اقتصادی اقتصاددانان سنتی را پس از آدام اسمیت از بین برد.

کسب درآمد دیگر دلیل اصلی دریافت سرمایه پشتیبانی بنیانگذار شرکت نیست ، بلکه محصول جانبی دستیابی به سایر اهداف اجتماعی است.

اقتصاددانان بر این باورند که ماسک از معدود چهره های افسانه ای تجارت است که هم کیش شخصیت ایجاد کرده و هم سرمایه گذاری عظیمی را ایجاد کرده است ، اما ترکیب این تأثیر ستاره ای با حجم تجارت ایده خوبی نیست.

این پیروی کور نیز خطرناک است. آخرین گزارش از ارائه دهنده خدمات Blockchain TRM Labs نشان می دهد که برخی از سایت های غیر رسمی یک پلت فرم ویدیویی Saturday Night Live را پر از تبلیغات جعلی Dogecoin برای Musk پخش می کنند.

فرد کلاهبردار از نفوذ ماسک استفاده کرد و ادعا کرد که فقط مقدار مشخصی از Dogecoin نیاز به انتقال به یک حساب خاص دارد تا از حمایت ماسک دو برابر پاداش Dogecoin دریافت کند.

وقتی ذهن سرمایه گذار مجذوب احساسات تکانشی می شود ، گاهی پرستش کورکورانه می تواند باعث شود که مردم حس خوب خود را از شر از دست بدهند.

از تاریخ 9 مه ، نزدیک به 10 میلیون Dogecoins به اوراق بهادار خاص ارزهای رمزپایه حمل شده است. تصور اینکه کلاهبرداری ساده لوحانه Qin Shihuang همچنان به آن طرف اقیانوس گسترش یابد دشوار است.

ده سال بعد ، مشتریانی که زمانی سیب می پرستیدند در حال ناپدید شدن هستند.امروزه ، انتخاب محصولات اپل مانند انتخاب محصولات دیگر است ، این انتخاب مشتری است ، ایمان به ایمان برمی گردد و تجارت به کار خود بازمی گردد.

این به این دلیل است که مصرف کنندگان به خود آمده اند و رقبای اپل در حال افزایش هستند و اپل دیگر تنها گزینه نیست.

“ماسک ماسک” چه مدت دوام خواهد داشت؟ شاید منتظر باشم تا “مشک” بعدی ظاهر شود.

# برای پیگیری حساب رسمی Aifaner در WeChat خوش آمدید: Aifaner (شناسه WeChat: ifanr) ، مطالب جالب تری در اسرع وقت در اختیار شما قرار می گیرد.

تخته سه لا Ai لینک اصلی · مشاهده نظرات · سینا ویبومنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *