نحوه نصب Google Chrome در Android TV


جعبه های Android TV یکی از بهترین دستگاه های پخش جریانی بازار هستند. آنها می توانند مانند Kodi Boxes ، سرورهای Plex و حتی کنسول های بازی عمل کنند. با این حال ، آنها یک اشکال عجیب و بزرگ دارند: این مرورگر از قبل نصب نشده است.

اگر فروشگاه Google Play را در دستگاه خود جستجو کنید ، چندین مرورگر Android TV شخص ثالث خواهید یافت ، اما Google Chrome در آن حضور ندارد. آیا امکان نصب Chrome در Android TV وجود دارد؟ آره! این چگونه است.

نحوه نصب Chrome در Android TV

پیش از این ، شما می توانستید با استفاده از رایانه خود Chrome را در Android TV نصب کنید یا (در بعضی از دستگاه های Android TV) به دستگاه خود دستور دهید برنامه را با استفاده از یک دستور صوتی نصب کند. متاسفانه دیگر هیچ یک از این روش ها جواب نمی دهد.

در عوض ، شما دو روش جدید دارید. هر دو نیاز به انجام بارگذاری جانبی دارند.

1. از فروشگاه برنامه شخص ثالث استفاده کنید

https://www.youtube.com/watch؟v=TBPFOA6TTvU

تعداد زیادی فروشگاه برنامه اندروید شخص ثالث وجود دارد. ما برای فرآیند توصیف شده در این مقاله از Aptoide استفاده خواهیم کرد.

برای کسانی که نمی دانند ، Aptoide یک فروشگاه برنامه Android مستقل با بیش از 2500 برنامه است که می توانید بارگیری کنید. همه برنامه های موجود در فروشگاه رایگان هستند ، به این معنی که فارغ از این روند خاص ، ارزش نصب فروشگاه بر روی دستگاه شما را دارد.

ابتدا باید Aptoide را روی جعبه Android TV خود نصب کنید. شما می توانید این کار را به دو روش انجام دهید:

  • توسط مرورگر: روشن اگرچه Google Chrome در نسخه Android Play فروشگاه Google Play برای Android TV در دسترس نیست ، مرورگرهای دیگر برای Android TV در دسترس هستند. بهترین آن Puffin TV Browser است. اگر مرورگر را نصب کرده اید ، می توانید به aptoi.de/tv و نصب را بارگیری کنید و آن را از مدیر پرونده پیش فرض دستگاه خود اجرا کنید.
  • از طریق USB: اگر جعبه Android TV شما دارای پورت USB است ، می توانید Aptoide APK را روی دستگاه دسک تاپ خود بارگیری کنید ، آن را به USB منتقل کرده و نصب را از مدیر پرونده خود راه اندازی کنید.

هنگامی که Aptoide را روی جعبه Android TV خود نصب کردید ، نصب Chrome در Android TV آسان است.

فقط برنامه Aptoide را راه اندازی کرده و (با استفاده از کادر جستجو در بالای صفحه) در Google Chrome جستجو کنید. بر روی نتیجه جستجوی صحیح کلیک کرده و دکمه را انتخاب کنید نصب و راه اندازی از نوار گزینه های بالای اطلاعات منو.

برای تأیید نصب ، دستورالعملهای روی صفحه را دنبال کنید و بقیه کارها را Aptoide انجام می دهد.

پس از نصب برنامه ، آن را در لیست سایر برنامه های موجود در سیستم عامل مشاهده خواهید کرد.

2. از Google Chrome APK استفاده کنید

روش دیگر مشابه است ، اما به جای استفاده از فروشگاه برنامه شخص ثالث به عنوان واسطه ، در عوض متکی به گرفتن نسخه ای از Google Chrome APK و بارگیری خود آن است.

این باعث مثبت و منفی بودن آن می شود. از طرف مثبت ، شما می توانید کنترل کنید کدام نسخه از Google Chrome را نصب کنید. اگر نسخه ای وجود داشته باشد که دارای اشکالات باشد یا به خوبی روی دستگاه شما کار نکند ، این مفید است. نکته منفی این است که برنامه به طور خودکار به روز نمی شود. از آنجا که Google از ویژگی های جدید Chrome استفاده کرده است ، باید با نصب مجدد APK جدید ، برنامه را خود به روز کنید.

بنابراین چگونه می توان با استفاده از فایل APK برنامه ، Chrome را در Android TV نصب کرد؟

برای شروع ، باید یک کپی از فایل APK مناسب دریافت کنید. مکانهای زیادی برای یافتن فایلهای APK برای Android وجود دارد ، اما ما توصیه می کنیم از APK Mirror یا Pure APK استفاده کنید. هر دو از امن ترین مخازن APK در وب هستند. می توانید آنها را از طریق مرورگر فوق الذکر Puffin TV بارگیری کنید ، یا آنها را در رایانه خود بارگیری کرده و با استفاده از یک درایو USB به جعبه خود منتقل کنید.

سپس با استفاده از کاوشگر پرونده در Android TV خود ، فایل APK را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا مراحل نصب آغاز شود. دو صفحه در صفحه وجود دارد که باید با آنها موافقت کنید ، اما تمام مراحل کار سریع و طاقت فرسا است.

در Android TV به Chrome دسترسی پیدا کنید

پس از نصب Chrome در Android TV ، ممکن است آن را در صفحه اصلی Android TV مشاهده نکنید (بسته به نوع و مدل دستگاه شما). برخی از دستگاه ها برنامه های جانبی را به همراه سایر برنامه های معمولی شما نمایش نمی دهند.

در صورت عدم نمایش خودکار برنامه های جانبی ، چهار روش وجود دارد:

  • منوی تنظیمات: از منوی تنظیمات در منوی تنظیمات می توانید به لیست کامل برنامه های خود (بارگذاری شده به عنوان نوار کناری و به طور منظم) دسترسی پیدا کنید.
  • برای شروع بارگیری جانبی از برنامه استفاده کنید پاسخ: بسیاری از توسعه دهندگان اندروید شخص ثالث برنامه هایی را ایجاد کرده اند که در صفحه اصلی شما زندگی می کنند و دسترسی به برنامه های بارگیری شده در دستگاه شما را با یک کلیک فراهم می کنند. مشهورترین آنها Sideload Launcher ، Sideload Channel و Sideload Channel Launcher 2 برای تلویزیون است. هر یک از برنامه ها دارای ویژگی های مختلفی هستند ، بنابراین حتماً چند مورد از آنها را امتحان کنید تا ببینید کدام یک از آنها بیشتر با نیاز شما مطابقت دارد.

از هر روشی که استفاده می کنید ، یک تنظیم وجود دارد که باید برای اولین بار شروع به کار Chrome تغییر دهید. مطبوعات سه نقطه عمودی ، به پایین بروید و کادر کنار را علامت بزنید درخواست یک سایت دسک تاپ . با این کار برنامه از مزایای واقعی املاک و مستغلات روی صفحه تلویزیون استفاده می کند.

آیا لازم است از Chrome در Android TV استفاده کنم؟

ما جذابیت استفاده از Chrome در Android TV Box شما را درک می کنیم. شما می توانید به برنامه های افزودنی ، نشانک ها ، سابقه مرور و سایر تنظیمات شخصی خود دسترسی داشته باشید.

اما استفاده از Chrome در Android TV تجربه خیلی سرگرم کننده ای نیست. این برنامه برای استفاده با کنترل از راه دور بهینه نشده است ، این بدان معنی است که مرور صفحات وب و ورود به جستجوی جستجو می تواند به سرعت به یک کار خسته کننده تبدیل شود. به همین دلیل برنامه هایی مانند Puffin بسیار خوب هستند؛ برای کنترل از راه دور تلویزیون بهینه شده بنابراین کل تجربه انعطاف پذیرتر است.

فقدان نسخه بهینه شده Chrome برای Android TV همچنان یکی از بزرگترین اسرار این پلتفرم است. تا زمانی که گوگل تصمیم به رسیدگی به این مسئله بگیرد ، ما با این راه حل ها باقی می مانیم. در حالت ایده آل ، ما توصیه می کنیم Chrome را به عنوان یک مرورگر پشتیبان در Android TV نصب کنید. دسترسی به اطلاعات خاصی خوب است ، اما برای مرور روزمره ، به نسخه بهبود یافته Android TV پایبند باشید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *