گوگل به دلیل محدود کردن دسترسی شخص ثالث به Android Auto جریمه شده است


نهاد ضد انحصاری ایتالیا پس از پیوستن به لیست شرکت های بزرگ متضرر ، به Google پیوست. غول فنی در نتیجه انصراف برنامه Android Auto گوگل به نفع گزینه های خود جریمه شد.

جریمه 123 میلیون دلاری گوگل برای Android Auto

گوگل به دلیل حذف برنامه ای از سیستم عامل Android Auto خود ، با ادعای اینکه این برنامه به نفع آن است ، 123 میلیون دلار جریمه شده است. سازمان رقابت ایتالیا (ACGM) پس از حذف شرکت JuicePass از Android Auto ، جریمه را به Google صادر کرد.

JuicePass که توسط Enel X Italia ساخته شده است ، برنامه ای است که به رانندگان امکان می دهد از محل شارژرهای برقی اتومبیل اطراف مطلع شوند ، شارژدهی آنها را مدیریت کرده و حتی صندلی ها را نیز رزرو کنند. یک برنامه اتومبیل قطعاً بهترین گزینه برای Android Auto خواهد بود. با این حال ، گوگل موافقت نکرد.

ناگفته نماند که رانندگان نباید هنگام رانندگی از تلفن های خود استفاده کنند ، بنابراین وارد کردن چنین برنامه ای که به طور خودکار روی Android Auto تمرکز می کند ایده آل خواهد بود. در Android Auto ، رانندگان می توانند از طریق سیستم سرگرمی اتومبیل خود با خیال راحت با برنامه ها ارتباط برقرار کنند.

این مقام حکم داد که Google باید به JuicePass اجازه دسترسی به سیستم عامل را بدهد. وی همچنین گفت که این شرکت باید همان سطح ادغام Android Auto را به اشخاص ثالث همانند برنامه های شخصی خود ارائه دهد.

در یک بیانیه مطبوعاتی ، ACGM تصریح کرد که “گوگل به طور ناعادلانه توانایی را محدود کرده است” برای کاربران برای استفاده از JuicePass هنگام استفاده از وسیله نقلیه الکتریکی. این سازمان همچنین ادعا می کند که “Google برنامه Google Maps خود را که با Android Auto اجرا می شود ترجیح داده است” و “خدمات کاربردی را برای اتومبیل های الکتریکی مجاز می کند. وی همچنین اذعان کرد که نقشه های گوگل قصد دارد در آینده برخی از ویژگی های JuicePass را نیز شامل شود.

اکنون گوگل چه کاری انجام خواهد داد؟

علاوه بر مبلغ 123 میلیون دلاری که گوگل باید به مقامات رقابت ایتالیا بپردازد ، همچنین به این شرکت دستور داده شده است كه اجازه دسترسی JuicePass به Android Auto را بدهد. این اولین بار نیست که گوگل به دلیل رفتار ضد انحصاری جریمه می شود.

مرتبط: چرا گوگل جریمه شد: مطالعه فناوری و ضد انحصار

گوگل گفته است که با تصمیم مقامات “مخالف” است و هرگونه طرفداری از Google Maps را انکار می کند ، اما “گزینه ها را بررسی می کند” تا به JuicePass اجازه دسترسی به Android Auto را طبق دستور داده شود. تاکنون برنامه ای برای زمان انجام این کار از طرف Google وجود نداشته است.

اگرچه گوگل دلایل خاصی را برای حذف JuicePass از Android Auto ذکر نکرد ، اما ذکر نکرد که همه برنامه ها از دستورالعمل های دقیق در بیانیه ای به TechCrunch پیروی نمی کنند. اولویت اول آن در Android Auto این است که اطمینان حاصل شود از برنامه ها می توان با خیال راحت هنگام رانندگی استفاده کرد ، بنابراین “دستورالعمل های سختگیرانه” برای پاسخگویی برنامه ها وجود دارد.

برنامه های شخص ثالث بیشتری می توانند در Android Auto وارد شوند

تصمیم مقامات ایتالیایی این سابقه را ایجاد می کند که گوگل باید اطمینان حاصل کند که برای سایر اشخاص ثالث همانند برنامه های کاربردی خود ، قابلیت همکاری Android Auto را فراهم می کند.

این بدان معناست که در آینده نزدیک ممکن است شاهد ورود بیشتر برنامه های شخص ثالث به Android Auto باشیم. این برنامه ها ممکن است رقبای برنامه های اصلی Google را در این سیستم عامل شامل شوند.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *