باغ مجسمه سازی رئیس جمهور بایدن ویتو با مجسمه استیو جابز


به لطف ابطال دستور اجرایی توسط رئیس جمهور جو بایدن ، استیو جابز به عنوان بخشی از پارک ملی قهرمانان ملی با تندیس خود علامت گذاری نخواهد شد. بایدن اگرچه قصد نقض مدیرعامل و بنیانگذار فقید اپل نبود ، اما چند روز قبل از ترک ترامپ ، طرح پیشنهادی پارک را که توسط سلف خود ، دونالد ترامپ امضا شده بود ، لغو کرد.

ترامپ پارک پیشنهادی را “واکنش آمریکا” توصیف کرد. [] تلاش بی پروا برای پاک کردن قهرمانان ، ارزش ها و کل سبک زندگی ما. “اگرچه او تا 18 ژانویه دستور اجرایی را امضا نکرد ، اما ترامپ ابتدا پارک را در تابستان سال 2020 اعلام کرد. هیچ مکانی برای موقعیت آن اعلام نشده است – و ظاهرا هیچ مکانی نیز وجود ندارد. اکنون او هرگز چنین کاری نخواهد کرد.

دیگر باغی وجود ندارد

جابز تنها شخصی نبود که در پارک به یاد می آورد. همچنین شامل مجسمه های پیشگامان هواپیمایی برادران رایت ، مخترعین توماس ادیسون و الكساندر گراهام بل ، دادستان دادگاه عالی و معاون قاضی روت بدر گینزبرگ ، كوبی برایانت بازیکن بسكتبال و رهبر حقوق مدنی مارتین لوتر كینگ جونیور ، “خطر! .

در دستورالعمل ترامپ آمده است: “پارک ملی ساخته خواهد شد تا شکوه قابل توجه انحصار ابدی کشورمان را منعکس کند.” “این مکانی خواهد بود که شهروندان ، پیر و جوان می توانند دیدگاه خود را در مورد عظمت تجدید کنند و چالشی را که در اولین سخنرانی خود در کنگره برای هر آمریکایی مطرح کردم برآورده کنند.”

پولیتیکو گفت که لغو پیشنهادی پارک یکی از چندین دستور اجرایی است که توسط رئیس جمهور بایدن در روز جمعه (14 مه) لغو شد.

وی ادامه داد: “عملاً تضمین شد که بایدن به پروژه ادامه نخواهد داد ، پروژه ای که عمدتا به عنوان مصاحبه ای برای اعتراض به عدالت نژادی در تابستان گذشته و بحث بر سر حذف نمادهای کنفدراسیون مطرح شد.”

یکی دیگر از دستورات مربوط به فناوری (یا مربوط به فناوری ، در مورد مجسمه استیو جابز) که بایدن آن را رد می کند چیزی است که شرکت های رسانه های اجتماعی را هدف قرار می دهد و ترامپ نسبت به آنها سخنان محافظه کارانه آنلاین را مورد تبعیض قرار داده است.

شاید استیو جابز اهمیتی ندهد

استیو جابز بعنوان یک مرد عمیقاً غیر احساسی علاقه ای به ساختن مجسمه ای به احترام او نداشت. قبل از اینکه دفتر مرکزی اپل پارک نام خود را بگیرد ، استیون فرای در مقاله ای که توسط Financial Review منتشر شد ، گفت كه او پیشنهاد كرده است كه تیم كوك مدیرعامل اپل آن را پردیس استیو جابز بنامد. کوک پاسخ داد: “اوه ، استیو نظر خود را در این مورد روشن کرد.”

سرانجام ، اپل تصمیم گرفت تا استیو را با نامگذاری تئاتر استیو جابز ، جایی که محصولات جدید در آن معرفی شده بود ، در زمانی غیر اپیدمیولوژیک تکریم کند. این شاید مناسب ترین ادای احترام از همه باشد.

اعتبار تصویر: Matthew Johe / Wikipedia CCمنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *