بهترین پردازنده کلمه در لینوکس کدام است؟


بروزرسانی: https://www.makeuseof.com/tag/best-word-processor-linux/

https://app.asana.com/0/1185707483368903/1198901101643205

پردازنده کلمات لینوکس

ویندوز لینوکس

پردازنده کلمات لینوکس

پردازنده کلمات لینوکس

ویندوز لینوکس

بهترین پردازنده کلمات لینوکس

پردازنده کلمه اوبونتو

بهترین پردازنده کلمات لینوکس

بهترین پردازنده کلمات لینوکس

پردازنده کلمات لینوکس ،

docx سیاهگوش؟

تازه کردن: 70٪

تغییر دادن:

مقدمه و نتیجه گیری خود را دوباره بنویسید

بخش OpenOffice اضافه شد

برگه Scrivener حذف شده است (نسخه اصلی لینوکس سالهاست که رها شده است و اجرای یک توزیع مدرن نیاز به جستجو و نصب کتابخانه های قدیمی دارد)

همه برنامه ها بارگیری و نصب شده اند تا بیشتر تصاویر موجود در مقاله را جایگزین کنند

بسیاری از قالب ها حذف شده اند (حروف کج ، جملات پررنگ و غیره)

پیوندهای قدیمی حذف شده است

چند پاراگراف را مرتب کنید یا دوباره بنویسید تا زودتر به موضوع بروید

بعدی: 1043294 https://www.makeuseof.com/how-to-create-a-web-app-in-linux-mint/


یک واژه پرداز خوب یک ابزار اساسی در هر کامپیوتر خانگی یا اداری است. اما با وجود گزینه های بسیار زیاد ، کدام یک از پردازنده های کلمه را باید در دستگاه لینوکس خود استفاده کنید؟ ما چندین گزینه داریم که می توانید در نظر بگیرید و باعث می شود در کمترین زمان اسناد حرفه ای ایجاد کنید.

یک تجربه واقعی پردازنده کلمات لینوکس

اکثر آنها موافق هستند که Microsoft Word بهترین پردازنده کلمات موجود است. با این حال ، نصب نسخه دسک تاپ Microsoft Word برای لینوکس بدون کمک برنامه های شخص ثالث یک رویای دور باقی مانده است (گرچه ما راه حل هایی داریم). این یک سوال دشوار برای ما ایجاد می کند: بهترین پردازنده کلمه لینوکس چیست؟

در آنجا می توانید چندین گزینه ارزشمند را پیدا کنید. بیایید مختصر اما جامع آنها را بررسی کنیم تا همه مزایا و معایب آنها را ببینیم. در نهایت ، این خود شما هستید که می توانید یکی از گزینه های مناسب خود را انتخاب کنید.

اطلاع : ما فقط نرم افزار رومیزی طبیعی را مطالعه خواهیم کرد ، به این معنی که هیچ پردازنده کلمه مبتنی بر ابر مانند Google Docs وجود ندارد. اینها گزینه هایی هستند که هنوز هم م workثر هستند ، بنابراین اگر می توانید آنها را در نظر بگیرید.

به یک دلیل LibreOffice Writer محبوب ترین برنامه در این لیست است: این تنها مجموعه آفیس است که امروز از نظر ویژگی ها و قابلیت ها واقعاً می تواند از عهده Microsoft Office برآید. در حقیقت ، گرچه مایکروسافت هنوز پادشاه آشکار است ، LibreOffice قطعاً بهترین پردازنده کلمه برای لینوکس است.

جادوگران و الگوهای اسناد منحنی یادگیری را آسان تر می کنند. رابط کاربری ساده و آسان است ، اما برای کاربران پیشرفته سفارشی است. LibreOffice می تواند فرمت های فایل Microsoft را از جمله باز و ذخیره کند DOC و DOCX .

همچنین ویژگی های پیشرفته ای مانند اسناد اصلی وجود دارد که چندین سند را با هم ترکیب می کند ، ابزار طراحی داخلی ، پیگیری تغییرات و بازنگری اسناد ، امکان وارد کردن و ویرایش فایل های PDF و موارد دیگر. اگر کاربر کلان هستید ، LibreOffice شما را تحت پوشش قرار می دهد.

دانلود : مجموعه LibreOffice

Apache OpenOffice Writer پسر عموی نزدیک LibreOffice Writer است. هر دو آنها در یک پروژه OpenOffice.org بزرگ شده اند (که خود از سایر پروژه های گروه های اداری ناشی می شود).

آنها از نزدیک با هم مرتبط هستند ، در واقع تقریباً یکسان به نظر می رسند و اغلب اشتباه گرفته می شوند. چیزی که آنها را متمایز می کند این است که چند بار آنها به روزرسانی می شوند

طبق وب سایت پروژه ، توسعه دهندگان از 2012 تا 2021 هر سال بین یک تا سه بار به روزرسانی های Apache OpenOffice را منتشر می کنند. علاوه بر این ، محتوای اکثر نسخه ها از برخی رفع اشکالات و رفع مشکلات امنیتی بیشتر نیست.

این برخلاف تاریخ LibreOffice است که از زمان تأسیس آن هر ساله چندین نسخه مهم را شامل می شود. شما فقط می توانید میزان پیشرفت را در شماره نسخه مشاهده کنید. نه سال بعد Apache OpenOffice در نسخه 4.1 بود ، در حالی که LibreOffice در نسخه 7.1 بود.

پس چرا از آپاچی OpenOffice استفاده می کنید که بسیار دور به نظر می رسد؟

یک کلمه: پایداری.

ویژگی های جدید در این برنامه همیشه اشکالات جدیدی را به همراه دارد. بنابراین در حالی که LibreOffice غالباً زنگ های جدیدی را به صدا در می آورد ، ثبات در این بازار وجود دارد Apache OpenOffice ، حداقل از لحاظ تئوری ، احتمال شکستن یا ایجاد مشکل کمتر است.

دانلود : مجموعه OpenOffice

بیشتر بخوانید: LibreOffice در مقابل OpenOffice: از چه کسانی باید استفاده کنید؟

WPS Office ، دفتر قبلی Kingsoft ، مجموعه ای از برنامه های آفیس است که به دلیل شبیه سازی زیبا و زیبا از ظاهر مایکروسافت آفیس شناخته می شود. نام WPS Office از سه برنامه موجود در مجموعه آمده است: Writer ، Presentation و Spreadsheets. با این حال ، مجموعه همچنین شامل یک پیش نمایش PDF است.

اگر Microsoft Ribbon را ترجیح می دهید ، WPS Writer را دوست دارید. هنگامی که یاد بگیرید چگونه از آن به درستی استفاده کنید ، همه چیز بسیار راحت تر می شود. و وقتی آن را با توانایی WPS برای باز کردن چندین سند با برگه ها ترکیب کنید ، عاشق خواهید شد.

بیشتر بیاموزید: شروع کار با WPS Office

WPS می تواند همان کاری را که بیشتر پردازنده های کلمه انجام می دهند ، از جمله قالب بندی پاراگراف ، ذخیره خودکار ، بایگانی فایل ها ، ایجاد الگوها و موارد دیگر انجام دهد. همچنین از فرمت های اصلی پرونده مایکروسافت ، از جمله پشتیبانی می کند DOC و DOCX . با این حال ، او حمایت نمی کند ODT .

توجه داشته باشید که WPS Office برای لینوکس یک مجموعه جداگانه و تحت مدیریت جامعه است که می تواند به صورت شخصی و بصورت شخصی مورد استفاده قرار گیرد. نسخه پشتیبانی شده شرکت فقط برای Windows و macOS در دسترس است.

دانلود : دفتر WPS

AbiWord یک پردازنده کلمه ساده اما کارآمد برای لینوکس است که بخشی از GNOME Office است. به طور پیش فرض در اوبونتو نصب نشده است ، اما می توانید با استفاده از مدیر نرم افزار داخلی آن را به راحتی نصب کنید.

Microsoft Works را به خاطر می آورید؟ این گزینه کوچکتر و ارزان تری برای Microsoft Word با ویژگی های کمتر بود. به همین ترتیب ، AbiWord را می توان سبک ترین و سریع ترین جایگزین LibreOffice با ویژگی های کمتر دانست.

این بدین معنی نیست که AbiWord از LibreOffice بدتر است. اصلا! در بسیاری از موارد ، شما در واقع به قدرت کامل یک برنامه بزرگ نیاز ندارید و می توانید چیزی را بپذیرید که منابع کمتری مصرف کند. به عبارت دیگر ، برای اکثر کاربران خانگی ، AbiWord بیش از اندازه کافی خوب است.

AbiWord از تمام فرمت های استاندارد پرونده در صنعت (از جمله مایکروسافت و WordPerfect) پشتیبانی می کند ، دارای گزینه های پیشرفته طرح اسناد است و می تواند با پلاگین های جداگانه گسترش یابد.

دانلود : AbiWord

در سال 2010 ، برخی اختلافات منجر به شکاف در جامعه KOffice شد که منجر به ایجاد مجموعه Calligra شد. در حالی که بیشتر برنامه های KOffice معرفی می شدند ، برنامه جدیدی به نام Calligra Words کاملاً جایگزین KWord شد که در سال 2012 راه اندازی شد.

اگرچه Calligra Words به اندازه برخی از واژه پردازها که در بالا ذکر شد غنی از ویژگی نیست ، اما بسیاری از ویژگی های اساسی مورد انتظار شما را ارائه می دهد. او پشتیبانی میکند DOC و DOCX و PDF و ODT از جمله پسوندهای دیگر. علاوه بر این ، Words از لحاظ صادرات از سایر پردازنده های کلمه عقب است.

رابط کاربری با طرح جعبه ابزار بسیار سفارشی آن ممکن است برای برخی از کاربران غیر معمول به نظر برسد. “اسکله” های متحرک وجود دارد که شامل تنظیمات و ابزارهای مختلفی است ، که بسیاری از آنها به طور پیش فرض در سمت راست صفحه شما قرار دارند.

از آنجا که Calligra Words بخشی از پروژه KDE است ، بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که یکپارچه سازی کامل و عملکرد پایدار در دسکتاپ Linux Plasma داشته باشید. همچنین با سایر اعضای Calligra Suite ، Sheets و Stage ادغام می شود.

دانلود : کلمات خوشنویسی

انتخاب بهترین پردازنده کلمه برای لینوکس

اگر به دنبال یک پردازنده کلمه قدرتمند هستید که به عنوان بخشی از مجموعه اداری ارائه شود ، در اینجا هیچ چیز بهتر از LibreOffice Writer نیست. با اختلاف زیادی در رتبه اول قرار دارد. پسر عموی او ، Apache OpenOffice Writer ، ویژگی های بیشتری را فدای قابلیت اطمینان بالاتر کرد.

WPS Office همچنین در تلاش برای رقابت است و برای کاربران Microsoft Word آشناتر است. اما اگر داشتن زنگ و سوت زیاد برایتان مهم نیست ، متن AbiWord یا Calligra احتمالاً متناسب با نیازهای شما خواهد بود.

مطمئناً ، اگر یک کاربر Mint هستید ، گزینه دیگری برای پردازش کلمه در Linux دارید: نسخه های مرورگر Microsoft Word یا Google Docs را به عنوان یک برنامه وب اجرا کنید. با اجرای برنامه به صورت محلی ، اما بدون نصب هر چیزی یا مبارزه با Wine ، تجربه مشابهی کسب خواهید کرد.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *