راهنمای گام به گام نحوه استفاده از برنامه مقایسه


برنامه محک زدن اپل یک برنامه داخلی است که اغلب در دستگاه iOS نادیده گرفته می شود. Measure که با iOS 12 در سال 2018 منتشر شد ، از واقعیت افزوده (AR) به عنوان حاکم برای ارزیابی اشیا in در مجاورت خود استفاده می کند.

در زیر ما شما را به حداکثر رساندن ویژگی های مختلف برنامه راهنمایی می کنیم تا در نیازهای اندازه گیری به شما کمک کنیم.

دسترسی به برنامه اندازه گیری

این اندازه گیری از قبل روی دستگاه های اپل نصب شده است. اگر آن را حذف کردید ، فقط آن را به صورت رایگان از فروشگاه برنامه بارگیری کنید. همچنین ، حتماً دستگاه خود را به روز کنید تا از جدیدترین ویژگی ها بهره مند شوید.

برنامه معیار در دستگاه های زیر کار می کند:

 • iPod Touch (نسل 7) یا بالاتر
 • iPad (نسل 5) یا بالاتر
 • هر iPad Pro
 • هر آیفون SE
 • آیفون 6 اس یا بالاتر

نحوه اندازه گیری با استفاده از برنامه اندازه گیری

اگر شما نیاز به اندازه گیری یک شی در دنیای واقعی دارید ، آیفون خود را حمل کنید و برای استفاده از برنامه Measure این مراحل را دنبال کنید:

 1. برنامه را باز کنید اندازه گیری . یک اعلان در دستگاه شما ظاهر می شود که به شما می گوید آن را حرکت دهید تا دایره ای با یک نقطه در وسط ظاهر شود.
 2. نقطه را بالای نقطه شروع جسمی که قصد اندازه گیری آن را دارید قرار دهید. کلیک کنید دکمه امضاء کردن جمع ( + )
 3. هنگام حرکت ، یک خط نقطه چین از نقطه شروع ظاهر می شود. دستگاه خود را حرکت دهید تا نقطه را در نقطه انتهای اندازه گیری قرار دهید. هنگام حرکت نقطه ، اندازه گیری را مشاهده خواهید کرد.
 4. پس از قرار دادن ، کلیک کنید دکمه امضاء کردن جمع ( + ) یک بار دیگر
 5. پس از اندازه گیری ، خواهید دید که خط شکسته بین نقاط به یک خط جامد تبدیل می شود. با کلیک و کشیدن یکی از نقاط را می توانید تنظیم کنید.
گالری عکس (2 عکس)

می توانید روی اندازه گیری کلیک کنید تا اندازه آن را در سانتی متر یا اینچ مشاهده کنید. اندازه گیری را با انتخاب کپی کنید کپی کردن .

همچنین می توانید با استفاده از اندازه گیری ها با استفاده از عکس از آن عکس بگیرید دکمه شاتر در گوشه پایین سمت راست

مرتبط: روش های مفید برای استفاده از ویژگی رمزگذاری در iPhone شما

توجه داشته باشید که اگر هنوز اندازه گیری وجود نداشته باشد ، قبل از اینکه یک خط ثابت بین نقاط وجود داشته باشد ، نمی توانید از دکمه شاتر استفاده کنید. با این حال ، اگر هنوز می خواهید عکس بگیرید ، می توانید از آیفون خود عکس عادی بگیرید.

چگونه بسیاری از اندازه گیری ها را انجام دهیم

با افزودن اندازه گیری های جدید با هر اندازه گیری موجود ، می توانید چندین اندازه گیری انجام دهید. اینگونه است:

 1. پس از اولین اندازه گیری ، آیفون را حرکت دهید تا نقطه شروع دیگری پیدا کنید. سپس فشار دهید دکمه امضاء کردن جمع ( + ) یک بار دیگر
 2. یک نقطه دیگر به خط موجود اضافه کنید یا از یکی از نقاط موجود شروع کنید. فقط روی نقطه یا هر قسمت از خط کلیک کنید تا یک نقطه به آن اضافه کنید.
 3. دستگاه خود را برای اندازه گیری دیگر حرکت دهید.

اگر اندازه گیری ها متصل نباشند ، اندازه گیری های جدید جایگزین اندازه گیری های قبلی می شوند. اندازه گیری های قبلی شما ذخیره نمی شود.

نحوه اندازه گیری ابعاد مستطیل

آیفون شما یک مربع اندازه گیری را به طور خودکار در اطراف اشیا square مربع یا مستطیل شکل تشخیص داده و قرار می دهد.

کلیک کنید دکمه امضاء کردن جمع ( + ) برای یافتن طول و عرض جسم. همچنین باید مساحت خود را نشان دهد. در غیر این صورت ، دوربین را کمی حرکت دهید تا ظاهر شود. همچنین می توانید روی یک منطقه کلیک کنید تا منطقه آن را در واحدهای مختلف مشاهده کنید.

گالری عکس (3 عکس)

دستگاه خود را در جای خود حرکت دهید تا بررسی کنید که نقاط به درستی قرار گرفته اند ، سپس در صورت لزوم دستی تنظیم کنید.

ویژگی های اسکنر LiDAR

اپل برنامه Measure را با اسکنر LiDAR تقویت کرده است. تشخیص نور و تشخیص دامنه (LiDAR) یکی دیگر از ویژگی های iPhone 12 Pro ، iPhone 12 Pro Max و iPad Pro (2020) است.

این نقطه سیاه برای اندازه فلاش در پشت دستگاه است.

همچنین توسط اتومبیل های خودران ، هواپیماهای بدون سرنشین ، روبات ها و عکاسان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد ، LiDAR برای اندازه گیری مسافت ، پالس های نوری را ارسال و دریافت می کند. از زمان پرواز برای اندازه گیری عمق و فاصله بین دوربین و منطقه اطراف (تا حدود 5 فوت) استفاده می شود.

مرتبط: لیدار چیست و چگونه کار می کند؟

این ویژگی نه تنها سرعت و تمرکز دوربین های آیفون را بهبود می بخشد ، بلکه ویژگی های برنامه Measure را نیز به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. اندازه گیری ها دقیق تر هستند و استفاده از آنها سریعتر است.

دستگاه های دارای LiDAR دارای ویژگی های اندازه گیری اضافی از جمله نمای خط کش ، کتابچه راهنما ، قابلیت اندازه گیری قد انسان و تاریخچه اندازه گیری هستند.

نحوه اندازه گیری قد فرد

https://www.youtube.com/watch؟v=rK5v9nkOXY8

برای اندازه گیری قد شخص با استفاده از اسکنر LiDAR:

 1. برنامه را باز کنید اندازه گرفتن در iPhone 12 Pro ، iPhone 12 Pro Max یا iPad Pro.
 2. فرد را در میدان دید دوربین قرار داده و از نمایان شدن کل بدن او اطمینان حاصل کنید.
 3. صبر کنید تا خطی بالای سر فرد ظاهر شود که اندازه گیری قد را نشان دهد.
 4. کلیک کنید دکمه شاتر برای گرفتن عکس از مردی در اوج قد.
 5. کلیک انجام شده پس از اتمام بین را انتخاب کنید ذخیره در عکس ها یا ذخیره در پرونده ها .

به منطقه ای با نور کافی بروید و مطمئن شوید که صورت فرد برای اندازه گیری دقیق به راحتی قابل مشاهده است. اندازه گیری به محض اینکه کسی آن را پیدا کند شروع می شود. می توانید از آن برای اندازه گیری فرد نشسته یا ایستاده استفاده کنید.

اگر دستگاه شما قادر به شناسایی فرد نیست ، سعی کنید کمی به عقب برگردید. همچنین برای دور شدن یا نزدیکتر کردن اعلان هایی روی صفحه مشاهده خواهید کرد.

اگر می خواهید اندازه گیری را تکرار کنید ، فقط دستگاه را در جای دیگری متمرکز کنید تا دوباره اندازه گیری شود.

نمایش خط کش

علاوه بر توابع اندازه گیری معمول ، دستگاه های مجهز به LiDAR دارای عرض خطی نیز هستند که با افزایش اندازه گیری می توان به آن دسترسی داشت.

شما فقط باید دستگاه خود را به اندازه گیری نزدیک کنید تا ببینید خط کش اندازه خط را پوشانده است ، زیرا اندازه جسم در مراحل دانه ای دیده می شود.

راهنماها

دستگاه های دارای LiDAR هنگام اندازه گیری اشیا ، راهنماهای اضافی عمودی و افقی نشان می دهند. این سنسور لبه ها را تشخیص می دهد و راهنماهایی را برای کمک به شما در اندازه گیری آنها نشان می دهد.

فقط می توانید کلیک کنید دکمه امضاء کردن جمع ( + ) در همه جای کتابچه راهنما شروع به اندازه گیری می کنید. این ویژگی اندازه گیری کارها را بسیار راحت تر از کلیک و حرکت دستی دستگاه می کند.

تاریخ اندازه گیری

علاوه بر راهنماها و عرض خط کش ، با کلیک روی می توانید به اندازه گیری های قبلی و تصاویر صفحه ای که در این جلسه اندازه گیری گرفته اید نیز دسترسی داشته باشید. دکمه منو در گوشه بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید.

این ویژگی هنگامی مفید است که شما باید یک سری اشیا را اندازه بگیرید. می توانید آن را در برنامه ها کپی کنید ، در یادداشت ها ذخیره کنید یا از طریق پست ارسال کنید.

خط کش دستی روی دستگاه شما

اگرچه برخی از اندازه گیری ها ممکن است چند اینچ باشد ، اندازه گیری چیزها با iPhone بسیار راحت است و معمولاً ارزش مصالحه با دقت کوچک را دارد.

با تشکر از پیشرفت های فن آوری مانند LiDAR و AR ، شما فقط برای بدست آوردن برآورد از اندازه چیزها نباید عرق کنید. اشتراک گذاری بسیار آسان است!منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *