معادل تمام وقت چیست؟ نحوه محاسبه FTE


کار تمام وقت در مدیریت پروژه و تعیین صلاحیت برنامه های فدرال استفاده می شود. شرکت ها و مشاغل کوچک به طور منظم از آن استفاده می کنند.

معادل تمام وقت به محاسبه ساعات کار ، حقوق ، بهره وری و بهره وری کارکنان یک شرکت یا محل کار و همچنین محاسبه زمان مورد نیاز برای یک کار یا پروژه کمک می کند.

با کلمات ساده ، اوضاع فعلی و شرایط آینده را تجزیه و تحلیل می کند. بیایید نحوه استفاده از این ابزار ساده و موثر را در محیط کار بررسی کنیم.

معادل تمام وقت چیست؟

FTE (یا معادل تمام وقت آن) به سادگی یک واحد اندازه گیری است. این تعداد ساعت کار در هر کارمند را در مقایسه با کارمند تمام وقت نشان می دهد.

ارزش FTE به شما نشان می دهد تعداد کارکنان تمام وقت که یک شرکت باید در سال استخدام کند یا تعداد و نوع کارکنان مورد نیاز برای تکمیل پروژه کمک می کند.

کارمند FTE چیست؟

یک کارمند تمام وقت معادل یا به طور ساده یک کارمند تمام وقت یک کارمند تمام وقت است. اگر 40 ساعت در هفته استاندارد برای کار تمام وقت است ، پس کارمند تمام وقت 40 ساعت در هفته کار می کند.

به همین ترتیب ، اگر کارمندی 20 ساعت در هفته کار کند ، برای تکمیل برنامه کامل باید دو نفر از این کارمندان وجود داشته باشد. این دو کارمند نیمه وقت به عنوان کارمندان تمام وقت در نظر گرفته می شوند. اگر یک کارگر پاره وقت 10 ساعت در هفته کار کند ، چهار نفر از آنها پاره وقت خواهند بود.

مرتبط: نحوه ردیابی ساعات کار مستقل در برنامه Upwork

FTE کجا استفاده می شود؟

FTE کاربردهای زیادی دارد. همانطور که در بالا ذکر شد ، تحلیل گران تجارت از آن برای محاسبه هزینه های کارگری و تعداد کارمندان مورد نیاز برای تکمیل یک پروژه استفاده می کنند. آنها همچنین ارزیابی می کنند که آیا کارکنان پاره وقت یا تمام وقت برای پروژه مناسب ترند.

بسیاری از شرکت ها برای سیستم عامل های هوش مصنوعی کارمندان خود را برای پروژه های مختلف استخدام می کنند. از FTE معمولاً برای چنین پروژه هایی استفاده می شود.

برنامه های فدرال از FTE برای استفاده می کنند :

  1. شرایط دریافت برنامه های حمایت از حقوق و دستمزد.
  2. صلاحیت کارفرما به عنوان کارفرمای اصلی به مدت یک سال.
  3. واجد شرایط بودن یک تجارت کوچک برای واجد شرایط بودن اعتبارات مالیاتی.

نمونه ای از محاسبات FTE

مثال 1: شغل تمام وقت استاندارد 30 ساعت در هفته است. این کارگر هفته ای 30 ساعت کار می کند. آنها یک کارمند تمام وقت معادل یا فقط یک کارمند تمام وقت در نظر گرفته می شوند.

مثال 2: قانون کار تمام وقت 40 ساعت در هفته است. کارگر 28 ساعت در هفته کار می کند. 70٪ FTE یا 0.7 FTE در نظر گرفته می شود. این پروژه به کارمند دیگری نیاز دارد که 12 ساعت در هفته کار کند تا 100٪ FTE یا 1.0 FTE را با هم انجام دهد.

بسیاری از سازمان های بهداشتی یا درمانی حق FTE 1.0 را برای مزایای کارمندان مانند بیمه درمانی و برنامه های بازنشستگی در نظر می گیرند.

مرتبط: بهترین برنامه ها و نرم افزارهای ردیابی زمان

حقوق FTE چیست و چگونه محاسبه می شود؟

دستمزد FTE اغلب توسط شرکتها و نه افراد استفاده می شود. این نشان می دهد که شرکت اگر تمام وقت کار کند می تواند برای یک کارمند نیمه وقت هزینه کند.

او می تواند همین کار را برای یک کارمند تمام وقت که هنوز یک سال کامل کار خود را به پایان نرسانده انجام دهد. محاسبه حقوق FTE برای کل سال انجام می شود.

مثال: به عنوان کارمند نیمه وقت به مدت سه ماه (0.25 FTE در سال) با نرخ 0.7 (یا 70٪ FTE) کار کرد و 10 هزار دلار درآمد داشت. سپس حقوق FTE: 10،000 خواهد بود / (0.25 ایکس 70/0 = 70) = 57،142.

حقوق FTE 57142 دلار خواهد بود. می توانید ماشین حساب رایگان FTE را از اینجا بارگیری یا استفاده کنید.

برای استفاده از ماشین حساب FTE ، به پیوند بالا بروید ، سپس:

  1. در داخل ” مقدار طول کار ، شماره را وارد نکنید / 12 ماه. به عنوان مثال ، اگر تعداد ماه ها 6 است ، 0.5 را وارد کنید.
  2. در داخل ” کارمند FTE اگر نمره FTE مورد نیاز 50٪ است ، 0.5 را وارد کنید.
  3. حقوق دریافتی را در زیر وارد کنید ” حقوق حاصل از کار
  4. حساب خواهد شد مربع ” حقوق FTE در سال حقوق FTE خودکار.

FTE چه کار دیگری انجام می دهد؟

FTE برای تعیین میزان اشتغال وقت آزاد کارگران استفاده می شود و سازمان های مختلف سیاست های مختلف PTO را دارند.

میزان مزایا به ارزش FTE بستگی دارد ، برخی از کارفرمایان نیمی از مزایای تمام وقت را به کارگران نیمه وقت که بین 0.5 تا 0.75 FTE کار می کنند ارائه می دهند.

علاوه بر این ، از FTE برای تعیین اندازه شرکت استفاده می شود. در تعیین مهلت ها نیز مفید است. به طور کلی ، این یک ابزار ارزشمند است که می تواند مزایای زیادی را فراهم کند.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *