نحوه استفاده از iPhone برای کالیبره کردن رنگهای Apple TV


Apple TV 4K یک ویژگی عالی ارائه می دهد که در آن می توانید با استفاده از iPhone خود رنگ تلویزیون خود را کالیبره کنید. با استفاده از این ویژگی که نوید می دهد تلویزیون شما به بهترین شکل ممکن جلوه می کند ، ممکن است دقیقاً از خود بپرسید که چگونه از آن استفاده کنید.

در این مقاله اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از iPhone برای کالیبراسیون رنگ Apple TV ارائه می شود.

نحوه کالیبره کردن تلویزیون اپل در آیفون

قبل از شروع ، چند شرط لازم وجود دارد که باید آنها را برآورده کنید. iPhone شما باید دارای iOS 14.5 یا بالاتر باشد و Apple TV شما به tvOS 14.5 یا بالاتر نیاز دارد.

آیفون مورد استفاده شما همچنین به پشتیبانی Face ID (به عنوان مثال آیفون X یا بالاتر بدون دکمه صفحه اصلی) نیاز دارد.

همچنین ، اپل توصیه می کند قبل از اقدام به کالیبراسیون ، تلویزیون خود را در حالت استاندارد تصویر تنظیم کنید. اگر Apple TV شما Dolby Vision را روشن کرده باشد ، به آن نیاز خواهید داشت در تنظیمات قالب را به 4K HDR تغییر دهید اگرچه Dolby Vision احتمالاً کیفیت تصویر بهتری را ارائه می دهد ، بنابراین کالیبراسیون در واقع لازم نیست.

اگر دستگاه های شما شرایط لازم را دارند و می خواهید Apple TV خود را با آیفون کالیبره کنید ، برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

برای رفتن به یک برنامه از کنترل از راه دور استفاده کنید تنظیمات در تلویزیون Apple شما. کلیک تصویری و صوتی برای باز کردن این تنظیمات خاص به پایین بروید و روی ضربه بزنید تعادل رنگ . سپس از شما خواسته می شود که تعادل رنگی را که در صفحه نشان داده می شود تنظیم کنید.

وقت آن است که به سراغ iPhone خود بروید.

کام قفل آیفون خود را باز کنید تا ببینید فرمان مربوطه در صفحه ظاهر می شود (یا در صورت عدم مشاهده درخواست دوباره قفل و قفل را باز کنید) ادامه هید سپس صفحه آیفون را بچرخانید تا رو به صفحه تلویزیون شود.

وقتی قاب روی صفحه تلویزیون ظاهر شد ، حتماً آیفون را درون آن قرار دهید. کالیبراسیون تعادل رنگ به طور خودکار به روز می شود ، اما تا پایان کار آیفون را روی صفحه ثابت نگه دارید.

هدف این است که آیفون 1 اینچ از صفحه تلویزیون دور باشد.

پس از پایان کار ، می توانید آیفون خود را تحویل بگیرید.

کلیک ” نمایش نتایج برای دیدن اینکه عکس جدید چگونه است. Apple TV یک تصویر نمونه با و بدون کالیبراسیون به شما نشان می دهد ، بنابراین می توانید نسخه دلخواه خود را انتخاب کنید.

کلیک اشتغال متعادل برای ذخیره تنظیمات جدید یا از اصل استفاده کنید تنظیمات قدیمی

کالیبراسیون رنگ چیست؟

کالیبراسیون رنگ ، فرآیند اندازه گیری رنگهای تولید شده توسط یک مانیتور و اصلاح جزئی آن برای مطابقت با استانداردهای از پیش تعیین شده است. این اطمینان می دهد که رنگ های تولید شده توسط صفحه نمایش تا حد ممکن دقیق هستند.

به عنوان مثال ، ممکن است سایه ای از آبی و سفید روی صفحه نمایش شما ظاهر شود ، اما کالیبراسیون رنگ مشکل را برطرف می کند.

برای کالیبره کردن نمایشگر معمولاً باید از روش های سنتی استفاده کنید. این شامل نمایش میله های رنگی روی صفحه و استفاده از چشم برای اطمینان از کالیبره صحیح صفحه است. یا دستگاه کوچکی که می توانید روی مانیتور خود نگه دارید که رنگ ها را تشخیص می دهد و تنظیمات صفحه را به صورت خودکار تنظیم می کند.

کالیبراسیون رنگ ها با استفاده از روش های ساده تر ، مانند روبان های رنگی ، می تواند کاملاً ساده باشد ، اما اغلب دقیقاً همانند کاری نیست که به صورت حرفه ای انجام شود. بنابراین ، ممکن است بسیاری از افراد قبلاً کالیبراسیون نمایشگر خود را نشنیده باشند.

برای اطمینان از اینکه بهترین تصویر ممکن را می بینید ، مهم است که مانیتورهای خود را به درستی کالیبره کنید.

مرتبط: کالیبراسیون مانیتور با این ابزارهای آنلاین آسان است

آیا کالیبراسیون رنگ Apple TV کار می کند؟

هنگامی که مراحل کالیبراسیون رنگ را طی کردید ، تفاوت محسوسی بین تصاویر اصلی و کالیبره شده وجود دارد. مطمئناً ، هنگام تصمیم گیری در مورد تنظیمات تصویر برای تماشا ، همیشه مورد اولویت شخصی است.

با این حال ، هنگام مقایسه تصویر کالیبره شده با تصویر هنگام فعال شدن Dolby Vision ، احتمالاً متوجه خواهید شد که تفاوت زیادی وجود دارد. اگر تلویزیون شما از Dolby Vision پشتیبانی نکند ، تصویر کالیبره شده بسیار عالی به نظر می رسد ، اما در غیر این صورت تفاوت ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: Dolby Vision vs. HDR10 vs. HLG: بهترین صفحه تلویزیون HDR

اپل هر بار برای مشاهده کامل تلاش می کند

ویژگی کالیبراسیون Apple TV به شما اطمینان می دهد که هر بار تصویر بهتری از کاربران به دست می آید. با بهترین محتوای ارائه شده از تلویزیون اپل ، مطمئناً کسانی که دستگاه را گرفته اند راضی خواهند بود.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *