دسکتاپ Linux Xfce خود را با Chicago95 مانند ویندوزهای قدیمی نشان دهید


به یاد دارید که سیستم عامل از چه روشی برخوردار بود؟ اگر از یک ماشین لینوکس با مدیر پنجره Xfce استفاده می کنید ، می توانید با Chicago95 آن را دوباره زنده کنید. این سیستم با مضمون به طور خودکار دسک تاپ شما را پیکربندی می کند تا تقریباً مشابه سیستم عامل محبوب ویندوز 95 باشد.

شیکاگو 95 چیست؟

شخصی سازی یکی از بزرگترین لذتهای استفاده از لینوکس است ، زیرا شما در انجام هر تغییری که بخواهید آزاد هستید. به عنوان مثال ، اگر در محیط ویندوز 10 احساس می کنید در خانه هستید ، می توانید دسک تاپ خود را به لینوکس تبدیل کنید تا تقریباً یکسان به نظر برسد.

اما اگر می خواهید به روزهای طلایی مایکروسافت برگردید چه می کنید؟

Chicago95 یک موضوع لینوکس است که مجموعه ای از آیکون ها ، پس زمینه ها ، اصوات و جلوه های دیگر از ویندوز 95 را فراهم می کند. این برنامه به طور خودکار آنها را روی دسکتاپ Xfce شما اعمال می کند و شما را مستقیماً به روزهای بازی و شماره گیری SimCity 2000 می برد تا از اتاق گفتگوی مورد علاقه خود بازدید کنید. .

شیکاگو 95 با الهام از تلاش های گذشته و قرض گرفتن از تلاش های گذشته برای بازگرداندن زیبایی شناسی ویندوز 95 ، یکی از بهترین و جامع ترین مباحث است. این موضوع را برای همه برنامه های GTK2 و GTK3 اعمال می کند و دستگاه ترمینال شما را اصلاح می کند تا مانند یک درخواست MS-DOS به نظر برسد. اگر آن را داشته باشید ، ویندوز پلاس را بررسی و نصب خواهید کرد! مباحث

دانلود: 95. شیکاگو

تم Chicago95 را نصب کنید

برای دریافت Chicago95 ، پرونده را بارگیری کنید و آن را از بالا استخراج کنید یا فقط مخزن GitHub را شبیه سازی کنید.

توجه داشته باشید که Chicago95 فقط از دسک تاپ های Xfce 4.12 و 4.14 رسما پشتیبانی می کند (همراه با پشتیبانی آزمایشی از KDE Plasma). همچنین توجه داشته باشید که اسکریپت نصب فقط در مورد کاربر فعلی اعمال خواهد شد.

با اجرای یک اسکریپت می توانید نصب خودکار را شروع کنید installer.py همانطور که در زیر نشان داده شده است.

 1. ترمینال را باز کرده و فهرست ها را در پوشه Chicago95 تغییر دهید.
 2. برای شروع نصب این دستور را اجرا کنید:
   python3 installer.py
 3. وقتی از شما خواسته شد ، م theلفه ها و موارد دلخواه خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، می توانید دستگاه پیرامونی خود را تغییر ندهید تا مانند خط فرمان Windows باشد.
 4. کلیک تاسیسات . این روند ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

پس از اتمام نصب ، می توانید خارج شوید و از دسک تاپ جدید خود لذت ببرید.

مرتبط: مضامین اوبونتو که نفس شما را می گیرد

تنظیمات پس از نصب

برخی از موارد پس از نصب ممکن است برای مدل ویندوز 95 شما کاملاً صحیح به نظر نرسد. شما می توانید بسیاری از تنظیمات دستی را انجام دهید که از نظر سختی متفاوت باشند.

به عنوان مثال ، بازآفرینی دکمه نمادین از فهرست شروع بسیار ساده است. شما باید موارد زیر را انجام دهید:

 1. روی دکمه فهرست Whisker کلیک راست کرده و کلیک کنید خواص .
 2. به بخشی بروید دکمه صفحه .
 3. تنظیم نمایش دادن من نماد و عنوان سپس بنویس دارم شروع می کنم در جعبه متن نشانی .
 4. روی دکمه کلیک کنید آیکون . مانند هر نماد منوی Whisker موجود به نظر می رسد.
 5. نماد کوچک را روی نماد ویندوز پیدا کنید. باید نامیده شود xfce4-whiskermenu . اگر جواب نداد آن را در میان نمادهای خود ببینید شاید لازم باشد که آن را در /.themes/ شیکاگو 95/ متفرقه در پوشه خانه

دریافت این زمینه های کلاسیک دسک تاپ یک تنظیم ساده دیگر است. کافیست منوی تنظیمات دسک تاپ را باز کرده و تصویر پس زمینه را بر روی یکی از تصاویر موجود در زیر پوشه قرار دهید / موارد اضافی / زمینه ها در دفترچه راهنما 95. شیکاگو .

اگر پیشرفت های اضافی مانند نصب فونت MS Sans Serif کلاسیک یا افزودن صدا برای شروع ویندوز 95 را می خواهید ، برای جزئیات این مراحل به راهنمای نصب Chicago95 مراجعه کنید.

پیکربندی لینوکس با موضوعات یکپارچهسازی با سیستمعامل

با نصب شیکاگو 95 ، می توانید با شکوه آبی و خاکستری ویندوز 95 از محاسبات کلاسیک آنگونه که باید لذت ببرید. این جنبه از شخصی سازی یکی از دلایل رقابت Xfce با بهترین محیط های دسک تاپ در ویندوز 95 است. .

اگر از رایانه قدیمی استفاده می کنید ، تغییر طرح زمینه به چیزی قدیمی مانند Windows 95 عملکرد دستگاه شما را بهبود نمی بخشد. متناوباً ، نصب یک توزیع کننده سبک لینوکس که منابع سیستمی شما را مصرف نکند ، می تواند تأثیر مثبتی بر روی رایانه شما بگذارد.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *