نحوه رفع خطای فضای کافی دیسک در Steam


آیا حتی اگر فضای دیسک کافی دارید ، نمی توانید بازی Steam خود را بارگیری یا به روز کنید؟ این راه حل ها به شما کمک می کند فضای خالی دیسک کافی در Steam را اصلاح نکنید.

کدام بخار خطای فضای خالی دیسک کافی نیست؟

تقریباً برای همه گیمرهای رایانه شخصی Steam مشتری اصلی بازی است ، اما با وجود به روزرسانی های مکرر ، همچنان با مشکلات گاه به گاه مواجه است. هنگام تلاش برای به روزرسانی یک بازی ، مشکلی ناامیدکننده بوجود می آید: فضای دیسک کافی دارید ، اما Steam بارگیری را لغو می کند و خطا را برمی گرداند فضای دیسک رایگان کافی نیست .

این خطا می تواند در نتیجه خطرات مختلفی برای مسیر به روزرسانی بازی Steam باشد ، از بارگیری بارگیری شده گرفته تا دسترسی کافی به نوشتن. در ادامه چند راه حل را بخوانید که می توانید برای رفع این خطا تلاش کنید.

1. کامپیوتر را دوباره راه اندازی کنید

تقریباً برای هر مشکلی می توانید این راه حل را بشنوید ، اما این باعث نمی شود که کاربرد آن کمتر شود. این خطا در Steam ممکن است به دلیل بروزرسانی باشد که به درستی اعمال نشده است یا برنامه شخص ثالثی است که دسترسی Steam به کتابخانه بازی را مسدود کرده است. یکی از راه های مراقبت از این اهداف رایگان و شروع دوباره به همه چیز ، راه اندازی مجدد رایانه است.

رایانه را دوباره راه اندازی کنید و سپس دوباره بررسی کنید که آیا این مسئله مشکلی را برطرف می کند. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، به راه حل های زیر مراجعه کنید.

2. پوشه بارگیری را حذف کنید

وقتی Steam فایلها را بارگیری می کند ، موقتاً در پوشه ای به نام ذخیره می شوند دانلود . پرونده های بارگیری شده ممکن است به دلایل مختلف خراب شده و Steam نتواند تعیین کند که کجا بارگیری را از سر بگیرد. حذف پوشه بارگیری باعث می شود Steam بار دیگر بارگیری را شروع کند و آن را به درستی انجام دهد.

 1. از Steam و همه سرویس های مرتبط خارج شوید. این کار را می توانید با Task Manager انجام دهید.
 2. به پوشه Steam Library بروید. اگر مکان سفارشی را مشخص نکنید ، احتمالاً در (مگر اینکه آنها را به جای دیگری هدایت کنید):
   C:Program Files (x86)Steam
  teamapps
 3. پس از ورود به پوشه کتابخانه ، به آن بروید دانلود .
 4. در پوشه بارگیری ، پوشه هایی را مشاهده می کنید که شامل پرونده های بازی موقت هستند. ما این پوشه ها را با شناسه ها شناسایی می کنیم. پوشه مربوط به بازی خود را انتخاب کنید و آن را حذف کنید.
 5. رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید و Steam را شروع کنید.

با جستجوی شناسه وب سایت SteamDB می توانید پوشه های موجود در پوشه بارگیری را شناسایی کنید.

مرتبط: راه های آسان رفع اشکال هنگام باز نشدن Steam

3. حافظه نهان بارگیری را پاک کنید

همچنین ممکن است حافظه پنهان بارگیری برنامه مشتری Steam اشتباه گرفته شود و باعث بروز مشکلات بارگیری شود. حافظه پنهان بارگیری تا زمان نصب همه پرونده ها را ردیابی می کند و در صورت وجود پرونده های خراب در حافظه پنهان ، این ممکن است از شروع بارگیری جلوگیری کند. با پاک کردن حافظه نهان بارگیری می توانید این مشکل را برطرف کنید.

 1. Steam را راه اندازی کنید.
 2. در سرویس گیرنده ، روی لیست کلیک کنید بخار در گوشه بالا سمت چپ ، را انتخاب کنید تنظیمات . با این کار پنجره تنظیمات باز می شود.
 3. در پنجره تنظیمات ، روی برگه کلیک کنید بارگیری ها .
 4. کلیک پاک کردن حافظه پنهان بارگیری .
 5. در پنجره بازشو ، کلیک کنید موافق به “ جهت تایید. اکنون Steam حافظه نهان بارگیری را پاک می کند.

4. Steam را به عنوان سرپرست راه اندازی کنید

گاهی اوقات مشکل از مجوزهای Steam برای ارزیابی هارد دیسک شما است. اگر حساب ویندوز شما سرپرست نیست ، یا اگر کتابخانه Steam شما در مکانی قرار دارد که Steam به آن دسترسی ندارد ، Steam قادر به ارزیابی دیسک برای دیدن مقدار باقی مانده نخواهد بود و خطا را برمی گرداند.

این اتفاق می تواند برای مشتری Steam شما نیز بیفتد ، و شما می توانید با اجرای Steam به عنوان سرپرست در مورد آن کار کنید.

 1. موارد قبلی Steam را خاتمه دهید. برای اطمینان از از بین بردن تمام مراحل Steam می توانید از Task Manager استفاده کنید.
 2. در نوار جستجوی ویندوز ، جستجو کنید بخار .
 3. بر روی Steam کلیک راست کرده و انتخاب کنید به عنوان مدیر اجرا کنید .
 4. در پنجره بازشو که درخواست تأیید می کند ، کلیک کنید آره “ .
 5. Steam اکنون به عنوان مدیر کار خواهد کرد. بررسی کنید و ببینید آیا مشکل خود را حل کرده اید.

مرتبط: نحوه رفع خطای رد شده هنگام دسترسی به پوشه ها در ویندوز

5- پوشه Steam Library را تنظیم کنید

کتابخانه Steam شما محلی است که پلتفرم بازی ها و برنامه های شما را در آن ذخیره می کند. پرونده های مربوط به کتابخانه و ساختار آن خراب شده و فساد می تواند Steam را هنگام بارگیری پرونده ها گیج کند. خوشبختانه Steam قابلیتی را پیاده سازی کرده است که به شما امکان می دهد کتابخانه های Steam خود را برطرف کنید.

 1. Steam را راه اندازی کنید.
 2. در سرویس گیرنده ، روی لیست کلیک کنید بخار در گوشه بالا سمت چپ ، را انتخاب کنید تنظیمات . با این کار پنجره تنظیمات باز می شود.
 3. در پنجره تنظیمات ، به برگه بروید بارگیری ها .
 4. در بخش کتابخانه های محتوا ، روی ضربه بزنید پوشه ها در کتابخانه Steam . اکنون می توانید لیستی از کتابخانه ها و جزئیات آنها را مشاهده کنید.
 5. روی کتابخانه خود کلیک راست کرده و انتخاب کنید پوشه کتابخانه را تعمیر کنید . پنجره جدیدی باز می شود و روند تعمیر شروع می شود. بسته به اندازه کتابخانه شما ممکن است مدتی طول بکشد ، اما وقتی پنجره بسته شد ، تعمیر کامل می شود.
 6. مطمئن شوید که مشکل خود را حل کرده اید.

6. یکپارچگی پرونده های بازی را بررسی کنید

بازی ها دارای پرونده های زیادی هستند و حتی اگر یک پرونده خراب شود ، می تواند مشکلاتی ایجاد کند. بندرت می توان فساد پرونده بازی را باعث شود که Steam بگوید فضای دیسک کافی نیست ، اما هنوز هم این احتمال وجود دارد که این مشکل را ایجاد کند. بررسی یکپارچگی پرونده های بازی آسان است و قطعاً ارزش شات شدن را دارد.

 1. Steam را راه اندازی کنید.
 2. روی بازی ای که می خواهید بررسی کنید ، کلیک راست کنید.
 3. را از فهرست انتخاب کنید خواص .
 4. در پنجره Properties ، به Tab بروید پرونده های محلی .
 5. کلیک یکپارچگی پرونده های بازی را بررسی کنید .
 6. اکنون Steam پرونده های بازی را بررسی می کند. این زمان کمی طول خواهد کشید ، به خصوص اگر بازی شما بزرگ باشد یا هارد دیسک شما کند باشد.

مرتبط: چرا بازی شما خراب می شود و نحوه رفع آن

7. تخلیه فضا

اگر هیچ یک از راه حل های ذکر شده در بالا به درد شما نخورد ، ممکن است راه حل خطا “فضای خالی” باشد. تبلت خالی کافی “ این فقط فضا را آزاد می کند. این بدان دلیل است که بسیاری از کاربران Steam راه سختی را یاد می گیرند که اکثر بازی های Steam برای به روزرسانی به همان اندازه فضای اصلی بازی نیاز دارند.

این بدان معنی است که اگر برای بازی 70 گیگابایتی به روزرسانی 2 گیگابایتی داشته باشید ، Steam به 70 گیگابایت فضای خالی نیاز دارد و هر چیزی کمتر از آن باعث خطا می شود که می گوید فضای دیسک آزاد کافی نیست. بازی هایی مانند Rocket League ، Apex Legends ، Path of Exile و بسیاری دیگر از این طریق به روزرسانی می شوند.

Steam ، حتی برای کوچکترین به روزرسانی ها ، کل اندازه بازی را به دیسک اختصاص می دهد ، زیرا یک کپی موقتی از پرونده های اصلی بازی در پوشه بارگیری ایجاد می کند ، به روزرسانی ها را اعمال می کند و سپس پرونده های موقت را حذف می کند. این روش شکایات بسیاری از کاربران و بازیکنان دریافت کرده است ، اما تا به امروز درمانی برای آن وجود ندارد.

برای بارگیری بازی های Steam بازگردید

خطاهای بارگیری می تواند یک مشکل واقعی باشد ، به خصوص هنگامی که شما علاقه مند به بازی در اسرع وقت هستید. با استفاده از این راه حل ها ، احتمالاً فضای خالی دیسک کافی را در Steam برطرف خواهید کرد. اکنون که می دانید چگونه با بارگیری های خود شروع کنید ، سریعتر بارگیری آنها چیز دیگری است که باید یاد بگیرید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *