ویژگی آینده Chrome سرعت بارگذاری صفحه در ویندوز ، لینوکس و macOS را بهبود می بخشد


گوگل قصد دارد ویژگی جدید را برای بارگیری فوری Chrome در سیستم عامل های دسک تاپ مانند ویندوز ، لینوکس و macOS معرفی کند. ویژگی به نام حافظه پنهان هم اکنون در Chrome برای Android در دسترس است.

حافظه پنهان جلو به عقب بخشی از Chrome 92 خواهد بود

بر اساس گزارشی از ویندوز جدید ، این ویژگی جدید در Chrome Update 92 در سیستم عامل های دسک تاپ معرفی خواهد شد. گوگل به نسخه “بتا” این ویژگی متوسل شده است ، به این معنی که همه کاربران بلافاصله نمی توانند از آن استفاده کنند. در عوض ، این به تدریج اتفاق خواهد افتاد.

توجه به این نکته مهم است که حافظه پنهان معکوس سالهاست که بخشی از Firefox و Safari از دستگاههای دسک تاپ و موبایل است.

هنگام فعال شدن ، صفحات قابل دسترسی با دکمه های ناوبری عقب یا جلو بلافاصله باز می شوند. به طور کلی ، کپی نسخه ای از صفحات وب اخیراً بازدید شده شما را ذخیره می کند ، درصورت لزوم سریعاً می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

یک پست در Google Groups پیش فرض را گسترش می دهد:

Front Back Cache یک ویژگی مرورگر است که با زنده نگه داشتن صفحه پس از دور شدن کاربر از آن و استفاده مجدد از آن برای پیمایش در تاریخ جلسه (دکمه های عقب / جلو مرورگر ، history.back () و غیره) ، تجربه کاربر را افزایش می دهد. .) اعلان ناوبری. صفحات حافظه پنهان منجمد شده و JavaScript در حال اجرا نیست.

علاوه بر کاهش زمان بارگیری ، این ویژگی همچنین باعث کاهش مصرف داده می شود ، زیرا صفحات وب نیازی به بارگیری مجدد ندارند.

ویژگی انتقال حافظه پنهان فعال است:

https://www.youtube.com/watch؟v=cuPsdRckkF0

داده های استفاده از Chrome همچنین نشان می دهد که از هر 10 انتقال 1 در رایانه و 1 از 5 انتقال در دستگاه های تلفن همراه 1 با دکمه های عقب یا جلو انجام می شود. این امر بر لزوم وجود چنین ویژگی ای تأکید می کند.

ویژگی Back-Forward Cache اکنون برای Android در دسترس است و دو سال برای آزمایش آن صرف کرده است. با این حال ، Chrome برای Android فقط با این ویژگی از پیمایش سایت پشتیبانی می کند. صفحات بازدید شده در همان وب سایت همچنان به طور معمول در حال بارگیری هستند.

توسعه دهندگان می توانند صفحات وب را در حافظه پنهان تری ایجاد کنند

پست Google Groups خاطرنشان می کند که اگرچه این ویژگی به “فعال سازی توسعه دهنده” نیازی ندارد ، اما برای راحت تر کردن صفحات وب برای پنهان کردن ، برخی مراحل باید انجام شود.

مرتبط: بهترین برنامه های افزودنی حریم خصوصی Chrome برای بهبود امنیت

از جمله سایر رهنمودهای فنی ، نشریه Web.dev به کاربران توصیه می کند از استفاده از رویداد “بارگیری” خودداری کنند ، زیرا این امر با ویژگی ذخیره عقب و جلو تداخل می کند. این امر همچنین می تواند باعث شود مرورگرها صفحات وب غیرفعال شده را از طریق این ویژگی بارگیری کنند.

مطمئناً کاربران در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری در مورد این ویژگی به دست می آورند ، اگرچه واقعا جای تعجب دارد که چرا Google انتشار حافظه پنهان دسک تاپ خود را برای مدت طولانی به تعویق می اندازد.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *