Safe Mode در ویندوز 10 چیست؟


این اشتباه نخواهد بود که بگوییم با وجود تسلط خود در بازار عامل دسک تاپ ، محیط ویندوز هنوز عملکرد ضعیفی دارد.

خراب می شود ، پس از بروزرسانی به شدت خراب می شود و آسیب پذیرترین سیستم عامل بدافزار است. با این حال ، برای مقابله با این وضعیت ، ویندوز یک دسته ابزار رایگان دارد و هنوز هم ارائه می دهد که با وخیم شدن ویندوز به شما کمک می کنند. Windows Safe Mode یکی از این ابزارهاست.

بنابراین حالت امن چیست و چگونه واقعاً کار می کند؟ بیایید بفهمیم …

Safe Mode در ویندوز 10 چیست؟

حالت ایمن روشی برای شروع سیستم عامل ویندوز 10 شما بدون بار برنامه های اضافی است ، برخلاف فرایندهای عادی که همه درایورها و برنامه های عادی بارگیری می شوند.

دلیل استفاده از حالت ایمن ، یعنی استفاده از سیستمی با تعداد محدود برنامه ها و درایورها ، این است که اگر مشکل در حالت ایمن برطرف شود ، تنظیمات اصلی سیستم عامل شما دلیل این مشکل نیستند. سپس می توانید روی تحقیق در مورد آنچه در پشت تصادفات و آویزان شدن در ویندوز وجود دارد تمرکز کنید.

وقتی در رایانه وارد حالت safe mode می شوید ، دسک تاپ پس زمینه مشکی را نشان می دهد که در چهار طرف حالت ایمن نوشته شده است.

انواع مختلف حالت ایمن ویندوز

در ویندوز 10 حالت امن چهار نوع وجود دارد. در اینجا توضیح مختصری درباره آنها و آنچه باید انجام شود وجود دارد:

 1. کمترین: همانطور که از نام آن مشخص است ، تنظیمات Minimum Safe Mode ویندوز را با کمترین درایور و نرم افزار آغاز می کند. با این حال ، ویندوز شامل رابط کاربری گرافیکی استاندارد است. صفحه کلید و ماوس به خوبی کار خواهند کرد. با این حال ، صفحه نمایش کمتر از حد مطلوب به نظر می رسد ، زیرا در حالت امن راننده صفحه خاموش می شود.
 2. گزینه پوسته: این در حالت ایمن و بدون رابط کاربری گرافیکی بارگیری می شود. در عوض ، باید با خط فرمان دست خود را آلوده کنید. ناگفته نماند که شما به یک فرماندهی خوب از دستورات CMD از قبل نیاز دارید. اگر هنوز در حال یادگیری هستید قلب خود را از دست ندهید. تقلب ما برای دستورات اساسی ویندوز به شما کمک می کند توپ را پرتاب کنید.
 3. رفع راهنمای فعال: این تنظیم به شما امکان دسترسی به اطلاعات دستگاه ، مانند مدلهای دستگاه را می دهد.
 4. شبکه: امکان راه اندازی در حالت ایمن با درایورها و نرم افزارهای لازم برای شبکه ها ، صرف نظر از حداقل تعداد درایورهای موجود در حالت ایمن.

چه زمانی باید از حالت ایمن در ویندوز 10 استفاده کنم؟

شما قبلاً بیش از پیش از ادامه این راهنما ، درباره حالت ایمن اطلاعات بیشتری دارید. اما هنوز یک سوال وجود دارد که باید پاسخ داده شود. و این زمانی است که شما واقعاً نیاز به استفاده از حالت ایمن دارید؟

یک چیز واضح است. هنگامی که رایانه شما به سمت جنوب می رود ، به این نیاز دارید. اما سوال این است که برخلاف برخی دیگر از برنامه های موجود در جعبه ابزار ویندوز ، از کجا می دانید حالت safe mode راه حل مناسبی برای یک مشکل است؟

وقتی ویندوز 10 به درستی شروع نمی شود

هنگامی که ویندوز 10 به یک دلیل بوت نمی شود ، حالت ایمن می تواند ذخیره کند. در این صورت ممکن است با صفحه تعمیر خودکار روبرو شوید.

برای دسترسی به حالت ایمن در این زمان:

 1. پیدا کردن گزینه های پیشرفته> تنظیمات راه اندازی> راه اندازی مجدد .
 2. در صفحه بعدی از شما خواسته می شود که از بین تعدادی گزینه انتخاب کنید. پیدا کردن حالت ایمن را فعال کنید .
 3. توجه داشته باشید که بسته به دستگاه و نسخه ویندوز ، ممکن است گزینه های کمی متفاوتی مشاهده کنید. با این حال ، تجارت اصلی آنها به همان شکل باقی مانده است.

هنگامی که ویندوز 10 همچنان خراب می شود

در این حالت ، به جای مشکلات راه اندازی ، برنامه های ویندوز همچنان خراب یا خراب می شوند ، حتی پس از شروع موفقیت آمیز سیستم عامل. ممکن است با انواع مختلف خطاهای غیرقابل توضیح مانند صفحه آبی مرگ روبرو شوید ، ممکن است یک برنامه شروع به کار نکند ، سیستم بسیار کند شده و موارد دیگر.

اجرای در حالت ایمن به شما کمک می کند تا مشکل را در این مورد شناسایی کنید.

در حالت ایمن چه کاری می توانید انجام دهید؟

پس از شروع ویندوز 10 در حالت ایمن ، می توانید عملیات مختلفی را انجام دهید تا سیستم خود را به حالت سالم برگردانید. در اینجا برخی از آنها وجود دارد:

 • شروع بازیابی سیستم: این یک ابزار رایگان است که می تواند رایانه شما را به زمانی برگرداند که همه چیز به خوبی کار می کرد. اما اگر برنامه های شما دائما خراب می شوند ، بازیابی با موفقیت دشوار است. شروع ویندوز در حالت ایمن و اجرای System Restore می تواند به این امر کمک کند.
 • اسکن بدافزار: برخی از انواع بدافزارها حتی با وجود آنتی ویروس با کیفیت بالا نیز دشوار است و قابل حذف است ، زیرا به طور مداوم در پس زمینه اجرا می شود. با فعال کردن حالت ایمن ، می توانید بدافزار را بدون چنین مداخله ای اسکن کنید.
 • از برنامه های مشکل ساز خلاص شوید: اغلب یک برنامه خاص وجود دارد که می تواند سیستم شما را ناپایدار کرده و مشکلی ایجاد کند. با راه اندازی ویندوز در حالت ایمن ، می توانید روی اینکه آیا یک برنامه خاص واقعاً مقصر در اینجا است ، متمرکز شوید. اگر متوجه شدید که مشکلات هنوز در حالت ایمن هستند ، می تواند یک مشکل متفاوت باشد ، مانند یک مشکل راننده یا مواردی از این دست.

مرتبط: ویندوز پاسخ نمی دهد؟ در اینجا نحوه رفع آن آورده شده است

چگونه از حالت ایمن در ویندوز 10 استفاده کنم؟

به همین دلیل برای راه اندازی ویندوز 10 در حالت امن ، یک سری روش های مختلف وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. برای بررسی همه روش های مختلف ، به راهنمای ما برای شروع ویندوز 10 در حالت ایمن مراجعه کنید. در این مقاله ، اما ما فقط در مورد روشن ترین روش بحث خواهیم کرد. برای شروع مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. نوع msconfig در نوار جستجو در منوی شروع ، بهترین تطابق را برای باز کردن یک برنامه انتخاب کنید پیکربندی سیستم .
 2. در داخل گزینه های شارژ در بخش چکمه ، یک گزینه را انتخاب کنید شارژ ایمن . با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که کامپیوتر شما پس از راه اندازی مجدد بعدی در حالت ایمن بوت می شود.

توجه داشته باشید که در بخش گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد شارژ ایمن . در حال حاضر ، تنظیم را انتخاب کنید پایین ترین . سپس انتخاب کنید اعمال> تأیید سپس یک پنجره بازشو با درخواست راه اندازی مجدد دریافت خواهید کرد. به یاد داشته باشید قبل از ادامه راه اندازی مجدد ، همه پرونده ها و اسناد خود را ذخیره کنید.

حالت امن Windows به طور خلاصه

و این همه برای شماست. Windows Safe Mode یک ابزار مفید در ابزار تعمیر رایانه شماست. این به شما کمک می کند خطاهای مختلف و اشکالات ویندوز را بدون دردسر زیادی پیدا کرده و آنها را برطرف کنید. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا او را بشناسید. اما اکنون یادگیری را متوقف نکنید. محیط ویندوز دارای بسیاری از ابزارهای رایگان است که می تواند به تنهایی در برابر بیشتر برنامه های پولی ایستادگی کند.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *