Cloudflare می خواهد CAPTCHA را به طور کامل حذف کند


Cloudflare ، ارائه دهنده آنلاین DNS ، به دنبال راهی برای حذف کامل CAPTCHA است. جایگزین – کلیدهای امنیتی USB ، که معمولاً برای تأیید اعتبار دستگاه های دو عاملی استفاده می شوند.

CAPTCHA هر روز 500 سال انسانی را از دست می دهد

در یک پست وبلاگ در Cloudflare ، این شرکت گفت که فعال کردن CAPTCHA به طور متوسط ​​32 ثانیه به کاربران نیاز دارد. حال ، اگر فرض کنیم که کاربر هر 10 روز یک بار CAPTCHA را مشاهده می کند ، این تبدیل به حدود 500 سال انسانی می شود که هر روز در CAPTCHA از دست می رود. 4.6 میلیارد کاربر اینترنت.

Cloudflare معتقد است که گزینه های جایگزین این “دیوانه” کلیدهای امنیتی سخت افزار هستند. این شرکت “گواهینامه هویت رمزگذاری شده” نامیده می شود.

روند نشان دادن انسانیت با استفاده از یک گواهی رمزگذاری کاراکتر رمزگذاری شده به شرح زیر عمل می کند – Cloudflare چالشی است که در آن کاربر من را انتخاب می کنم و سپس از او خواسته می شود یک دستگاه امنیتی معرفی کند. دستگاه محافظ سخت افزار را می توان مستقیماً به رایانه متصل کرد یا برای تأیید NFC روی تلفن کاربر کلیک کرد.

طبق گفته Cloudflare ، کل مراحل کار حدود 5 ثانیه طول می کشد که باعث صرفه جویی در وقت زیاد کاربران می شود. علاوه بر این ، “برای تکمیل گواهی رمزگذاری شخصی حداکثر سه کلیک لازم است.”

Cloudflare همچنین پیشنهادی برای آسانسور CAPTCHA Killer ارائه داده است:

نسخه کوتاه این است که دستگاه شما دارای یک ماژول امنیتی داخلی است که حاوی راز مهر و موم شده یک تولید کننده منحصر به فرد است. واحد امنیتی قادر به اثبات داشتن چنین رازی است بدون اینکه آن را فاش کند. Cloudflare می خواهد اثبات شود و مشروعیت تولید کننده را بررسی می کند.

روش آزمایشی جدید Cloudflare نیز افزونگی را از بین می برد ، زیرا کاربران لازم نیست چندین بار پشت سر هم بر روی اشیا specific خاص کلیک کنند.

چرا Cloudflare می خواهد از شر کپچ ها خلاص شود

پست وبلاگ Cloudflare دلایل مختلفی را نشان می دهد که چرا آزمون های CAPTCHA موثرترین روش برای اثبات هویت آنلاین نیست.

به گفته این شرکت ، بارزترین دلیل آن بهره وری است. وقت زیادی صرف فهمیدن چگونگی حل این چالش ها می شود. زمانی که می توان با تمرکز روی کار بهتر سپری کرد.

دلیل عمده دیگر این است که همه مردم دانش فرهنگی لازم برای حل CAPTCHA را ندارند. Cloudflare برای گسترش این موضوع می گوید:

افرادی که در این کره خاکی دیده می شوند ، یک شیر آتش نشانی در ایالات متحده دیده اند و تعداد انگلیسی زبانان نیز در اقلیت هستند. تاکسی ها در نیویورک زرد و در لندن سیاه هستند – خوب ، “تاکسی ها” فقط در چند مکان تاکسی هستند و در هرجای دیگر “تاکسی”!

CAPTCHA نیز در دسترس نیست. همانطور که Cloudflare اشاره کرد ، مصرف قطره به صورت آنلاین برای افراد دارای نقص بینایی امکان پذیر نیست.

مرتبط: نحوه فعال سازی DNS از طریق HTTPS در مرورگر خود

سرانجام ، حل کپچا در دستگاه های تلفن همراه می تواند دلهره آور باشد. همچنین استرس غیر ضروری بر روی باتری دستگاه و استفاده از داده ها وارد می کند.

در حالی که Cloudflare بحث های محکمی را مطرح می کند ، CAPTCHA سنتی به زودی از بین نمی رود. روش Cloudflare هنوز در مرحله بتا است و تعداد بسیار کمی از وب سایت ها هستند که از آن استفاده کنند.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *