اقتصاد کار آزاد چیست و عامل کار آزاد چیست؟


با بیشتر شدن افراد در جستجوی آنلاین برای امرار معاش ، اقتصاد کنسرت به رشد خود ادامه می دهد. اگر به دنبال کار یا فقط درآمد جانبی ناچیز هستید ، به اصطلاح “کنسرت” قابل تأمل است.

انجام کارهای کم پول اغلب بسیار آسان تر از یافتن شغل سنتی است. بسته به مجموعه مهارت های شما ، احتمال سودآوری شما نیز بیشتر است.

در این مقاله دقیقاً بحث می شود که اقتصاد کنسرت ها چیست ، چه نوع کار در دسترس است و در آخر کجا می توانید آن را پیدا کنید.

اقتصاد خود اشتغالی چیست؟

اقتصاد کنسرت یک بازار جهانی است که در آن شرکت ها و مجریان مستقل با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و درنهایت کارهای پول را انجام می دهند.

برخلاف بازار کار سنتی ، قراردادها فقط کوتاه مدت هستند. به اصطلاح “کنسرت” می تواند از پنج دقیقه تا یک سال طول بکشد.

اقتصاد کنسرت این امکان را به شرکت ها می دهد تا افراد را برای انجام کارهای یک بار بدون استخدام کارمند سنتی استخدام کنند. پیمانکاران ممکن است این کارها را بدون توافق برای کار برای مدت زمان مشخص انجام دهند.

محبوب است زیرا جایگزین انعطاف پذیرتری برای ترتیبات اشتغال سنتی (بلند مدت) فراهم می کند. اما اغلب مورد انتقاد قرار می گیرد زیرا کارگران موقت مزایای سنتی دریافت نمی کنند.

عامل حزب چیست؟

نماینده کنسرت هرکسی است که وظیفه ای را در ازای دریافت پاداش پولی بدون داشتن قرارداد کار سنتی بر عهده می گیرد. این یک اصطلاح کلی است که اغلب هم برای کارگران موقت و هم برای خود اشتغالی استفاده می شود.

اصطلاح کارگر کنسرت می تواند به هرکسی از برق در خانه شما یا راننده تحویل دهنده که غذای شما را تحویل می دهد ، باشد.

جوانب مثبت و منفی مهمانی داشتن

فریلنسینگ مزایای خاصی نسبت به کارهای سنتی دارد ، اما مطمئناً برای همه مناسب نیست. در اینجا برخی از جوانب مثبت و منفی آورده شده است.

طرفدار: یافتن آن آسان تر است

برجسته ترین ویژگی Party Action این است که یافتن آن آسان است. شرکتها بیشتر از اینکه به صورت تمام وقت کار کنند ، از فرصت برای انجام کارهای فردی با کسی استفاده می کنند. بنابراین حفاری می تواند برای کسانی که می خواهند وارد یک صنعت جدید شوند بسیار مفید است.

طرفدار: انعطاف پذیر تر

کارهای مهمانی بسیار انعطاف پذیر است. به شرط اینکه تقاضای کافی برای مجموعه مهارت های شما وجود داشته باشد ، در اصل می توانید برنامه خود را تنظیم کنید. شما تصمیم می گیرید چه موقع کار کنید ، برای چه کسی کار کنید و دقیقاً چه کاری انجام دهید.

طرفدار: تنوع بیشتر

کار حزبی همچنین فرصت های پایداری برای تغییر فراهم می کند. هیچ قرارداد ثابتی وجود ندارد که به این معنی باشد که شما آزاد هستید هر زمان که بخواهید شغل خود را تغییر دهید. شما می توانید حشره های کوتاه برد را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد مهارت های جدید یا حتی مهارت هایی را که از آنها لذت می برید به دست آورید.

منفی: ناسازگار

اگرچه کار موقت انعطاف پذیرتر است اما کمتر قابل پیش بینی است. ممکن است دریابید که در یک ماه کارهای زیادی برای انجام دادن دارید و به سختی می توانید ماه بعد زنده بمانید. اگر پشتیبانی مالی قابل توجهی نداشته باشید ، این امر می تواند تجارت را ناپایدار کند.

نکات منفی: ساعتهای بالقوه بد

از نظر تئوری ، کارگران موقت می توانند ساعات کار خود را انتخاب کنند. اما این تنها در صورتی اتفاق می افتد که مهارت های شما تقاضای زیادی داشته باشد. در غیر اینصورت ، ممکن است دریابید که چاره ای جز گرفتن آنچه می توانید بدست آورید ندارید. پرش از نه به پنج ایده خوبی به نظر می رسد تا زمانی که متوجه شوید نیاز به کار در آخر هفته جایگزین آن شده است.

Con: هیچ فایده ای ندارد

بیشتر کارگران موقت مزایایی دریافت نمی کنند. این بدان معنی است که مواردی مانند بیمه درمانی ، کمک های بازنشستگی و مرخصی استحقاقی وقتی تصمیم می گیرید که قرارداد کار سنتی نمی خواهید ناپدید شوند.

متأسفانه ، این یکی از دلایلی است که اقتصاد کنسرت رشد چشمگیری داشته است. بسیاری از کارفرمایان ترجیح می دهند کارگران را استخدام کنند زیرا در نهایت ارزان تر می شوند.

کدام صنایع کار مهمانی را ارائه می دهند؟

با رشد اقتصاد کنسرت ، تعداد صنایعی که می توانید کار موقت پیدا کنید نیز رشد می کند.

با این حال ، در نهایت ، کار موقت در صنایعی رایج است که تقاضای زیادی برای کارهای یکبار مصرف دارند که می تواند در مدت زمان کوتاهی به اتمام برسد ، که به افزایش گردش کارکنان کمک می کند.

  • حمل و نقل: شاید مشهورترین نمونه کار کنسرت جابجایی باشد. کارمندان تقسیم سفر و تأمین کنندگان غذا در صورت تقاضا مستقیماً در اقتصاد کنسرت قرار می گیرند.
  • کامپیوتر / فناوری اطلاعات: بسیاری از شرکت ها تلاش می کنند تا روی کنسرت ها کار کنند تا از توسعه نرم افزار تا طراحی وب سایت همه چیز را به پایان برسانند.
  • ساختمان: ماهیت کوتاه مدت اکثر پروژه های ساختمانی ، آن را به گزینه ای طبیعی برای کارگران موقت تبدیل کرده است.
  • رسانه: نویسندگان ، عکاسان و ویراستاران ویدئوها اغلب برای مدت کوتاهی استخدام می شوند. مشابه کار IT ، این کارگران موقت اغلب از راه دور کار می کنند.
  • هنر: اگر یک هنرمند پول در بیاورد ، اغلب این کار را به عنوان کنسرت انجام می دهد. این دسته از موسیقی دانان گرفته تا تصویرگران را شامل می شود.

شغل مهمانی را از کجا بیابید

اگر به کار موقت علاقه دارید ، بیشترین فرصت های آنلاین را پیدا خواهید کرد.

برای کار

میلیون ها نفر از افراد آزاد در سراسر جهان از Upwork استفاده می کنند. این به طور انحصاری برای کار از راه دور طراحی شده است. یافتن شغلی که به صورت ساعتی یا با نرخ ثابت برای هر شغل تکمیل شده پرداخت شود امکان پذیر است. متأسفانه به دلیل محبوبیت بسیار رقابتی است.

Fiverr

Fiverr به دلیل خدمات پنج دلاری معروف است ، اما بسیاری از فروشندگان چندین برابر هزینه بیشتری می گیرند. مشهورترین سرویس ها معمولاً در رسانه ها وجود دارند ، اما تقریباً برای هر مهارتی ، عجیب و غریب ، می توان سرمایه گذاری کرد.

مشاغل انعطاف پذیر

FlexJobs یکی از بزرگترین کارهای پلتفرم خانگی در جهان است. می توانید از آن برای یافتن کار مهمانی و کار تمام وقت استفاده کنید. کل کار از راه دور است و بیش از 50 دسته مختلف دارد.

درب بعدی

NextDoor می تواند به شما در یافتن کنسرت در منطقه خود کمک کند. بیشترین کاربرد آن برای خدمات شخصی است. این شامل همه چیز از مراقبت از کودکان گرفته تا دفع زباله است.

Craigslist

Craigslist فقط برای کنسرت های جانبی قسمت خاصی دارد. شما می توانید با استفاده از Craiglist هم کار از راه دور و هم کنسرت های شخصی را پیدا کنید. با این حال ، مثل همیشه ، کاربران Craigslist باید مراقب کلاهبرداری باشند.

توجه به این نکته مهم است که در حالی که اکثر انواع مشاغل کنسرت به صورت آنلاین تبلیغ می شوند ، با مرور ساده در تبلیغات محلی و از طریق شبکه های سنتی می توان موارد زیادی را پیدا کرد.

آیا کار برای کنسرت مناسب است؟

اگر می خواهید درآمد بیشتری کسب کنید ، پس انداز در کنسرت ها قطعاً یک گزینه مناسب است. به عنوان یک کارگر کنسرت ، هم به فرصت ها و هم به سطحی از انعطاف پذیری دسترسی خواهید داشت که به سادگی در کارهای سنتی یافت نمی شود.

در عین حال ، درک این نکته مهم است که این نوع استخدام هزینه دارد. یافتن کارهای مهمانی آسان است ، اما همیشه راهی آسان برای تأمین معاش نیست.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *