آیا شما یک دوربین DSLR دست دوم خریداری می کنید؟ 3 نکته ای که باید به آنها توجه کنید


حقیقت این است که خرید DSLR جدید در مقایسه با DSLR دست دوم مزایای ملموسی دارد. معدود مزایایی که وجود دارد برای اکثر افراد عادی ناچیز است.

انتخاب بین خرید یک DSLR جدید و یک مدل کارکرده نباید خیلی دشوار باشد ، به خصوص اگر تجارت شما غیررسمی باشد یا متمرکز بر ارائه یک قالب کوچک باشد. در اینجا مروری کامل بر چرایی خرید یک دوربین DSLR دست دوم و نحوه انجام آن با مسئولیت پذیری آورده شده است.

چرا می توان یک DSLR دست دوم خریداری کرد؟

برخی از آنها ایده انتخاب وسایلی را که برخی از عشق ها را دیده اند رد می کنند. “استفاده شده” مترادف با “بدتر” نیست. از این گذشته ، بسیاری از دارندگان دوربین از تجهیزات مورد استفاده خود به خوبی مراقبت می کنند.

اگر کسی یک DSLR جدید بخرد و در نهایت هیچ عکس با آن نگیرد ، احتمالاً می تواند از آن لذت بی پایان ببرد. تا زمانی که یک باتری جدید در هر زمان که بخواهند آن را به برق متصل کنند ، در دسترس است ، این دوربین مدت طولانی دوام خواهد داشت.

دوربین هایی که مشاهده می کنید شاید کمی بیشتر به شما کمک کرده باشند. اما اگر مالک قبلی به خوبی از دستگاه خود مراقبت کند ، احتمالاً عمر طولانی در انتظار او خواهد بود.

با این حال ، نباید به طور خودکار تصور کنید که از هر دوربین استفاده شده به خوبی مراقبت شده است. برای اطمینان از اینکه لیمو نخرید و نمی کشید ، در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام خرید DSLR دست دوم جستجو کنید.

1. تعداد زندان کم

کارمندان شرکت “مسافت پیموده شده” دوربین DSLR شما را از نظر اندازه گیری می کنند تعداد زندانها . به زبان ساده ، این تعداد دفعات استفاده از دوربین برای ایجاد تصویر است.

عملکرد شاتر اصطلاحی است که حرکت شاتر DSLR را هنگام چرخش و ورود نور به بدنه دوربین توصیف می کند. هر بار که دکمه را فشار می دهید و عکس می گیرید ، شاتر شلیک می شود و در نتیجه تعداد عکس ها برابر با تعداد عکس های گرفته شده از زمان خرید دوربین است.

بنابراین تعداد کرکره های DSLR چقدر زیاد است؟ تعداد بدنه زندان خوبی که استفاده می شود به مدل بستگی دارد.

مرتبط: دوربین چگونه کار می کند؟

اگرچه دوربین های میان برد DSLR معمولاً تا 150،000 ارزیابی می شوند ، به هر حال ، آیا تعداد زندان های خوب کمتر است؟ از نظر تعداد ایده آل شاتر ، کمتر از 5000 بدنه دوربین مورد استفاده در ضبط را می توان عملاً جدید دانست.

مانند خرید اتومبیل ، تفاوت بین تعداد زیادی از زندان ها و تعداد کم زندان ها همیشه به طور خودکار برابر با تعداد خوبی از زندان ها نیست.

در مورد حق بیمه DSLR مورد استفاده ، بسیاری از آنها سقف قابل قبول را بیش از 400000 زندان عنوان می کنند. به عبارت دیگر ، هرچه دوربین گران تر باشد ، احتمال کسب رتبه بندی نیز بیشتر است. باز هم ، همیشه اینطور نیست ، بلکه چیزی است که باید به خاطر بسپارید.

چگونه شماره زندان را پیدا کنیم

رتبه بندی اصلی دوربین شما را از تصمیم نهایی شما آگاه می کند. برای دیدن اینکه آیا دوربین مورد نظر شما کار می کند یا نه ، از شخص یا شرکتی که از آن خرید می کنید س askال کنید. اگر مطمئن نیستید ، بسته به مارک دوربین ، دو گزینه برای بررسی حقایق دارید.

اگر این یک دوربین نیکون یا پنتاکس باشد ، شماره شاتر را در متادیتای EXIF ​​متصل به هر عکسی که می گیرید ، پیدا خواهید کرد. تفسیر این داده ها به آسانی بارگذاری تصویر در یکی از بسیاری از وب سایت ها یا برنامه های شخص ثالث برای بارگیری و انتظار نتایج است. EXIFTool یکی از این خدمات است. هم در Mac و هم در ویندوز موجود است.

برای بدنه دوربین Canon مورد استفاده ، گزینه های تعداد شاتر حداقل خواهد بود. فروشگاه ها و خدمات پشتیبانی شده توسط Canon می توانند اطلاعات را به شما ارائه دهند ، اما این ممکن است یک روش مناسب برای بررسی دوربین قبل از خرید آن نباشد. همچنین می توانید Magic Lantern را امتحان کنید تا به این تعداد کمی دست نیافتنی دسترسی پیدا کنید.

متناوباً ، می توانید برنامه DSLR Controller را با قیمت 10 دلار بارگیری کنید. سپس می توانید با استفاده از این برنامه دستگاه Android خود را به دوربین DSLR مورد استفاده متصل کرده و شماره شاتر را پیدا کنید.

2. قیمت مناسب

مانند خرید یک ماشین جدید ، ماشین لحظه ای که صاحب اولین ماشین خود است شروع به استهلاک می کند. منطقی است که اجازه دهید کاربر دیگر این ضرب و شتم را برای شما به عهده بگیرد. با ظهور نسل جدیدی از دوربین ها هر ساله ، دوربین های رفلکس تک لنز دیجیتال (DSLR) بسیار سریع پیر می شوند ، بنابراین همیشه وقت خوبی برای در نظر گرفتن یک سرمایه گذاری جدید است.

یکی از مواردی که در خرید دوربین دست دوم فوراً متوجه خواهید شد گران بودن همه چیز است. به عنوان مثال ، Canon 5D Mark IV برای شما کاملاً چند هزار دلار هزینه دارد. در همین حال ، مدل استفاده شده این قیمت را کمی به نصف کاهش می دهد.

هنگام خرید فرم سفارشی ، اطمینان حاصل کنید که بیش از آنچه باید پرداخت نکنید. همیشه در مورد قیمت اولیه دوربین تحقیق کنید و مقایسه آن را با قیمت سایر مدل های دست دوم فراموش نکنید.

3. خراش ، ترک یا قارچ بزرگ

تا زمانی که خراش روی سنسور دوربین ظاهر نشود یا لنز تحریف نشود ، لازم نیست نگران کمی ساییدگی و استفاده از DSLR استفاده شده و دارای عملکرد خوب باشید. روی قسمت هایی از دوربین که در حال حرکت هستند یا در معرض هوای داخل قرار دارند تمرکز کنید.

مورد پایه لنز بسیار حیاتی است. هر چیزی که بلند شده یا غرق شده باشد ، شما را با دوربینی روبرو می کند که نمی توانید استفاده کنید. در صورت امکان قبل از خرید ، یک نمونه آزمایش را با لنز خود بخواهید.

اتصالات و تمام درگاه های نصب شده باید تمیز و عاری از آوار باشند. سوراخ رزوه ای در قسمت زیرین DSLR و همینطور کفش گرم همینطور است. مانند صفحه کلید ، هنگام فشار دادن کلیدها نباید بچسبند یا گیر کنند.

محفظه هایی که در شرایط مناسب یک شب در ماشین باقی می مانند ، می توانند در داخل قالب یا کپک ایجاد کنند. این چیزی است که شما باید به خصوص مراقب آن باشید. هر نوع رشد غیر متعارف ، حتی در قسمت خارجی بدنه ، باید راهنمای شما برای دیدن خود در خارج باشد. در معامله داغ بعدی.

هنگام انتخاب DSLR دست دوم ، خرید یک نظیر به نظیر همیشه یک تجربه ارزشمند است ، زیرا شما می توانید با احترام تمام اینها را بخواهید. فروشگاه های دست دوم آنلاین همیشه جزئیات لازم را در اختیار شما قرار نمی دهند.

هنگامی که به یک معامله علاقه مند هستید ، سعی کنید تا حد امکان در مورد وضعیت دوربین اطلاعات کسب کنید. اگر نمی توانید ، پس ممکن است دلیلی داشته باشد.

موارد دیگر را باید در نظر گرفت

با یافتن DSLR مناسب برای شما ، نکات بالا باید شما را به مسیر درست هدایت کند. اما قبل از تماس با فروشنده ، می خواهید به موارد زیر فکر کنید.

همیشه برای مدلهای بهتر بیشتر هزینه نکنید

آیا خرید DSLR که در ابتدا ارزان تر بود منفی دارد؟ خلاصه اینکه واقعاً اینطور نیست. دوربین ها ماشین هستند. مانند ماشین ، فقط موارد بسیاری وجود دارد که دستگاه مجبور است آنچه را که ماشین باید انجام دهد ، انجام دهد.

یک دوربین مینیمالیستی در واقع می تواند ویژگی ها و مشخصات عینی بهتری نسبت به بهترین دوربین منتشر شده در چهار سال پیش داشته باشد. سایر دوربین های سطح بالا می توانند به خصوص در یک مکان خاص مانند حساسیت ISO یا سرعت پردازنده درخشش داشته باشند ، در غیر این صورت هیچ یادداشتی روی میز ندارند. اگر جدیدترین ابزار را فقط برای نشان دادن با دوستان خود می خواهید ، ما بسیار توصیه می کنیم به دنبال دوستان جدید باشید.

مرتبط: مواردی که هنگام خرید دوربین فوجی فیلم باید بدانید

اگر مدل گران تر یا مدرنتر ، موارد ضروری را با خود به همراه نمی آورد ، باید بدون قیمت بهینه شده تجاری ، چیزی را پیدا کنید که نیاز شما را فراهم کند.

هنگام خرید DSLR دست دوم ، می توانید با مقایسه و مقایسه عضویت هر خانواده از دوربین ها از نظر مناسب بودن ، در تمام گزینه های خود پیمایش کنید. گذشته نگر 20/20 است – وقتی خودتان را به جدیدترین و بهترینها محدود نکنید ، هزاران مورد بررسی عصبانی مشتری خواهید داشت تا به شما کمک کند از خریدن چیز بد جلوگیری کنید.

فروش های اغلب استفاده شده نهایی هستند

مگر اینکه از طریق برخی از ارگان های جامع مانند آمازون خرید کنید ، خرید یک DSLR دست دوم از Craigslist یا برخی از لیست های محلی دیگر می تواند شما را در هر آنچه که بخرید بهتر یا بد نگه دارید. به همین دلیل ما همیشه قبل از هرگونه تصمیم گیری گران قیمت ، یک مرحله کامل از جمع آوری اطلاعات را توصیه می کنیم.

تعداد زندان ها همیشه دقیق نیست

از نظر تئوری ، تولیدکنندگان دسترسی به تعداد زندانها را دشوار می کنند ، به طوری که نمی توان آنها را به روشی غیر صادقانه دستکاری کرد. اما ماشین ها خراب می شوند. اتفاقاتی که می افتد شمارش زندان با نرم افزار شخص ثالث به هیچ وجه یک علم کامل نیست ، بنابراین این شاخص فقط باید در متن بقیه موارد دوربین در نظر گرفته شود.

Gold Strike: یافتن معامله قرن برای یک دوربین دست دوم

آیا احساسی بهتر از یافتن DSLR مناسب آنلاین وجود دارد؟ فقط با داشتن کمی فضای بیشتر برای تحریک بودجه خود ، احتمالاً علاقه مند خواهید بود که خود را در سایر لوازم جانبی مورد نیاز هر دوربین خوب DSLR غرق کنید.

میکروفون جدید؟ ممکن است ایده بدی نباشد. چند عینک سری L؟ اگر آن را دوست دارید ، باید انگشتر را روی آن قرار دهید. با تمام پس اندازها ، اسراف کاری درست به نظر می رسد.

اعتبار تصویر: فنگ یو / شاتر استوکمنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *