تفاوت دوربین های SLR با DSLR چیست؟


بحث بین DSLR و دوربین های بدون آینه اخیراً به اوج رسیده است. با جدیدترین پیشرفت ها ، دوربین های SLR بهتر از هر زمان دیگری هستند.

هنگام خرید یک دوربین جدید – به خصوص دوربین های سطح بالا حرفه ای – انتخاب بین DSLR یا بدون دوربین SLR دشوار است.

بنابراین تفاوت بین دوربین DSLR و دوربین SLR چیست؟ این راهنما را بخوانید تا متوجه شوید.

DSLR های بدون SLR چیست؟

برای مدت زمان طولانی ، DSLR انتخاب غالب برای عکاسان آماتور و حرفه ای بود.

سنسور DSLR برای تقلید از دوربین های فیلم 35 میلی متری سنتی طراحی شده است. دوربین های DSLR معمولاً بزرگتر از پسر عموی جوان خود هستند ، بیشتر به دلیل آینه درون آنها.

اولین دوربین رفلکس تک لنز دیجیتال (DSLR) در سال 1999 اختراع شد. بدنه دوربین DSLR به شما امکان می دهد از طریق منظره یاب نوری دقیقاً آنچه را که در پیش رو دارید مشاهده کنید. DSLR به معنای بازتاب دیجیتال با یک لنز است. آینه انعکاسی نور جلوی دوربین را به سمت بالا و درون منظره یاب نوری منعکس می کند و به عکاس اجازه می دهد قاب را بگیرد.

وقتی دکمه شاتر را فشار می دهید ، آینه حرکت می کند تا نور به سنسور تصویر وارد شود و در نتیجه یک عکس ایجاد شود.

با ظهور قدرت پردازش بهبود یافته ، این حسگر برای کارهای محاسباتی بیشتر از گذشته امکان پذیر بود. در یک دوربین آینه ، سنسور تصویر تمام اطلاعات را دریافت می کند ، فوکوس خودکار و نقش های اندازه گیری را انجام می دهد و اطلاعات را در زمان واقعی به یک صفحه نمایش دیجیتال تبدیل می کند.

در واقع ، این اختلافات به قدری محسوس است که سونی دامنه DSLR خود را به نفع دوربین های SLR متوقف کرده است.

تفاوت های فنی بین DSLR و بدون دوربین آینه

تفاوت های فنی زیادی بین دوربین های DSLR و غیر آینه وجود دارد که از زیبایی تا عملکرد متفاوت است. ما در زیر به تفاوت های اصلی خواهیم پرداخت.

حجم جلد

DSLR ها معمولاً بسیار بزرگتر از دوربین های SLR هستند – گاهی اوقات تا دو برابر بزرگتر هستند. با برداشتن دستگاه آینه و منظره یاب نوری ، می توان دوربین را جمع و جورتر کرد.

بسته به دوربین (و نوع سنسور) ، دوربین SLR کوچکتر ، سبک تر و جمع و جورتر از دوربین مشابه DSLR خواهد بود. این برای عکاسان خیابانی و سایر افرادی که سهولت استفاده و تحرک دوربین کوچکتر و سبک تر را ترجیح می دهند بسیار مناسب است.

عوامل تعیین کننده بینایی

اکثر دوربین های DSLR دارای منظره یاب نوری یا OVF هستند. منظره یاب نوری روش سنتی قاب بندی یک قاب است. به عکاس اجازه می دهد تا دقیقاً آنچه را که در مقابلش قرار دارد ببیند و ببیند. برخی به همین دلیل این روش سنتی بررسی ترکیب را ترجیح می دهند.

پیش نمایش تصویر از طریق نمای زنده نیز امکان پذیر است. Live View در بسیاری از DSLR ها و همه بدون SLR موجود است. این نمای دیجیتالی از صحنه پشت صفحه دوربین است. این امر در DSLR با چرخاندن آینه و استفاده از آن به عنوان دوربین بدون آینه به دست می آید.

برخی بدون دوربین SLR دارای منظره یاب الکترونیکی یا منظره یاب برقی هستند. در مقایسه با OVF ، EVF یک نمایشگر دیجیتالی کوچک است که شبیه OVF است اما پیش نمایش دیجیتالی تصویر را نشان می دهد.

بسته به دوربین ، یک عیب احتمالی EVF این است که بسته به شرایط ممکن است از کاهش سرعت یا لرزش رنج ببرد. از آنجا که به حسگر تصویر متکی است ، نور کم می تواند باعث کاهش سرعت شاتر و افزایش ISO شود ، باعث ایجاد صدای بلند یا تاری / تغذیه متناوب شود.

وقتی دوربین های SLR برای اولین بار در بازار ظاهر شدند ، منظره یاب های برقی یک ایراد بزرگ بودند. اما با پیشرفت فناوری ، منظره یابهای الکترونیکی جدید معمولاً از کیفیت منظره یاب نوری برخوردار هستند یا از آن فراتر می روند.

مزیت اصلی EVF (یا نمای زنده) این است که می توانید قبل از گرفتن عکس دقیقاً شکل ظاهری آن را تجسم کنید. این بدان معناست که شما می توانید بدون نیاز به “شامپاین” تنظیمات کاملی را دریافت کنید یا به تصویر روی صفحه خود نگاه کنید تا متوجه شوید برخی از تنظیمات شما نیاز به تنظیم دارند.

همچنین می توانید همه موارد را در منظره یاب LCD پیش نمایش کنید – از جمله گرافیک ، اوج فوکوس و حتی منوها. ویژگی دیگر این است که منظره یاب برقی در برابر قطعی برق مصون است. با یک دوربین DSLR ، هر بار که عکسی گرفته می شود ، باید آینه منحرف شود و در نتیجه یک فلاش سیاه ایجاد شود. این امر در سیستم های آینه ای اتفاق نمی افتد زیرا حسگر به طور مداوم ثبت می شود.

فوکوس خودکار

در بیشتر دوربین های DSLR ، آینه نه تنها نور را در جهت منظره یاب منعکس می کند ، بلکه جهت سنسور AF ویژه را نیز منعکس می کند. با این حال ، در یک سیستم بدون آینه ، سنسور تصویر این نقش را به عهده می گیرد.

DSLR ها به لطف فناوری تشخیص فاز فوق العاده ای که معمولاً در دوربین های SLR وجود ندارد ، از کیک هنگام رسیدن به سرعت فوکوس خودکار استفاده کردند. در مقابل ، از سنسورهای تصویر آینه برای استفاده از فناوری ضعیف تشخیص کنتراست استفاده می شود.

امروزه ، بسیاری از دوربین های بدون آینه دارای سیستم های فوکوس خودکار در حسگر تصویر هستند که از صدها نقطه برای تشخیص فاز و کنتراست استفاده می کنند.

هر دو دوربین DSLR و SLR می توانند فوکوس خودکار فوق العاده سریعی داشته باشند – این کاملاً به مدل بستگی دارد.

ویدئو

امروزه ، دوربین های بدون آینه معمولاً به دلیل سیستم های فوکوس خودکار ، از قابلیت فیلم برداری بسیار خوبی برخوردار هستند. در DSLR ، برای ضبط ویدئو ، دوربین باید در Live View باشد (آینه به کنار نباشد). به طور کلی ، دوربین های DSLR دارای AF AF ضعیف هستند ، زیرا سیستم های تشخیص فاز عالی بر روی خود سنسور تصویر ندارند.

تفاوت مهم دیگر این است که شما در واقع می توانید از طریق یک منظره یاب برقی در دوربین های SLR فیلم ضبط کنید ، که می تواند منبع خوبی در شرایط کم نور یا شرایط سریع باشد.

کیفیت عکس

از نظر کیفیت تصویر تفاوت کمی بین DSLR و SLR وجود ندارد. هر دو قابلیت عکسبرداری با کیفیت بالا را دارند و کیفیت تصویر بیشتر به نوع سنسور و مدل دوربین بستگی دارد.

سرعت شلیک

بدون نیاز به حرکت آینه ، دوربین های بدون آینه می توانند در هر ثانیه عکس بیشتری بگیرند.

عمر باتری

از آنجا که DSLR ها نیازی به ارائه یک نمایشگر دیجیتالی پایدار روی LCD یا منظره یاب برقی ندارند ، معمولاً عمر باتری آنها بیشتر است.

انتخاب لنز

دوربین های DSLR معمولاً تعداد بیشتری از لنزها را دارند زیرا مدت زمان بیشتری در بازار وجود دارند.

دوربین زیر را با دقت در نظر بگیرید

بدون آینه ، دوربین های آینه می توانند سبک و جمع و جورتر باشند. برای این کار سنسور تصویر نیاز به نقش های بیشتری دارد ، از جمله فوکوس خودکار ، اندازه گیری و تولید منظره یاب برقی در LCD و منظره یاب برقی.

پیشرفت در فن آوری حسگر تصویر همچنین به دوربین های SLR این امکان را داده است که از فوکوس خودکار و کیفیت تصویر استثنایی برخوردار باشند که با دوربین های قدیمی DSLR مطابقت داشته و گاها از آنها نیز فراتر می رود.

در حالی که اکنون برخی ادعا می کنند دوربین های بدون آینه بهترین هستند ، اما مزایای بسیاری نسبت به سیستم های قدیمی DSLR وجود دارد. سیستم منظره یاب بدون آینه و نوری در دوربین های DSLR امکان طولانی شدن عمر باتری را فراهم می کند و طول عمر نسبی این بدان معنی است که گزینه ها و لوازم جانبی بیشتری برای لنز وجود دارد.

درک تفاوت های فنی بین دوربین های DSLR و پسر عموی SLR آنها در تعیین دوربین مناسب برای شما مهم است – اکنون می دانید!منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *