Google Password Manager به شما امکان می دهد گذرواژه های در معرض خطر را با یک کلیک تغییر دهید


گوگل برخی از پیشرفت های عمده جدید را برای مدیریت سهولت رمزعبور خود اعلام کرده است تا استفاده از آن را آسان تر کند. مدیر رمز ورود به روز شده هوشمندتر خواهد بود و به شما امکان می دهد با استفاده از فناوری Google Duplex به طور خودکار رمزهای عبور در معرض خطر را تغییر دهید.

Google Duplex اولین بار در I / O 2018 اعلام شد ، از طرف شما تماس تلفنی برقرار می کند و حتی قرار ملاقات هایی را در سالن رزرو می کنید.

از Google Duplex برای سهولت در مدیریت رمز عبور استفاده می شود

اکنون Google از همان فناوری Duplex استفاده می کند تا تغییر رمزهای عبور هک شده در Chrome برای Android را آسان تر کند. دفعه بعدی که در Google Chrome در Android برای تغییر رمز ورود به خطر افتادید ، فقط روی دکمه دستیار کنار کلیک کنید رمز عبور را تغییر دهید .

با Duplex ، دستیار Google به شما امکان می دهد رمز عبور هک شده خود را فقط با یک کلیک تغییر دهید. دستیار به طور خودکار گذرواژه جدیدی ایجاد می کند که می توانید بپذیرید. همچنین شما می توانید طول رمز ورود ایجاد شده را به دلخواه تغییر دهید.

پس از قبول رمز ورود ، گزینه را کلیک کنید از رمز عبور استفاده کنید ، دستیار Google تمام کارهای سخت را برای شما انجام خواهد داد. در هر زمان می توانید در این روند مداخله کنید. رمز ورود به روز شده نیز در Google Password Manager ذخیره می شود و با دستگاه های دیگر شما همگام سازی می شود.

قبل از اینکه خیلی هیجان زده شوید ، گوگل به TechCrunch تأیید کرد که این ویژگی “در ابتدا روی تعداد کمی از برنامه ها و وب سایت ها از جمله توییتر کار خواهد کرد ، اما در آینده به سایت های دیگری نیز گسترش خواهد یافت.” در حال حاضر ، این ویژگی فقط در Android Chrome در ایالات متحده در دسترس خواهد بود ، در چند ماه آینده کشورها و وب سایت های بیشتری پشتیبانی می شوند.

مرتبط: ابر در برابر مدیران گذرواژه محلی: کدام یک برای شما مناسب است؟

به راحتی گذرواژه های خود را به Google Password Manager وارد کنید

علاوه بر خودکار کردن تغییر رمزهای عبور در معرض خطر ، Google همچنین مدیر رمز عبور خود را برای سهولت در وارد کردن رمزهای عبور از مدیران گذرواژه شخص ثالث به روز کرده است. این بدان معناست که وارد کردن گذرواژه به مدیر گذرواژه Google از 1Password ، LastPass یا هر مدیر رمز عبور دیگری که استفاده می کنید آسان تر خواهد بود.

علاوه بر این ، Google در حال تعمیق ادغام مدیر گذرواژه خود در Chrome و Android است. این امر باعث می شود که استفاده از Google Password Manager برای ایجاد خودکار ورود به سیستم برای برنامه ها و وب سایت ها در دستگاه های Android آسان تر باشد.

Google Password Manager در واقع می تواند رمزهای عبور ترک خورده را از یکدیگر تشخیص دهد. از این پس ، به طور خودکار در مورد رمزهای عبور خطرناک به شما هشدار می دهد تا بتوانید به سرعت از حساب خود محافظت کنید.

هیچ خبری از گوگل در مورد چگونگی یا ایجاد مدیریت رمز عبور بهبود یافته برای کاربران آیفون و آی پد نبوده است. با این حال ، Google برخی از پیشرفت های عمده را در مدیر رمز عبور خود ایجاد کرده است ، و آن را برای بسیاری به گزینه ای مناسب برای 1Password و LastPass تبدیل کرده است.

منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *