لایه جدید بدون ضرر اپل موزیک از AirPods Pro یا Max پشتیبانی نمی کند


اپل از گزینه جدید Apple Music Lossless خبر داده است که بدون هیچ گونه هزینه اضافی ، صدای با کیفیت بالا را در پخش موسیقی به شنوندگان می دهد. چه عیبی دارد؟ بهترین هدفون های اپل ، AirPods Pro و AirPods Max ، فقط به آنها دسترسی ندارند.

جدید Apple Lossless Audio و Hi-Resolution Lossless Audio از ژوئن 2021 به Apple Music اضافه خواهد شد. در خبرهای خوب برای مشتریان ، اما ترسناک برای رقبای جریان دهنده که برای صدای از دست رفته کمتر حق بیمه دریافت می کنند ، اپل بدون هیچ گونه اضافه ای این پیشنهاد را ارائه می دهد شارژ.

این بدان معناست که هزینه آن ماهیانه 9.99 دلار است که اپل قبلاً برای Apple Music هزینه کرده است. همچنین Dolby Atmos “Spatial Audio” را ارائه می دهد که تجربه صدای فراگیر 3D جدید را برای بسیاری از آهنگ های Apple Music فراهم می کند.

سرزنش بلوتوث

گزینه موسیقی بدون جریان اپل اپل به پخش سی دی 16 بیتی از 44.1 کیلو هرتز تا 24 بیت 48 کیلوهرتز نیاز دارد. در ضمن ، گزینه ای برای 24-bit 192kHz High-Res Lossless فراهم خواهد کرد. در واقع ، نوید این است که موسیقی برخلاف آهنگهای فشرده شده فعلی موجود در سرویس پخش ، بسیار نزدیکتر به آنچه که مدیران صوتی به نظر می رسند ، به نظر می رسد.

طبق T3 ، مشکل این است که نه AirPods Pro و نه AirPods Max (یا در این حالت AirPod های معمولی ارزان تر) نمی توانند آهنگ های جدید را بدون از دست دادن پخش کنند. این همانطور است که گزارش T3 یادداشت می کند:

هر دو مدل هدست Apple Elite هنگام اتصال به آیفون از رمزگذار بلوتوث AAC استفاده می کنند ، این بدان معنی است که آنها نمی توانند کیفیت کامل پرونده های Lossless اپل موسیقی را که به عنوان پرونده های ALAC (رمزگذار صوتی بدون ضرر اپل) رمزگذاری می شوند ، بدست آورند.

اگرچه هر دو قادر به پشتیبانی از گزینه جدید Spatial Audio خواهند بود ، اما با توجه به اینکه دارای چیپ ست های بی سیم H1 یا W1 هستند ، اما این واقعیت که گرانترین هدفون و هدفون اپل قادر به پخش با کیفیت بالا نیستند ، مطمئناً برخی از افراد را ناامید خواهد کرد. از طرف دیگر ، اگر از چند هدفون سیمی با آیفون خود استفاده کنید ، می توانید از سطح صدای جدید Apple Music لذت ببرید.

بزرگترین پیشرفت اپل از نظر کیفیت صدا

الیور چاوزر ، معاون رئیس اپل موزیک و بیتس ، دوشنبه 17 مه در بیانیه ای گفت: “اپل موزیک بزرگترین موفقیت خود را در کیفیت صدا تا به امروز داشته است” ، اما به نظر می رسد مشتریان AirPods این کار را انجام می دهند مگر اینکه تغییری تغییر کند. بله می توانید از نیمی از تجربه جدید لذت ببرید.

اپل موزیک تنها شرکت پخش جریانی نیست که گوش دادن بدون ضرر را ارائه می دهد. از همه مهمتر ، رقبای بزرگ Spotify اخیراً از یک Spotify HiFi جدید خبر داده است که در اواخر سال جاری وارد بازار می شود. Spotify هنوز تاریخ یا قیمت سرویس جدید خود را اعلام نکرده است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *