5 دلیل برای انتخاب ترمینال لینوکس به جای رابط کاربری گرافیکی آن


به عنوان یک مبتدی در Linux ، اولویت برای GUI طبیعی است. همچنین ، انتقال از ویندوز بدون GUI کمی دشوار است. فرمول ناآشنا و نیاز به حفظ دستورات در ابتدا ممکن است شما را بترساند ، اما احساس راحتی با دستگاه قطعاً در طولانی مدت مفید خواهد بود.

علاوه بر این ، می توانید با استفاده از فلش های بالا و پایین صفحه کلید ، از بین دستوراتی که قبلاً وارد کرده اید ، پیمایش کنید. این کار کار شما را بسیار ساده می کند و مناسب تر برای افراد مبتدی است. با تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بهتر ، نیاز به استفاده از رابط خط فرمان (CLI) ، معروف به ترمینال ، به طور فزاینده ای آشکار می شود.

در این مقاله به برخی از دلایل اصلی شروع استفاده از دستگاه خواهیم پرداخت.

1. دستورالعمل های خط فرمان

هر از گاهی با مشکلی در سیستم لینوکس مواجه می شوید. و وقتی این کار را انجام دادید ، احتمالاً به Google می روید.

اندکی بعد ، هنگامی که نتایج سایت های معروف توسعه دهنده مانند Stack Overflow را اسکن می کنید ، متوجه خواهید شد که تنظیمات خط فرمان نسبت به راه حل های گرافیکی کنترل بیشتری دارند. و اگر با ترمینال احساس خوبی ندارید ، این نیز به یک مشکل تبدیل می شود.

بسیاری از دستورات به پیش نیازهایی نیاز دارند که کاربران باید قبل از صدور دستور نصب کنند. به همین دلیل فقط کپی برداری و جایگذاری بدون دانستن اینکه چه کاری انجام می دهید گزینه مناسبی نیست.

مرتبط: راه های کمک گرفتن از خط فرمان Linux

2. ارتباط از راه دور آسان تر شده است

برای اتصال به یک سیستم از راه دور مانند یک سرور خصوصی مجازی (VPS) ، لینوکس از یک پروتکل شناخته شده معروف به SSH استفاده می کند. در لینوکس ، می توانید از طریق یک برنامه خط فرمان به نام OpenSSH به آن دسترسی پیدا کنید.

اکثر ارائه دهندگان VPS رابط گرافیکی برای اتصال به سرور شما ارائه نمی دهند. و حتی اگر این کار را بکنند ، بلافاصله متوجه سرعت آن می شوید. از طرف دیگر ، SSH روشی امن ، قابل اعتماد و سریع برای اجرای دستورات در دسک تاپ از راه دور است.

اگر به عنوان توسعه دهنده کار می کنید ، ممکن است همیشه به سرور دسترسی فیزیکی نداشته باشید. امکان اتصال از راه دور به سرور شما در چنین شرایطی به یک ضرورت تبدیل شده است.

در تعدادی از پروژه های منبع باز ، توسعه دهندگان معمولاً دسترسی به خط فرمان را به برنامه های خود ارائه می دهند. بعداً ، آنها می توانند پشتیبانی GUI را معرفی کنند.

GUI همیشه با همه گزینه های موجود در برنامه خط فرمان در دسترس نیست.

همچنین ، اگر می خواهید بدون انتظار برای GUI از مزایای یک برنامه بهره مند شوید ، قطعاً باید با خط فرمان احساس راحتی کنید.

4. تنها گزینه در سرورهای لینوکس

اگرچه می توانید سیستم عامل را با استفاده از محیط دسک تاپ به صورت گرافیکی مدیریت کنید ، اما ممکن است هنگام کار روی سرورها مانیتور نداشته باشید. در چنین مواردی ، دانستن نحوه استفاده از Terminal Linux می تواند کمک کند.

علاوه بر این ، هنگامی که می دانید چگونه سرویس هایی را که روی سیستم Linux اجرا می شوند نظارت و کنترل کنید ، عیب یابی بسیار آسان تر می شود.

5. نحو دستور ساختار یافته

برخلاف تصور عمومی که شما فقط باید در حفظ بسیاری از دستورات قدم بزنید ، قراردادهایی وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید.

ساختار کلی که دستورات پیروی می کنند:

 command [options] [arguments]

این بدان معنی است که اگر برنامه ای را در GitHub پیدا کردید یا برنامه خود را بارگیری کرده اید ، این قالب مورد انتظار است. بنابراین پیگیری آسان پروژه های مختلف برای شما دشوار نخواهد بود.

ترمینال همچنین از اتمام برگه پشتیبانی می کند ، یعنی می توانید یک دستور وارد کنید و سپس قبل از اجرای آن می توانید یک کلید را فشار دهید بخش برای پر کردن خودکار. این میانبر هنگامی مفید است که دستورات طولانی دارید که به تلاش تایپ زیادی نیاز دارند.

حرکت با ترمینال لینوکس به جلو

در اکثر سیستم های لینوکس ، با استفاده از میانبر صفحه کلید می توانید به راحتی به ترمینال دسترسی پیدا کنید Ctrl + Alt + T. با هر بار کلیک روی گروه ، با این کار یک پنجره ترمینال جدید باز می شود.

به عنوان یک کاربر جاه طلب لینوکس ، نمی توانید نیاز به استفاده از دستگاه را از بین ببرید. راهنماهای زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند سفر خود را با چیزهای ساده مانند مدیریت پرونده ها یا ایجاد حساب های کاربری شروع کنید. امروز شروع کنید ، با گذشت زمان راحت تر می شود.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *