Apple Exec تأیید می کند که بدافزار macOS قبلاً به سطوح غیرقابل قبولی رسیده است


مهندس ارشد نرم افزار اپل با مقایسه با نرم افزار iOS و iPadOS که قدرت آیفون و آیپد را بر عهده دارد ، از مدل امنیتی macOS انتقاد کرد.

اپل macOS را زیر اتوبوس می اندازد

این نظر توسط مهندس ارشد نرم افزار اپل ، کریگ فدریگی ، هنگام شهادت خود در روند بازی های Epnite از سازنده Fortnite ، که از طریق App Store علیه اپل تنظیم شده است ، بیان شده است.

فدریگی با طرح این سوال که قاضی ایوان گونزالس راجرز چرا اپل اجازه می دهد چندین فروشگاه برنامه در مک داشته باشید اما در آیفون و آیپد اجازه نمی دهد ، خاطرنشان کرد که در نتیجه سیستم عامل Mac در برابر بدافزار آسیب پذیرتر است.

[يتم استغلال متاجر التطبيقات المتعددة] “به طور منظم در Mac. امروز ما در Mac سطحی از بدافزار داریم که به نظر ما قابل قبول نیست.

وی افزود: 130 نوع بدافزار macOS بین ماه مه 2020 و مه 2021 حداقل 300000 Mac را در سراسر جهان آلوده كرده است. برای مقایسه ، پلتفرم iOS “در مورد بدافزارها” تاكنون موفق به بالا نگه داشتن “شده است. وی همچنین افزود: در جامعه امنیتی به خوبی درک شده است که اندروید با یک بدافزار مشکل دارد.

The Verge بهترین نقل از شهادت خود را نوشت.

Mac از آغاز بخشی از سیستم ها بوده است ، جایی که شما می توانید از هرجایی نرم افزار دریافت کنید – می توانید آن را به یک دوست بر روی دیسک فلاپی منتقل کرده و آن را اجرا کنید ، که بخشی از انتظارات است. اما کاربران Mac همچنین انتظار برخی از انعطاف پذیری را دارند که به نفع کاری است که انجام می دهند. برخی از آنها توسعه دهنده نرم افزار هستند ، دیگران حرفه ای هستند که ابزارهای منحصر به فرد خود را مدیریت می کنند و داشتن این قدرت بخشی از آن است.

در iOS ، برای مقایسه ، اپل از فناوری هایی مانند sandbox و امنیت پلت فرم قوی تر که در دستگاه ها ریشه دارد استفاده می کند تا برنامه های مجاز را محدود کند.

امنیت سیستم عامل iOS را ارتقا دهید

فدریگی در ادامه با اشاره به اینکه پلتفرم iOS “یک نوار محافظت از مشتری به میزان قابل توجهی بالاتر” ایجاد کرده است ، افزود: “امروزه مکینتاش با آن نوار متناسب نیست.”

این قطعاً نظر عجیبی برای یک مدیر ارشد شرکت اپل است که مستقیماً به تیم کوک گزارش می دهد. آیا فدریگی می تواند برای ارتقا the امنیت App Store و سیستم عامل iOS به عمد macOS را زیر اتوبوس بیندازد؟

مرتبط: نحوه بارگیری برنامه ها از فروشگاه App ایالات متحده در هر منطقه

ما هرگز نخواهیم فهمید ، گرچه قطعاً چنین به نظر می رسد.

اپل همیشه از انحصار فروشگاه App فروشگاه دفاع کرده و گفته است که اجازه دادن به فروشگاه های متعدد آیفون باعث می شود امنیت پلتفرم کاهش یابد و حریم خصوصی مشتریان آنها به خطر بیفتد. وی گفت: کاربران iOS عادت دارند همیشه برنامه را دریافت کنند.

در توصیف سیستم عامل macOS ، وسیله نقلیه زیر را وام می گیرد:

من فکر می کنم Mac یک ماشین است – اگر بخواهید می توانید آن را از جاده خارج کنید ، می توانید هرجایی که می خواهید رانندگی کنید. و این به عنوان یک راننده به وجود می آید ، شما باید آموزش ببینید و مسئولیت خاصی در آن وجود دارد ، اما این همان چیزی است که می خواهید بخرید. شما می خواهید یک ماشین بخرید. با استفاده از iOS ، ما توانسته ایم چیزی ایجاد کنیم که بچه ها – حتی نوزادان – بتوانند با دستگاه iOS کار کنند و انجام آن ایمن باشد. این یک محصول واقعاً متفاوت است.

و در مورد اینکه macOS ایمن است:

ایمن اگر درست کار کند ، مثل ماشین. اگر رانندگی با ماشین را بلد هستید ، قوانین جاده را رعایت کنید و بسیار مراقب باشید ، بله. در غیر این صورت – چند نفر از اعضای خانواده من برخی از بدافزارها را در Mac خود دارند. اما در پایان ، فکر می کنم Mac من می تواند با خیال راحت کار کند.

برخلاف iOS ، فدریگی گفت که باز کردن پلتفرم iOS برای فروشگاه های شخص ثالث به این معنی است که کاربران می توانند “بارگیری بدافزار از منابع غیر قابل اعتماد را انجام دهند زیرا در برابر بدافزار آسیب پذیر هستند”.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *