آیا واقعاً ایلان ماسک باعث سقوط قیمت بیت کوین شد؟


در بیشتر سال 2021 ، قیمت بیت کوین به قدری بالا بود که بارها و بارها هک کرده و مردم را به یک میلیونر رمزگذار و حتی میلیاردر تبدیل کرد. اوقات سرگرم کننده ، درست است؟

اگر نمودار قیمت بیت کوین را در حال حاضر بررسی کنید ، باید یک چیز را ببینید: فروش گسترده ای که باعث می شود قیمت ارز رمزپایه بیش از 25 درصد کاهش یابد. او کمی خوب شد ، اما چه چیزی می دهد؟ چرا قیمت بیت کوین سقوط کرد؟

الون ماسک در مورد بیت کوین چه گفت؟

اول ، ایلان ماسک. در اوایل ماه مه 2021 ، ایلان ماسک به شدت از اثرات زیست محیطی بیت کوین انتقاد کرد و استفاده از انرژی سنگین را برای معاملات و اتکا به شبکه انرژی مبتنی بر ذغال سنگ محکوم کرد.

علاوه بر این ، ماسک افزود که سازنده ماشین و باتری تسلا دیگر بیت کوین را به عنوان روش پرداخت قبول نمی کند. تسلا دارای دارایی های بزرگ بیت کوین است (در ژانویه 2021 حدود 1.5 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده خریداری کرده است) و اگرچه ماسک نارضایتی خود را ابراز کرده است ، اما شرکت هنوز آن را نفروخته است.

در طی 24 ساعت پس از توئیت ماسک ، بیش از 400 میلیارد دلار از بازار جهانی بیت کوین حذف شده است که عمده آن به دلیل واکنش 52 میلیون پیرو ایلون ماسک در توییتر بود که با این اخبار تعامل داشتند. علاوه بر این ، ربات های فروش خودکار که با رسانه های اجتماعی و احساسات خبری ارتباط برقرار می کنند ، بطور خودکار شروع به فروش می کنند و سرمایه گذاران دیگر را وادار می کنند که این روند را دنبال کنند.

البته بیت کوین خوشحال نیست. اول ، ماسک در وهله اول از بیت کوین انتقاد کرد ، حتی اگر پول تا حد زیادی درست باشد ، و دوم برای کاهش قیمت ارز رمزنگاری شده.

حتی برخی از افراد تا آنجا پیش رفته اند که یک ارز رمزنگاری شده توسط جامعه به نام FuckElon تولید می کنند که هدف آن نابودی ایلان ماسک یا حمله به دارایی های وی در تسلا است. حداقل ، توسعه دهندگان و جامعه امیدوارند که نارضایتی خود را از اینکه یک نفر قدرت بیش از حد یک ارز جهانی را دارد ابراز کنند.

در مورد Dogecoin چطور؟

درباره پروژه حیوانات خانگی دیگر الون ماسک مشخص نبود. به همان اندازه که ماسک بیت کوین حیاتی است ، او درباره رمز ارز Dogecoin صحبت می کند ، که برای اثبات کار بیت کوین از همان الگوریتم انرژی بر استفاده می کند (اگرچه انرژی نسبتاً زیادی مصرف نمی کند ، گفتن آن منصفانه است).

مرتبط: اثبات کار در مقابل اثبات تعهد: توضیح الگوریتم های ارز رمزنگاری شده

صرف نظر از زمان ثبت صندوق های بیت کوین ، این مورد برای بقیه بازار صدق می کند و آلت کوین ها معمولاً سرانجام به پایان می رسند. Dogecoin نزدیک به 40 درصد از بالاترین رکورد خود پایین آمده است که میلیارد ها ارزش کل بازار را نیز از بین می برد.

گزارشی که در آگوست سال 2020 منتشر شد نشان داد که اگرچه بیت کوین حدود 80 درصد از کل مسائل ضد کار را تشکیل می دهد ، الگوریتم های دیگر همچنان مسئول هستند – از جمله Dogecoin.

مرتبط: Altcoin چیست؟

برخی دیگر سریع متوجه شدند که آنها متوجه توقف فروش اتومبیل های برقی تسلا در چین توسط ماسک نشده اند و همچنین در مورد فرآیندهای پر مصرف برای استخراج فلزات سنگین و باتری های خاکی کمیاب بر اساس فلزاتی که با آنها کار می کنند ، بحث نکردند.

چین در زمینه بیت کوین عالی است

علاوه بر فروش بیت کوین ، چین اعلام کرده است که با اثر فوری محدودیت هایی را برای بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه اعمال می کند. از روز چهارشنبه ، 19 مه ، دولت چین ارائه خدمات مرتبط با رمزنگاری را از طریق بانک ها و م institutionsسسات مالی چینی منع کرده است.

از آنجا که چین بزرگترین شرکت استخراج بیت کوین در جهان است – با مشکلات رمزنگاری ماسک مرتبط است – و یکی از بزرگترین بازارهای ارزهای رمزنگاری شده ، اعلامیه یک ضربه بزرگ دیگر بود.

استفاده از بیت کوین از زمان مبارزات انتخاباتی سال 2019 در چین ممنوع شده است. کاربران چینی بیت کوین هنوز در حال تجارت ارزهای رمزپایه هستند که این موضوع موجب نارضایتی دولت چین شده است. علاوه بر این ، چین به یکی از اولین کشورهایی معرفی می شود که ارز دیجیتال تمام عیار بانک مرکزی – یوان دیجیتال را معرفی می کند.

منتقدان دولت چین و ارزهای مرکزی این امر را گامی دیگر در جهت وادار كردن دولت به اتخاذ یك ارز دیجیتال صادر شده به جای ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز (و در برخی موارد ناشناس) می دانند.

بعلاوه ، همانطور که در فایننشال تایمز گزارش شده است ، برخی از استانهای چین در حال راه اندازی خطوط تلفنی هستند تا به شهروندان علاقه مند امکان گزارش در مورد عملیات استخراج ارزهای رمزپایه را بدهد.

کمیسیون توسعه و اصلاحات مغولستان داخلی گفته است که یک خط تلفن دائمی ایجاد می کند که از طریق آن مردم می توانند تجهیزات معدن مشکوک را به عنوان بخشی از تلاش برای “تمیز کردن کامل و متوقف کردن” این عملیات گزارش دهند.

مدارک زیست محیطی بیت کوین تحت بررسی جدی قرار دارد

الون ماسک ممکن است از تأثیرات زیست محیطی بیت کوین انتقاد کرده و در نتیجه قیمت ها را کاهش دهد ، اما اشتباه نمی کند.

بیت کوین تحت فشار فزاینده ای است. بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان نمی تواند ارتباط را با استفاده گسترده از برق ، سوخت های فسیلی و کوههای زباله الکترونیکی ایجاد شده توسط سوزاندن معدنچیان متزلزل کند.

کاربران بیت کوین می توانند درخواست های خود را به دلخواه رد کنند ، اما این یک واقعیت ثابت شده است.

صرف نظر از نحوه خرد كردن سيب ، پربارترين عمليات استخراج جهان در چين متمركز شده است كه از نيروگاه هاي زيادي با زغال سنگ استفاده مي كند. اما چین تنها کشوری نیست که از سوخت های فسیلی برای مدیریت بیت کوین استفاده می کند و به تصویر کشیدن چنین تصوری اشتباه است. این اتفاق می افتد که آنها نرخ هش دو برابر بیشتر از هر کشور دیگر دارند.

در مورد بیت کوین ، هیچ راهی برای جلوگیری از استفاده معدنچیان از سوخت های فسیلی برای تأمین انرژی تجهیزات استخراج خود وجود ندارد. یک مطالعه Financial Times نشان داد که حدود دو سوم شبکه بیت کوین از انرژی تجدید ناپذیر استفاده می کند ، اگرچه 76 درصد از پاسخ دهندگان می گویند که حداقل از برخی از منابع انرژی تجدید پذیر استفاده می کنند.

اگر بیت کوین با هم تداخل داشته باشد ، رهبران و مصرف کنندگان می توانند معدنچیان را به سمت منابع انرژی سازگار با محیط زیست سوق دهند ، این حداقل بخشی از تأثیر شبکه بر محیط زیست را کاهش می دهد. برخی از افراد می خواهند بیت کوین را به الگوریتمی ضد شرط بندی تبدیل کنند که برای تأیید معاملات شبکه و اطمینان از عدم تمرکز ، از انرژی کمتری استفاده می کند.

با این وجود ، ممکن است نیاز باشد که کل شبکه با سوئیچ موافقت کند و به نظر می رسد تعداد کمی از دو ماینر برای تغییر تعویض داشته باشند.

آیا قیمت بیت کوین دوباره افزایش می یابد؟

با توجه به مبلغ هنگفتی از پول سازمانی که در سرمایه گذاری های بیت کوین در سراسر جهان جمع شده است ، بسیاری از طرفداران و مصرف کنندگان بیت کوین نگران این افت شدید قیمت نیستند. در حقیقت ، بسیاری از افراد به سرعت در حال تغییر قیمت بیت کوین را تصحیح می دانند نه آغاز بازار خرس ، با استفاده از رکود اقتصادی بیت کوین های اضافی را با قیمت بسیار پایین تر خریداری می کنند.

کاهش از کمتر از 60 دلار برای بیت کوین به کمی بیش از 30 دلار در چند روز افت بزرگی است و میلیاردها دلار در بازار را نابود کرده است. با این حال ، بیت کوین در اوایل فوریه 2021 هنوز در سطح خود معامله می کند و قیمت کل آن هنوز هزاران دلار بالاتر از سالهای گذشته است.

با توجه به سابقه بهبودی آن ، بسیاری بر این باورند که این کاهش تنها نگاهی اجمالی به چرخه آن است – اما فقط زمان مشخص خواهد شد. مثل همیشه در مورد ارز رمزنگاری شده ، هرگز بیش از توان مالی خود برای از دست دادن سرمایه گذاری نکنید و همیشه قبل از تعهد به درآمد سخت خود ، تحقیق خود را انجام دهید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *