نحوه بارگیری و نصب Windows 10 May 2021 Update


به روزرسانی ویندوز 10 مه 2021 (نسخه 21H1) اکنون در دسترس است و شامل برخی اصلاحات و اصلاحات برای تکمیل مرحله به روزرسانی از مه 2020 و به روزرسانی از اکتبر 2020 است.

مایکروسافت به صورت مرحله ای به روزرسانی های خود را آغاز می کند ، از دستگاه هایی که آماده و کار می کنند و پس از به روزرسانی مشکلی ندارند ، شروع می شود. پس از دریافت اطلاعات بیشتر مایکروسافت در مورد آزمایش زنده ، به روزرسانی مه 2021 در دسترس کاربران بیشتری از ویندوز 10 قرار خواهد گرفت.

با این حال ، اگر نمی خواهید منتظر به روزرسانی باشید ، می توانید از Microsoft Update Assistant برای مجبور کردن به روزرسانی در ویندوز 10 مه 2021 استفاده کنید.

Microsoft Update Assistant چیست؟

Microsoft Update Assistant ابزاری است که توسط Microsoft برای کمک به شما در نصب به روزرسانی هایی که ممکن است از دست بدهید یا انتخاب کنید را از دست داده است. در حالی که با خاموش کردن به روزرسانی های ویندوز 10 ، در وقت شما صرفه جویی می شود ، اما بهبود عملکرد یا توانایی رفع آسیب پذیری ها و اشکالات را از دست خواهید داد.

نحوه نصب Microsoft Update Assistant

اگر می خواهید از Microsoft Update Assistant برای به روزرسانی ویندوز 10 استفاده کنید ، ابتدا باید آن را نصب کنید.

 1. به مرکز بارگیری مایکروسافت بروید.
 2. روی دکمه کلیک کنید اکنون به روز کنید دانلود Windows10Upgrade.exe .
 3. دانلود به طور خودکار شروع خواهد شد. در غیر این صورت ، صفحه را تازه کنید و دوباره امتحان کنید.

نحوه نصب Windows Update در تاریخ 10 مه 2021 با استفاده از Microsoft Update Assistant

مراحل کار بسیار ساده است و می توانید فقط با چند کلیک به روزرسانی کنید.

 1. باز کن Windows10Upgrade.exe .
 2. کلیک ” آره “ برای اینکه به برنامه اجازه دهید در دستگاه شما تغییراتی ایجاد کند.
 3. روی دکمه کلیک کنید اکنون به روز کنید . دستیار به روزرسانی اکنون سازگاری را بررسی می کند.
 4. کلیک بعدی> اکنون دوباره راه اندازی کنید .

توجه داشته باشید: اگر نظر خود را تغییر دادید و می خواهید به روزرسانی را لغو کنید ، روی ضربه بزنید به روز نکنید> به روزرسانی را لغو کنید .

Microsoft Update Assistant با حفظ دست نخورده برنامه ها ، تنظیمات و پرونده ها ، پرونده های لازم را بارگیری کرده و 21H1 را روی دستگاه شما نصب می کند. مدت زمان لازم برای به روزرسانی بستگی به اتصال اینترنت و پیکربندی سخت افزار شما دارد.

پس از به روزرسانی کامل ، جادوگر بروزرسانی پیامی را نمایش می دهد از شما برای به روزرسانی در آخرین نسخه ویندوز 10 متشکریم .

از آنجا که نسخه 21H1 مبتنی بر نسخه 2004 است ، توصیه می شود از Microsoft Update Assistant برای دستگاههایی که نسخه قبلی دارند استفاده کنید. اگر رایانه یا لپ تاپ شما از Windows 10 2004 یا 20H2 استفاده می کند ، به روزرسانی May 2021 به عنوان یک نصب کامل وارد می شود که بارگیری و نصب آن مدت زمان بیشتری طول می کشد. همچنین احتمالاً با بروزرسانی با مشکل روبرو خواهید شد.

باید بررسی کنید که در حال حاضر از کدام نسخه از ویندوز 10 استفاده می کنید. برای بررسی نسخه ویندوز 10 خود ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. کلیک شروع> تنظیمات> سیستم .
 2. به پایین بروید و انتخاب کنید دور و بر .
 3. به بخش مراجعه کنید مشخصات ویندوز برای دیدن اینکه کدام نسخه در حال حاضر بر روی دستگاه شما نصب شده است.

نحوه حذف Microsoft Update Assistant

گاهی اوقات برنامه دستیار به روزرسانی به طور خودکار به روزرسانی ها را نصب می کند و دستگاه شما را مجدداً راه اندازی می کند ، که می تواند کار شما را قطع کند یا به آن آسیب برساند. همچنین ، نصب به روزرسانی های جدید ممکن است باعث ناسازگاری یا اشکال در دستگاه شما شود. در این حالت ، بهتر است که به روزرسانی را حذف نصب کنید.

اگر تصمیم دارید Microsoft Update Assistant را حذف نصب کنید ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. نوار جستجو را در فهرست شروع جستجو کنید داشبورد کنترل و راه اندازی کنید بهترین مسابقه .
 2. پیدا کردن برنامه را حذف نصب کنید .
 3. کلیک راست دستیار به روزرسانی ویندوز 10> حذف نصب / تغییر .
 4. کلیک ” آره “ برای شروع روند حذف

برای جلوگیری از نصب مجدد دستیار به روزرسانی ویندوز 10 هنگام راه اندازی مجدد دستگاه ، باید فایل ها و پوشه های مرتبط را برای همیشه از دستگاه C حذف کنید. معمولاً می توانید پوشه ها را در این مکان ها پیدا کنید:

 • این رایانه> دیسک محلی (C . نگاه کن Windows10 Upgrade و پوشه را پاک کنید.
 • این رایانه> Local Disk (C:)> Windows . نگاه کن به روز رسانی پوشه را پاک کنید

آخرین نسخه ویندوز 10 را با Microsoft Update Assistant دریافت کنید

اگر صبر نکردید که Windows 10 21H1 را امتحان کنید ، می توانید از Microsoft Update Assistant برای اعمال به روزرسانی May 2021 استفاده کنید. فقط بخاطر داشته باشید که مایکروسافت از روش استقرار خود برای اطمینان از خرابی سخت افزار غیر منتظره از آخرین نسخه استفاده می کند. بنابراین ، اگر Windows 10 Update 2021 Update را مجبور کنید ، ممکن است با مشکل روبرو شوید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *