6 روش برای خواندن دستگاه های Windows Mac


آیا لازم است دستگاه های Mac را در ویندوز بخوانید؟

متأسفانه ، این روند روشنی نیست. نمی توانید دستگاه Mac خود را فقط روشن کنید و انتظار داشته باشید که کار کند. در اینجا هر آنچه برای کار کردن باید بدانید آورده شده است.

چرا ویندوز نمی تواند دستگاه های Mac را بخواند؟

ویندوز و macOS از سیستم فایل های مختلفی استفاده می کنند. ویندوز از سیستم فایل NTFS برای دستگاه های داخلی خود استفاده می کند ، در حالی که اپل جایگزین HFS + را با جانشین خود جای داده است. سیستم پرونده اپل (APFS) – در اوایل سال 2017 ، امروز از APFS در Mac ، iPhone ، iPad و Apple TV استفاده می شود.

دیسک های سخت خارجی و دستگاه های USB معمولاً با حداکثر سازگاری با سیستم فایل Windows FAT32 قالب بندی می شوند. اکثر دستگاه ها ، از جمله Mac ، می توانند از دستگاه های FAT32 بخوانند و بنویسند.

همه مکینتاش جدید با APFS قالب بندی می شوند. دستگاه های قدیمی Mac احتمالاً با سیستم فایل HFS + قالب بندی می شوند. ویندوز نمی تواند سیستم فایل پیش فرض را بخواند.

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به یک دستگاه Mac با قالب APFS یا HFS + در ویندوز دسترسی پیدا کنید.

نحوه خواندن APFS در ویندوز

ابتدا ، بیایید به چگونگی خواندن آخرین قالب سیستم فایل اپل در ویندوز بپردازیم. همه این برنامه ها به شما امکان می دهند دستگاه ها را از هر دستگاه اپل به روز شده ، نه فقط از Mac ، بخوانید.

1. MacDrive

MacDrive مدتهاست که یک برنامه انتقال است. اولین نسخه در سال 1996 آغاز شد. اگر می خواهید مقداری پول خرج کنید ، لازم نیست به جای دیگری بگردید.

این برنامه با دستگاه های APFS و دستگاه های + HFS کار می کند.

برخلاف برخی گزینه ها ، MacDrive به شما امکان می دهد داده ها را مستقیماً از ویندوز در دستگاهی با قالب Mac بخوانید و بنویسید.

این برنامه بر روی پنجره مدیریت دیسک تازه طراحی شده تمرکز دارد. این به عنوان یک مرکز برای همه دستگاه های Mac متصل به ویندوز کار می کند.

همچنین می توانید یک دستگاه APFS یا HFS + را مستقیماً در File Explorer مشاهده کنید ، که امکان ادغام آسان با بقیه سیستم عامل ویندوز را فراهم می کند.

از دیگر ویژگیهای مفید می توان به امکان ایجاد و تقسیم دیسکهای Mac به طور مستقیم از رایانه ، ویژگی قدرتمند ترمیم دیسک و ابزارهای امنیتی قدرتمند اشاره کرد.

قیمت نسخه استاندارد 49.99 دلار است. یک نسخه حرفه ای نیز وجود دارد. این چندین ویژگی اضافی ، از جمله جدا کردن خودکار فایل ، پشتیبانی از تنظیمات RAID و روشی برای ایجاد فایل های Mac ISO را اضافه می کند.

یک دوره آزمایشی پنج روزه رایگان در دسترس است.

دانلود: MacDrive برای ویندوز 10 (49.99 دلار)

2. الگوی APFS برای ویندوز

Paragon APFS برای ویندوز یکی دیگر از برنامه های پولی است. این رقیب اصلی MacDrive است.

این برنامه دسترسی به خواندن و نوشتن به پارتیشن های APFS قالب بندی شده ، دسترسی خواندن و نوشتن به پرونده های فشرده و شبیه سازی شده و پشتیبانی فقط برای خواندن را برای حجم های رمزگذاری شده فراهم می کند.

از نصب خودکار دیسک در هنگام راه اندازی پشتیبانی می کند ، اما شامل ابزارهای پارتیشن بندی MacDrive نیست.

MacDrive یک مزیت بزرگ نسبت به برنامه Paragon دارد: پشتیبانی از HFS +. Paragon APFS برای ویندوز فقط از دستگاه های قالب بندی شده در APFS پشتیبانی می کند. اگر برخی از دستگاه های قدیمی Mac هنوز با HFS + دارید ، باید Paragon HFS + را برای Windows به طور جداگانه خریداری کنید. بنابراین ، MacDrive گزینه مقرون به صرفه تری است.

یک مجوز – 49.95 دلار – روی سه رایانه ویندوز قابل اجرا است.

دانلود: Paragon APFS برای ویندوز 10 (49.95 دلار)

3. دسترسی استاندارد UFS Explorer

سومین و آخرین توصیه ما برای خواندن دستگاه های APFS ویندوز ، بازیابی استاندارد UFS Explorer است. باز هم ، این یک گزینه پولی است. هزینه این برنامه 59.95 یورو خواهد بود.

UFS Explorer Standard Recovery انعطاف پذیرترین برنامه در این لیست است. این برنامه می تواند دو فرمت مورد علاقه ما را بخواند – APFS و HFS + ، و همچنین NTFS ، FAT ، FAT32 ، exFAT ، SGI XFS ، Linux JFS ، Unix / BSD ، UFS / UFS2 و VMware VMFS.

به این ترتیب ، اگر در طول روز بین چندین سیستم عامل مختلف جابجا می شوید ، این برنامه ای است که باید انتخاب کنید.

UFS Explorer Standard Recovery نیز به صورت استاندارد با پشتیبانی RAID در دسترس است. این برنامه دارای یک سازنده RAID داخلی است ، بنابراین می توانید آن را برای آرایه خود سفارشی کنید.

نسخه رایگان این برنامه وجود دارد که محدودیت زمانی ندارد ، اما به شما امکان می دهد فقط پرونده های کمتر از 256 کیلوبایت را کپی کنید.

دانلود: دسترسی استاندارد UFS Explorer برای ویندوز 10 (59.95 یورو)

نحوه خواندن hfs + در ویندوز ویستا

اگر دستگاه فرمت شده Mac هنوز HFS + است ، به جای آن از یکی از این سه روش استفاده کنید.

1. درایورهای Apple HFS + را نصب کنید

https://www.youtube.com/watch؟v=AuXNXcDYXRI

اگر فقط به دسترسی خواندن نیاز دارید ، می توانید درایورهای Apple HFS + را برای ویندوز نصب کنید. قبل از ادامه مطمئن شوید که Paragon یا MacDrive را بردارید.

بسته صحیح درایور Windows را بارگیری کنید ، سپس این مراحل را دنبال کنید:

  1. کپی کردن پرونده ها ApplsHFS.sys و AppleMNT.sys من C: درایور های windows system32
  2. ادغام پرونده Add_AppleHFS.reg با رجیستری ویندوز خود.
  3. دارم دوباره راه اندازی می کنم سیستم شما

فیلم فوق نیز روند کار را توضیح می دهد.

پس از راه اندازی مجدد دستگاه Mac باید در زیر ظاهر شود این کامپیوتر . این روش به شما امکان دسترسی فقط خواندنی به دستگاه را می دهد. اگر می خواهید پرونده ها را ویرایش یا حذف کنید ، یکی از روش های جایگزین زیر را امتحان کنید.

2. HFSExplorer

HFSExplorer کاملا رایگان است. بدون پرداخت هزینه ای می توانید از آن برای دسترسی به سیستم پرونده های Mac از ویندوز استفاده کنید. به دلیل ورود APFS ، توسعه دهنده آن را از اکتبر 2015 به روز نکرده است ، اما همچنان در سیستم های قدیمی اجرا می شود.

جاوا به HFSExplorer نیاز دارد. ما معمولاً توصیه می کنیم جاوا را نصب نکنید ، اما در اینجا لازم است مگر اینکه بخواهید هزینه کنید. همچنین باید برنامه را به عنوان سرپرست اجرا کنید.

استفاده از این ابزار آسان است. دستگاه قالب بندی شده را به سیستم عامل Windows خود به Mac وصل کنید ، HFSExplorer را باز کنید و کلیک کنید File> سیستم فایل را از دستگاه بارگیری کنید . HFSExplorer می تواند به طور خودکار تمام دستگاه های متصل به سیستم فایلهای HFS + را پیدا و باز کند. سپس می توانید فایل ها را از پنجره HFSExplorer موجود در دستگاه ویندوز خود استخراج کنید.

توجه داشته باشید که HFSExplorer فقط خواندنی است ، بنابراین نمی توانید پرونده های Mac خود را اصلاح یا حذف کنید. همچنین با Windows File Explorer ادغام نمی شود – پرونده ها در برنامه HFSExplorer موجود است و شما باید آنها را در جای دیگر کپی کنید.

دانلود: HFSExplorer برای ویندوز 10 (رایگان)

3. Paragon HFS + برای ویندوز

Paragon HFS + برای ویندوز یک برنامه پولی است ، اما دارای ویژگی های اضافی است.

بر خلاف HFSExplorer ، + Paragon HFS + برای ویندوز دسترسی کامل به خواندن / نوشتن به دستگاه های Mac را فراهم می کند و عملکرد بالایی را نوید می دهد. حتی سیستم فایل های HFS + را با Windows Explorer یا Windows File Explorer ادغام می کند. هر برنامه ویندوزی می تواند از دستگاه Mac شما بخواند یا روی آن بنویسد.

این برنامه 19.95 دلار هزینه دارد ، اما همچنین یک آزمایش 10 روزه رایگان نیز دارد. اگر نیاز به بازیابی فایل ها از دستگاه دارید ، 10 روز برای نصب این درایور در سیستم فایل ، کپی کردن پرونده ها و حذف نصب آنها کافی است.

Paragon HFS + برای عملکرد نیازی به جاوا ندارد.

دانلود: Paragon HFS + برای ویندوز 10 (19.95 دلار)

Mac Drive را برای ویندوز فرمت کنید

اگر دستگاه Mac فعلی دارید و دیگر Mac ندارید ، برای همیشه با سیستم فایل Mac باقی نمی مانید. پس از بازیابی فایل ها از دستگاه با استفاده از یکی از ابزارهای ذکر شده در بالا ، می توانید دستگاه را قالب بندی کرده و به یک پارتیشن استاندارد FAT32 تبدیل کنید که با اکثر دستگاه ها کار می کند.

با قالب بندی همه پرونده های موجود در دستگاه پاک می شود ، بنابراین حتماً از پرونده های خود پشتیبان تهیه کنید. برای قالب بندی دستگاه ، از جعبه محاوره ای که هنگام اتصال دستگاه به رایانه ظاهر می شود استفاده کنید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *