Apple TV 4K جدید به HomePod اجازه می دهد تا تمام صدا را از تلویزیون شما خارج کند


Apple TV 4K جدید می تواند صدای با کیفیتی از تلویزیون پشتیبانی از ARC یا eARC دریافت کند و می تواند صدا را از طریق بلندگوهای HomePod منتقل کند.

Apple TV 4K می تواند منابع صوتی تلویزیون را از طریق HomePods پخش جریانی کند

نسل دوم Apple TV 4K می تواند هر منبع صوتی متصل به تلویزیون سازگار را به طور خودکار به HomePod هدایت کند. این بدان معنی است که در نهایت می توانید از HomePod برای بازی ها استفاده کنید در حالی که کنسول بازی به یک تلویزیون سازگار با ARC متصل است.

این ویژگی در حال حاضر در مرحله بتا است.

به نسل دوم اپل تی وی ، یک یا چند اسپیکر HomePod و تلویزیون پشتیبانی از HDMI ARC یا eARC نیاز دارد (باید دارای برچسب “ARC” در کنار درگاه HDMI تلویزیون باشد). شاید لازم باشد ARC ، eARC یا HDMI-CEC را به صورت دستی در تنظیمات tvOS فعال کنید.

یک سند پشتیبانی از وب سایت Apple نشان می دهد که HomePod mini پشتیبانی نمی شود.

نحوه پیکربندی ARC یا eARC در Apple TV

قبل از پیکربندی HDMI ARC یا eARC ، حتماً با استفاده از دستورالعمل های اپل ، صدای سینمای خانگی را با HomePod و Apple TV 4K تنظیم کنید.

پس از انجام این کار ، به مراجعه کنید تنظیمات> فیلم و صدا> خروجی صدای پیش فرض در Apple TV خود و مطمئن شوید که HomePod در زیر انتخاب شده است خروجی صوتی پیش فرض . سپس انتخاب کنید پخش صوتی تلویزیون در داخل کانال صوتی معکوس (بتا) .

و این همه!

مرتبط: ARC چیست؟

Apple TV HD و Apple TV 4K به شما امکان می دهند بلندگو یا جفت استریو HomePod خود را به عنوان خروجی پیش فرض برای تمام صداهایی که از خود تلویزیون Apple می آیند تنظیم کنید (tvOS 14.2 لازم است). این اساساً HomePods را به بلندگوهای سینمای خانگی Apple TV شما تبدیل می کند.

به لطف ویژگی های صوتی رایانه ای اپل ، HomePod (تنظیمات) با این روش می تواند Dolby Atmos و سایر استانداردهای صدای فراگیر را هنگام تماشای فیلم های Apple TV نشان دهد و یک صحنه صدای جعلی فراگیر ایجاد کند.

درباره ARC و eARC بیشتر بگویید

ERC یا Audio Return Channel یک فناوری است که به همه منابع صوتی متصل به تلویزیون سازگار اجازه می دهد تا در همان مکان هدایت شوند ، مهم نیست که از کجا آمده باشند. از یک پورت HDMI برای پردازش همه صدا از یک دستگاه خاص استفاده می شود.

مرتبط: بهترین تلویزیون های بازی HDMI 2.1

با استفاده از ERC می توانید مواردی مانند بلندگوهای خود را به یک ورودی HDMI در تلویزیون متصل کرده و از طریق آن بلندگو به طور خودکار صدا را از همه دستگاه های متصل به تلویزیون خود پخش کنید.

eARC یا Enhanced Audio Return Channel یک نسخه بهبود یافته از استاندارد ARC است که سوئیچینگ صوتی 5.1 کاناله را با پشتیبانی از فناوری های جدیدتر صدای فراگیر مانند Dolby Atmos ، DTS: X و غیره به آن اضافه می کند.

EARC به عنوان بخشی از مشخصات HDMI 2.1 ارائه شد. به عبارت دیگر ، شما برای استفاده بیشتر از eARC به پشتیبانی HDMI 2.1 در دستگاه های خود نیاز دارید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *