5 برنامه اندروید که فایلهای حذف شده را برای شما بازیابی می کنند


اندروید به خوبی اطمینان حاصل می کند که موارد به طور تصادفی حذف نمی شوند ، اما هنوز هم اتفاق می افتد. اگر به طور تصادفی یک پرونده یا تصویر مهم را حذف کنید ، یافتن نسخه پشتیبان یا بازیابی اطلاعات توسط خودتان دشوار است. وقتی این اتفاق افتاد ، می توانید از برنامه ای برای بازیابی آن استفاده کنید.

ما برخی از محبوب ترین برنامه های بازیابی پرونده Android را امتحان کرده ایم.

مراقب برنامه های جعلی باشید

برنامه های جعلی زیادی در فروشگاه Google Play وجود دارد. این برنامه های شکارچی غالباً هزینه دریافت می کنند و معمولاً نمی توانند پرونده های شما را بازیابی کنند.

اما این بدان معنا نیست که بازیابی پرونده ها و عکس های حذف شده غیرممکن است. ما بیش از دوازده برنامه بازیابی فایل را آزمایش کردیم تا برنامه های مفید را پیدا کنیم. فرآیند آزمایش شامل ایجاد یک تصویر “آزمایشی” به راحتی قابل مشاهده و سپس آزمایش موارد زیر است:

  • پرونده را از گالری حذف کنید (آن را به پوشه حذف شده ها در گالری ارسال کنید)
  • پرونده را از پوشه حذف شده ها در گالری حذف کنید
  • فایل حذف شده عملکرد حذف شده را حذف کنید

این چهار برنامه کاربردی هستند که می توانند پرونده گمشده شما را پیدا و بازیابی کنند.

1. بستر

گالری عکس (3 عکس)

Dumpster چشمگیرترین برنامه بازیابی پرونده بود که ما آزمایش کردیم. او توانست هنگام حذف عکس پاک شده به سطل زباله ، سطل آشغال را از دست داده و کاملاً پاک شود ، آن را پیدا و بازیابی کند. همچنین کیفیت تصویر را کاهش نمی دهد.

از همه بهتر ، سطل آشغال همه چیز را از اسناد گرفته تا پرونده های موسیقی ضبط می کند. تنها چیزی که نمی توانستیم بفهمیم پیام های متنی حذف شده است ، اما روش های دیگری برای دریافت آن وجود دارد.

استفاده از Dumpster ساده و آسان است و اگرچه یک نسخه برتر را ارائه می دهد ، برای بازیابی پرونده های از دست رفته شما مجبور به پرداخت هزینه نیست. ویژگی های برتر به شما امکان می دهد از Dumpster به عنوان سرویس پشتیبان گیری از پرونده استفاده کنید و همچنین پرونده های غیرضروری را در تلفن خود سازماندهی کنید.

دانلود: Dumpster – بازیابی عکس های پاک شده و بازیابی ویدئو (رایگان ، اشتراک در دسترس)

2. بازیابی پرونده ها و بازیابی اطلاعات

گالری عکس (3 عکس)

اگر دستگاه Android خود را با موفقیت روت کرده اید ، Undeleter بهترین گزینه برای بازیابی پرونده های از دست رفته است. اگر تلفن شما دسترسی ریشه ای ندارد ، ممکن است کپی های ذخیره شده پرونده هایی را که از تلفن شما منتقل نشده اند و در مکان های صعب العبور بایگانی شده اند ، پیدا کند.

در یک تلفن روت شده ، Undeleter پرونده های آزمایشی حذف شده را بازیابی می کند ، مهم نیست که آنها را با چه دقت از حافظه ذخیره کنید. هیچ برنامه ای کاملاً قابل اعتماد نیست ، اما Undeleter قابل اعتماد و جامع است. این می تواند انواع مختلفی از پرونده ها را بازیابی کند و بخشی از تلفن شما را بدون جستجو ترک نمی کند.

در دستگاه ریشه دار ، Undeleter می تواند در هر کجا جستجو کند ، که این امر احتمال بازیابی یک مورد گمشده را بسیار افزایش می دهد. با این حال ، روت کردن دستگاه ممکن است شما را در معرض خطرات امنیتی قرار دهد. فقط برای استفاده از این برنامه تلفن خود را روت نکنید. اما اگر قبلاً روت شده باشد ، Undeleter گزینه بسیار خوبی است.

دانلود: بازیابی پرونده ها و بازیابی اطلاعات (خریدهای درون برنامه ای رایگان)

3. نرم افزار بازیابی

گالری عکس (3 عکس)

نرم افزار بازیابی تقریباً شبیه برخی از برنامه های کلاهبرداری است ، بنابراین مراقب باشید. اگرچه رابط کاربری آن یکسان است ، اما این نسخه در تست های ما موفقیت آمیز بود. پرونده آزمون ما را به راحتی از سطل آشغال بازیابی کنید. همچنین پرونده ای را که از سطل آشغال حذف شده بود ، بازیابی کرد.

این نرم افزار به طور قابل اعتماد فایل های ویدئویی ، صوتی و عکس را بازیابی می کند. به دنبال اسناد یا سایر انواع پرونده ها نخواهد بود ، بنابراین بهتر است نسخه پشتیبان تهیه کنید.

این برنامه برخی از فایلهای قدیمی را بارگیری کرد که نتوانستیم در برنامه My Files پیدا کنیم. با نگاهی به نتایج ، به نظر می رسد که این برنامه می تواند عکس های حذف شده را در برنامه ها و همچنین عکسهای ذخیره شده در گالری ، اسناد و سایر مکان های مشترک را پیدا کند. اگر فایلی که گم کرده اید مدتها پیش حذف شده باشد ، ممکن است گزینه خوبی باشد.

دانلود: نرم افزار بازیابی: بازیابی پرونده های حذف شده (مقدونیه)

4. بازیابی اطلاعات

گالری عکس (3 عکس)

Data Recovery یا Photo APK Backup ، همانطور که کد نامیده می شود ، نتایج مختلفی را به ما ارائه داد. همانطور که در عکسهای بالا نشان داده شده است ، برنامه قادر به یافتن پرونده سبز “آزمایشی” ما از سطل بازیافت بود. اما او نتوانست یک بار آن را در سطل زباله پیدا کند و نمی تواند پیدا کند کدام نسخه سطل زباله را از دست داده است.

علاوه بر این ، فقط عکس های پاک شده را بازیابی می کند ، اسناد ، پرونده های موسیقی یا سایر داده ها را جستجو نمی کند. اما بازیابی اطلاعات مقدار چشمگیری از عکس ها و پرونده هایی را که ما به دنبال آنها نبودیم ، به ارمغان آورد.

من عکس ها و پرونده هایی را پیدا کردم که با “فایلهای من” در کارت SD و حافظه داخلی من پیدا نکردیم ، بنابراین اگر می خواهید چیزی را که مدتهاست داشته اید جستجو کنید ، ممکن است مفید باشد.

دانلود: بازیابی اطلاعات: ابزار حفاری دیسک ، بازیابی اطلاعات حذف شده Android (رایگان ، اشتراک های موجود)

پرونده های حذف شده را می توان بازیابی کرد

با استفاده از برنامه ای که می داند کجا را جستجو کند ، شانس بیشتری برای بازیابی اطلاعات حذف شده دارید. با این حال ، این برنامه ها برای همه مفید نیستند. متأسفانه ، در بعضی موارد ، گذشته برای همیشه از بین رفته است – هرچه بعد از حذف پرونده از تلفن خود بیشتر استفاده کنید ، احتمال بازیابی آن کمتر است.

به همین دلیل نگه داشتن نسخه های پشتیبان از پرونده های مهم خود بسیار مهم است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *