این هوش مصنوعی از تصاویر ماشینی برای شبیه سازی شکل ظاهری آنها استفاده می کند


در تلاش برای تغییر این واقعیت که تولید ویولن مدرن “بیشتر مبتنی بر سنت است تا مبتنی بر درک” ، تیمی از محققان در ایتالیا چیزی تا حدودی مفید را توسعه داده اند.

ارائه روشی مبتنی بر داده ها در تولید ویولن

سباستین گونزالس ، دیوید سالوی ، دانیل بائزا ، فابیو آنتوناچی و آگوستو سارتی از دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا (دانشگاه پلی تکنیک میلان) یک سیستم هوش مصنوعی ایجاد کرده اند که می تواند منابع بسیاری را برای تولید کنندگان ابزار فراهم کند – این سیستم پیش بینی می کند که چگونه به نظر برسد. ویولن مانند قبل از انجام آن بود.

هوش مصنوعی از نمودارها برای تعیین شکل ویولن ناتمام استفاده می کند. این امر با توسعه یک شبکه عصبی برای پردازش اندازه گیری ها قبل از مقایسه آنها با صداهای خروجی امکان پذیر شد.

در این مقاله تحقیقاتی آمده است:

توانایی پیش بینی شکل ظاهری ویولن می تواند بازی را برای سازندگان ویولون تغییر دهد ، زیرا نه تنها به آنها کمک می کند عملکرد بهتری نسبت به “استادان بزرگ” داشته باشند بلکه به آنها کمک می کند تا پتانسیل طرح ها و مواد جدید را کشف کنند.

به نظر می رسد امروزه تولید ویولون با اولین بار ظهور این ساز در قرن شانزدهم تفاوت چندانی ندارد.

قرعه کشی کسی است که سازهای زهی را می سازد و تعمیر می کند. ماشین آلات مدرن لوتر تمایل دارند تغییرات مشابهی را در همان طرح های ویولن ایجاد کنند که قرن هاست وجود دارد. چرا زیرا شکل و خصوصیات ارتعاشی آن صدای آن را حکم می کند.

ساخت ویولون کاری گران است ، اما اگر یک لوتیونر بخواهد طرحی جدید خلق کند ، تا زمان ساخت ویولون نمی داند چه شکلی است. این مشکلی است که محققان امیدوارند هنگام ساخت این سیستم هوش مصنوعی بتوانند آن را حل کنند.

اختلاط هوش مصنوعی و کارهای خلاقانه

در چند ماه گذشته ، بیشتر محققان شاهد تلاش برای استفاده از هوش مصنوعی به روش های خلاقانه بوده اند. همه آزمایشات نتایج جالبی را ارائه دادند.

فوریه گذشته ، تیم فرهنگ و هنر گوگل به یاد هنرمند روسی واسیلی کاندینسکی از هوش مصنوعی برای شبیه سازی سینستزی استفاده کردند. یک ماه بعد ، شرکت شجره نامه MyHeritage با ابزار AI خود ، که تصاویر ساکن را متحرک می کند ، چند برابر شد.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *