چرا کارگران از راه دور بیشتر در معرض ویروس و کلاهبرداری هستند؟


از آنجا که کارگران با خوشبختی به روشی دور از زندگی می پردازند ، کارفرمایان بیشتری انتخاب دائمی می کنند. متأسفانه ، این آزادی همچنین خطرات آنلاین را برای کل شرکتها و همچنین افراد آنها به همراه دارد.

برای زنده ماندن این سیستم ، کارگران از راه دور باید یاد بگیرند که از خود در برابر ویروس ها و فیشینگ محافظت کنند. در اینجا خلاصه ای از آنچه باعث آسیب پذیری آنها می شود و چگونگی مبارزه با هکرها است.

چرا کارمندان از راه دور بیشتر در معرض تهدیدهای آنلاین هستند؟

همه گیری Covid-19 باعث تغییر بسیار بزرگ و ناگهانی به کار از راه دور قبل از آماده شدن برخی از شرکت ها شد. ما نه تنها در مورد ایجاد ابزارها و قوانین برای کارمندان ، بلکه در مورد تقویت سیستم های امنیتی نیز صحبت می کنیم ، زیرا از آن زمان همه چیز به صورت آنلاین اتفاق می افتد.

سه خطر اصلی برای امنیت اینترنت

اول ، کارگران از راه دور ممکن است از طریق اتصالات ناامن به اینترنت دسترسی داشته باشند. دوم ، شرکت ها داده های حیاتی را به ابر منتقل کرده اند ، که برای هکرهای باتجربه یک هدف آسان تر و جذاب تر است.

علاوه بر این ، حفظ استانداردهای امنیتی بالا هزینه هایی نیز در بر دارد. به همین دلیل است که برخی از کارفرمایان به شرطی که ایمن باشند و مراقب فعالیت های خود باشند ، به کارگران اجازه می دهند از اتصال اینترنت و دستگاه های خود استفاده کنند.

اما تنها چیزی که برای ورود ویروس لازم است عاملی است با ضعف امنیت سایبری یا مدیریت آن. این شرکت سپس به همراه همه افرادی که با آنها در ارتباط است در معرض خطر است. با توجه به خسارت ناشی از حمله سایبری ، همچنین در نقض اعتماد و از بین رفتن اعتماد آن ، رویدادی مانند این می تواند فاجعه بار باشد.

Ransomware تهدید بزرگی برای کارگران از راه دور است

https://www.youtube.com/watch؟v=n8mbzU0X2nQ

گرچه تنها تهدید نیست ، باج افزار به طور مداوم در حال افزایش محبوبیت است. استاتیستا گزارش می دهد که 304 میلیون حمله جهانی در سال 2020 مشاهده شده است که 62 درصد نسبت به سال 2019 افزایش یافته است. این نشان دهنده علاقه جدید به کلاهبرداری است.

همچنین ، تعداد بیشتر کارگران از راه دور امروز فرصت بیشتری برای نفوذ به شرکت ها و دور زدن بار والدین به هکرها می دهد. Ransomware می تواند این کار را با گروگان گرفتن پرونده ها یا کل رایانه و درخواست پرداخت برای انتشار آن انجام دهد.

درباره باج افزار و اقدامات امنیتی آن برای ایمن نگه داشتن شما ، چه از راه دور و چه در خانه ، بیشتر بدانید. در حقیقت ، هرچه اطلاعات بیشتری درباره انواع بدافزارها و نحوه ورود آنها به کامپیوترها داشته باشید ، می توانید از خود محافظت کنید.

مرتبط: درک بدافزار: انواع متداولی که باید بدانید

نحوه مبارزه با ویروس ها و فیشینگ به عنوان یک عامل از راه دور

دنیای دیجیتال ممکن است انواع مختلفی از بدافزار را برای مقابله با آنها داشته باشد ، اما اقدامات مشترکی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از قربانی شدن خود یا شرکت خود انجام دهید.

کارگران از راه دور که ارتباط مستقیمی با همکاران یا بخشهای مفید IT ندارند باید توجه بیشتری داشته باشند.

1. استفاده از دستگاه ها و سیاست های مورد تأیید شرکت

اولین اقدامی که هر صاحب مشاغل باید انجام دهد تهیه دستگاه های از پیش تعریف شده و قوانین سختگیرانه برای کارگران از راه دور است. کارگران از راه دور در طی و پس از آن همه گیر احساس امنیت می کنند و کمتر از قوانین ایمنی خارج می شوند.

به عنوان مثال ، چندین لپ تاپ و تبلت را به شبکه ابری این شرکت متصل کرده و نرم افزارهای ضد ویروس و مدیریت تیمی حرفه ای را ارائه دهید. به این ترتیب ، همه می دانید که حداقل برخی از استانداردهای امنیت سایبری رعایت شده است.

2. از ابزارهای ضد ویروس قدرتمند و به روز استفاده کنید

کاری که می توانید به عنوان یک عامل از راه دور انجام دهید ، مسئله سرمایه گذاری و عقل سلیم است. برای مبتدیان ، اگر ابزار معتبر شرکت ندارید ، فقط از اتصالات اینترنت ایمن و همچنین دستگاه هایی که جدیدترین و قابل اعتمادترین نرم افزار آنتی ویروس را دارند استفاده کنید.

می توانید محصولات با کیفیتی برای رایانه ها ، تلفن های هوشمند و حتی دستگاه های اینترنت اشیا پیدا کنید. این هزینه می تواند زیاد باشد ، اما ارزش محافظت از بسیاری از افراد در برابر تهدیدات آنلاین را دارد. ممکن است صاحب مشاغل شما از تأمین هزینه ها راضی باشد ، اما ابتدا قبل از اینکه گران ترین هزینه را بپرسید ، س askال کنید!

3. از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید

فقط در صورت بروز مشکلی ، داده های خود را در یک مکان جداگانه ذخیره کنید. این کار به شما آرامش می دهد هنگام کار با باج افزار یا خاموش کردن سیستم به دلیل ویروس.

هکرها هنوز هم یک مشکل هستند ، اما لازم نیست نگران از دست دادن پرونده ها یا اطلاعات مهم باشید.

4- از رمزهای عبور ایمن استفاده کنید

به هر حال گذرواژه های شما باید قوی و منحصر به فرد باشد ، اما همین که تجارت خود را به دفتر و دستگاه های خود در خانه منتقل کردید ، بهتر است همه کدهای مهم خود را تنظیم و ارتقا دهید. با توجه به تکنیک های هکری که امروزه از حملات بی رحمانه گرفته تا keylogger استفاده می شود ، بهتر از پوزش ایمن است.

مرتبط: محبوب ترین ترفندهایی که برای هک رمزهای عبور استفاده می شود

5. از داده های خود محافظت کنید

نکته بعدی برای یادآوری: هرگز اطلاعات شخصی ، از جمله رمزهای عبور را فاش نکنید. پیام های فیشینگ می توانند از طریق ایمیل ، شبکه های اجتماعی و حتی تماس گیرنده هایی ظاهر شوند که در یک شرکت مرتبط کار می کنند.

اگر صاحب مشاغل قوانینی برای به اشتراک گذاشتن داده ها با همکاران یا مشتریان وضع نکرده است ، پیش قدم شوید و نسبت به هرگونه رفتار مشکوک هوشیار باشید.

از اعتماد به غریزه خود نترسید ، زیرا این امر اغلب می تواند روز را نجات دهد.

https://www.youtube.com/watch؟v=lJqS7BbHft4

آنتی ویروس شما باید تهدیدات را تشخیص دهد ، اما همچنین باید هوشیار باشید. ایمیل های افراد غریبه را باز نکنید. فقط به این دلیل که کسی از شما درست خواسته است روی پیوندها کلیک نکنید یا فایلها را بارگیری نکنید.

قبل از استفاده از هر چیزی که ممکن است بدافزار را پنهان کند ، مطمئن شوید که فرستنده در تعامل با آن ایمن است.

این شامل وب سایت ها است. آنها می توانند ویروس ها را به همین راحتی ، اگر نه بیشتر ، با افزایش ترافیک اینترنت گسترش دهند. بهترین محافظت شما این است که مراقب هشدارهای مربوط به وب سایت های خطرناک باشید ، مراقب باشید که روی پنجره های بازشو یا محتوای مشکوک کلیک نکنید.

7. برای شفافیت بیشتر تنظیمات خود را تنظیم کنید

رایانه و دستگاه های همراه شما می توانند به شما کمک کنند که یک فایل یا ایمیل مشکوک است یا خیر. ابتدا اطمینان حاصل کنید که جزئیات و گزارشات را از ترافیک امنیت سایبری خود در داخل و خارج از شبکه دریافت می کنید.

در همان زمان ، تنظیمات اصلی خود را تنظیم کنید. میتوانست برای گزینه های File Explorer به عنوان مثال ، در ویندوز ، به رایانه خود بگویید که پسوندهای پرونده و موارد پنهان را نشان دهد. قبل از باز کردن می توانید دقیقاً ببینید که آن چیست.

همچنین ، مسدود کردن دائمی پورت 445 می تواند از گسترش بدافزار در شبکه شما به سایر دستگاه ها جلوگیری کند. برای جلوگیری از باج افزار و سایر حملات سایبری با ترفندهای بیشتری آشنا شوید.

کلیه تجهیزات تجاری و شخصی خود را تهیه کنید

بعضی کارها را می توانید از هرجایی انجام دهید ، اما لازم است برای رفاه حال تعداد زیادی از افراد غیر از خودتان اقدامات احتیاطی انجام دهید. در نهایت ، درک اینکه چرا کارگر از راه دور در برابر حملات آسیب پذیرتر است و چگونه می توان از آنها جلوگیری کرد ، مسئولیت کارمند و همچنین مسئولیت کارفرما است.

شما نمی خواهید حلقه ضعیفی باشید که کلاهبرداران سعی می کنند از آن استفاده کنند. به فناوری موجود در محیط خود ، از تلفن گرفته تا چاپگرهای هوشمند و تلویزیون فکر کنید. سپس آنچه را که می توانید انجام دهید تا از قابلیت اطمینان در برابر مهاجمان محافظت کنید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *