10 ویژگی مدیریت رمز عبور برای جستجو


مدیران گذرواژه اکنون حیاتی هستند که یک نفر دارای چندین حساب دارای اعتبار است که در غیر این صورت باید آنها را بخاطر بسپارد. اگر به تازگی در مورد مدیران گذرواژه اطلاعاتی کسب کرده اید یا می خواهید برای یکی از آنها خرید کنید ، باید بدانید که به دنبال چه چیزی بگردید. ده ها گزینه در دسترس است و هر ویژگی مدیر رمز عبور مزایا و معایب خود را دارد.

با این وجود ، چند ویژگی استاندارد وجود دارد که باید قبل از استقرار در یک مدیر رمز عبور به خاطر بسپارید. در اینجا ده ویژگی برتر وجود دارد که باید در هر مدیر رمز عبور جستجو کنید.

1. پشتیبانی از چندین سیستم عامل

پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف برای اطمینان از اینکه صرف نظر از سیستم عاملی که استفاده می کنید ، همچنان به ذخیره رمز عبور دسترسی دارید بسیار مهم است.

حداقل مدیر رمز عبور باید از چهار سیستم عامل اصلی پشتیبانی کند: Android ، iOS ، Windows و macOS. علاوه بر این ، مدیر رمز عبور باید پسوندهای مرورگر اصلی را داشته باشد. با این کار پر کردن اطلاعات خود در هر صفحه ورود به سیستم بسیار آسان است.

2. ایجاد رمز عبور امن

هر مدیر رمز عبور باید یک مولد رمز ورود داشته باشد. ایجاد گذرواژه ضروری است و نقش مهمی در کمک به شما در ایجاد رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد دارد. این کار به مقدار زیادی کار نیاز دارد و لازم نیست تمام نکات مربوط به ایجاد رمزهای عبور قوی و ایمن را بخاطر بسپارید.

تولیدکنندگان رمز عبور گزینه های سفارشی سازی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد طول رمز ورود ایجاد شده را تنظیم کرده و حتی انتخاب کنید که آیا آن شامل حروف خاص ، اعداد ، حروف کوچک و بزرگ باشد. برخی از آنها همچنین سابقه رمزهای عبور ایجاد شده را در اختیارتان قرار می دهند ، درصورتی که بعداً به آنها احتیاج داشته باشید.

3. فضای ذخیره سازی طاق

مدیران رمز عبور به شما کمک می کنند رمزهای عبور ، یادداشت ها و سایر اطلاعات شخصی را در یک مخزن ذخیره کنید. مدیر رمز عبور می تواند رمزهای عبور را به صورت محلی ، در دستگاه شما یا در فضای ابری ذخیره کند.

ذخیره رمز ورود بر روی دستگاه شما وسوسه انگیز است ، اما با خرابی های آن همراه است. از همه مهمتر ، اگر دستگاه خود را گم کنید ، تمام گذرواژه های خود را از دست می دهید و نمی توانید آنها را بازیابی کنید.

ذخیره سازی خرک همچنین به این معنی است که شما باید به صورت دستی رمزهای عبور را بین دستگاه ها همگام سازی کنید. در عصری که افراد بیش از یک ابزار برای اهداف مختلف دارند ، همگام سازی خودکار ضروری است.

گزینه On-device گزینه کمتری است ، اگرچه برخی از مدیران رمز عبور از حافظه محلی پشتیبانی می کنند. ممکن است مجبور شوید برای گزینه ای مانند این در برخی از مدیران گذرواژه هزینه کنید.

ابر به دلیل همگام سازی خودکار چندین دستگاه ، از فضای ذخیره سازی محلی بهتر عمل می کند و اگر یک یا تمام دستگاه های خود را گم کنید ، همچنان می توانید گذرواژه های خود را بازیابی کنید. به طور پیش فرض ، بهترین مدیران گذرواژه رمزعبورها را در cloud ذخیره می کنند.

اما علاوه بر راحتی ، دلایل خوبی وجود دارد که باید از خدمات ابری خودداری کنید. معایب ابر عمدتا امنیت را احاطه می کنند. به این ترتیب ، مهم است که پروتکل های امنیتی اجرا شده توسط مدیر رمز عبور را در صورت رفتن به cloud در ذهن داشته باشید.

تأیید کنید که مدیر گذرواژه هک شده است. در این صورت ، تأیید کنید که اطلاعات کاربر به هیچ وجه تحت تأثیر قرار گرفته است.

مرتبط: ابر در برابر مدیران رمز عبور محلی: کدام یک برای شما مناسب است؟

4. امنیت

از آنجا که اعتبارنامه را برای تمام حساب های خود ، از جمله سیستم عامل های مهم مانند بانک ها ذخیره خواهید کرد ، امنیت در درجه اول اهمیت است. خوشبختانه ، مدیران رمز عبور از چندین پروتکل رمزگذاری برای اطمینان از محافظت و محافظت از اطلاعات شما در برابر افراد بد استفاده می کنند.

رمزگذاری 256 بیتی AES ، استاندارد فعلی صنعت ، محبوب است. همچنین مدیران رمز عبور از احراز هویت چند عاملی از طریق برنامه های تأیید اعتبار ، یا بعضاً کلیدهای امنیتی سخت افزار ، برای امنیت بیشتر پشتیبانی می کنند.

برای اطمینان از اینکه اعتبارنامه شما فقط برای شما شناخته شده است ، برخی از مدیران گذرواژه از سیاستهای ذخیره ناشناس برای ذخیره رمزهای عبور و سایر اطلاعات شخصی استفاده می کنند. این روش اطمینان می دهد که مدیر رمز ورود به اعتبار ذخیره شده در مخزن شما دسترسی ندارد.

ساختار دانش صفر ، اگرچه پیاده سازی آن نسبتاً دشوار است ، اما امنیت داده های شما را تضمین می کند ، حتی اگر مدیر رمز عبور شما نقض امنیتی داشته باشد.

برای اطمینان از امنیت داده های منتقل شده ، رمزگذاری به پایان نیز لازم است.

5. گزینه های بازیابی

هنگام ورود به سیستم مدیر گذرواژه ، باید گذرواژه اصلی ایجاد کنید. این کلید اصلی برای گاوصندوق رمزگذاری شده شما خواهد بود. اگر فراموش کنید ، در صورت عدم وجود گزینه بازیابی ، از طاق دسترسی به داده های خود را از دست خواهید داد.

با توجه به نقش کلیدی رمز عبور اصلی شما ، مهم است که گزینه های بازیابی ارائه شده توسط مدیر رمز عبور را بررسی کنید.

رویکرد استانداردی برای این وجود ندارد. مدیران مختلف رمز عبور روش خاص خود را برای انجام کارها دارند. بررسی کنید آیا مدیر گذرواژه شما گزینه های بازیابی دارد یا خیر و نحوه کارکرد آن را دریابید. گزینه های بازیابی به شما کمک می کند تا دوباره به قوس خود دسترسی پیدا کنید ، حتی اگر رمزعبور اصلی خود را فراموش کنید.

6. همگام سازی خودکار دستگاه

همگام سازی خودکار انعطاف پذیری هنگام تعویض دستگاه ها را فراهم می کند. می توانید به دستگاه دیگری بروید و بلافاصله همه اطلاعات به روز شده در فضای ذخیره خود را پیدا کنید.

این یک ویژگی ضروری است که در همه مدیران عمده گذرواژه وجود دارد – مگر اینکه بخواهید یکی از آنها را با فضای ذخیره سازی در دستگاه خود داشته باشید.

7. رمزهای عبور را ذخیره کرده و به طور خودکار پر کنید

با پر کردن خودکار گذرواژه ، نیازی به ورود دستی یا کپی و جایگذاری نام کاربری و گذرواژه ها برای ورود به حسابهای خود نیست. از طرف دیگر ، مدیر گذرواژه باید به شما این امکان را بدهد که اعتبارات ایجاد شده جدید را از طریق ویژگی ذخیره به راحتی ذخیره کنید.

هر دو دست به دست هم می دهند و در همه مدیران رمز عبور غالب مشترک هستند.

8. ذخیره سازی اقلام

بیشتر مدیران رمز عبور به شما امکان می دهند چیزی بیش از گذرواژه ذخیره کنید. پس به کمتر اکتفا نکنید. برخی از مدیران رمز عبور به شما امکان می دهند پرونده های شخصی را در گاوصندوق امن خود ذخیره کنید. به طور کلی ، فضای ذخیره سازی پرونده به 1 گیگابایت محدود می شود و ممکن است مجبور باشید هزینه آن را پرداخت کنید.

شما همچنین می توانید پرونده ها و یادداشت های محافظت شده مانند کارت های اعتباری و گذرنامه و سایر موارد را ذخیره کنید. LastPass همچنین یک ویژگی پر کردن فرم را ارائه می دهد که پر کردن فرم های آنلاین با اطلاعات شخصی شما با یک کلیک را آسان می کند.

9. پشتیبانی پشتیبانی

مدیر رمز عبور همچنین به شما امکان می دهد تا به راحتی اعتبارنامه ها و موارد ذخیره شده در مخزن خود را به اشتراک بگذارید.

با این حال ، این فقط در صورتی مهم است که قصد دارید در آینده برخی از مدارک معتبر مانند Netflix ، Hulu یا سایر سرویس های پخش را به اشتراک بگذارید. اگر قصد انجام این کار را دارید ، مشترک شدن در یک مدیر رمز عبور را در نظر بگیرید که امکان اشتراک گذاری ایمن را فراهم می کند.

10. صادرات ایمن

بیشتر مدیران رمز عبور به شما امکان می دهند داده های خرک را صادر کنید. اگر می خواهید پشتیبان محلی داشته باشید یا می خواهید به نسخه پشتیبان دیگری بروید ، این مفید است.

LastPass ، Keepass ، Bitwarden ، 1Password و سایر مدیران گذرواژه اصلی از صادرات پشتیبانی می کنند.

متعلق به: چگونه رمزهای عبور را به LastPass صادر کنیم و به مدیر رمز عبور دیگری برویم

چه کسی بهترین مدیر رمز عبور برای شما است؟

در صورت خرید یکی از مدیران گذرواژه ، انواع مختلفی برای انتخاب وجود دارد. اما مهم نیست که تصمیم به استفاده از آن دارید ، در مورد این 10 ویژگی خوب فکر کنید.

علاوه بر این ، مدیران گذرواژه ویژگیهای اضافی را برای کلاینتهای شرکتی مانند یک ورود به سیستم امنیتی واحد و یک صفحه کنترل مدیر مرکزی ارائه می دهند. همچنین می توانید یک حساب خانوادگی دریافت کنید ، اما این ویژگی معمولاً در بسیاری از مدیران گذرواژه یک ویژگی جداگانه است.



منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *