5G در مقابل 4G: کدام یک سریعتر است؟


فناوری 4G انقلابی در نحوه استفاده از تلفن های هوشمند ایجاد کرده است. از زمان معرفی آن ، مردم با سرعت کافی به تماشای تلویزیون بدون Wi-Fi مشغول بوده و سریعتر برنامه های مورد علاقه خود را بارگیری می کنند.

معرفی 4G همچنین دسترسی به برنامه ها را در حین حرکت بیشتر کرده است. بعلاوه ، افراد می توانند از طریق ویدئو با عزیزانشان ارتباط برقرار کنند – حتی وقتی در خانه نیستند.

با توجه به اندازه جهش بزرگ از 3G به 4G ، بسیاری انتظارات زیادی از 5G دارند. و یکی از مهمترین نکاتی که باید در مورد آن صحبت شود سرعت است.

بنابراین ، وقتی صحبت از شبکه های 4G در مقابل 5G می شود ، کدام یک سریعتر است؟

5G در مقابل 4G: تفاوت های اصلی

به زبان ساده ، 5G نسل پنجم فناوری موبایل و نسل چهارم چهارمین نسل است. در حالی که 4G پل نسل سوم بود که واقعاً تلفن های هوشمند ما را به موبایل تبدیل می کند ، 5G – اگر همه طبق برنامه پیش برود – به دستگاه های تلفن همراه اجازه می دهد تا با تأخیر کمتری در حال حرکت باشند.

تفاوت اصلی بین 5G و 4G در سرعت است ، به خصوص هنگامی که صحبت از بارگیری می شود. برای 4G ، حداکثر سرعت بارگیری 1 گیگابایت در ثانیه (GB / s) است. برای 5G این 20 GB / s است. به همین ترتیب ، بارگیری یک فیلم یا سریال تلویزیونی با 5G زمان بسیار کمتری خواهد داشت. از لحاظ تئوری می توانید با استفاده از 5G در کمتر از یک دقیقه یک فیلم داستانی بارگیری کنید.

مرتبط: 5G چیست؟ در اینجا چگونگی سریعتر و بهتر کردن اینترنت تلفن همراه خود آورده شده است

4G و 5G با در نظر گرفتن میانگین سرعت نظری سریع هستند. اما دوباره ، 5G از این نظر سریعتر است. در حالی که میانگین سرعت نظری برای 4G 100 مگابایت در ثانیه است ، 5G بین 200 تا 1000 است.

5G و 4G از نظر مصرف انرژی نیز متفاوت هستند. هنگامی که این زیرساخت در دسترس قرار گرفت ، فناوری 5G به افراد بیشتری امکان می دهد در هر زمان بدون ایجاد اختلال در شبکه ها به یکدیگر متصل شوند. این امر به ویژه برای اطمینان از اتصالات پایدار در هنگام ترافیک سنگین ، مانند ساعت شلوغی بسیار مفید خواهد بود.

اگر می خواهید مقایسه انواع دیگر شبکه ها را مشاهده کنید ، به مقاله ما با مقایسه سرعت 5G و اتصال 5G در مقایسه با 4G LTE مراجعه کنید.

4G در مقابل 5G: چه کسی برنده می شود؟

بحث در مورد 5G در مقابل 4G هنگام در نظر گرفتن سرعت نظری بسیار قانع کننده است. اما مهم است که به یاد داشته باشید هنگام بحث در مورد سرعت اتصال ، باید نتایج واقعی را نیز در نظر داشته باشید.

5G خود بسیار سریعتر از 4G است. اما در حال حاضر 4G زیرساخت بسیار بهتری دارد. این شبکه می تواند به افراد در مکان های از راه دور دسترسی پیدا کند و اتصال پایدارتری را هنگام حضور در آنجا فراهم کند. بنابراین ، در حالی که 5G در مسافت های کوتاه سریعتر است ، 4G سازگارتر است. و تا زمانی که زیرساخت 5G کاملاً توسعه نیابد ، تغییری نخواهد کرد.

س “ال “5G از 4G بهتر است” همچنین به مکان شما در جهان بستگی دارد. شبکه های 5G در برخی کشورها به طور قابل توجهی از دیگران برتر هستند و با زیرساخت های 5G در صف مقدم قرار دارند.

به ویژه ، ایالات متحده مقصر اصلی در مورد سرعت پایین است. Opensignal گزارشی در اکتبر سال 2020 منتشر کرد که در آن سرعت های مختلف 5G و 4G در سراسر جهان بررسی شده است. بود بهره وری 4G در هلند و کره جنوبی بالاتر از 5G در ایالات متحده . سرعت 4G کانادایی نیز از 5G آمریکایی سریعتر بود.

مرتبط: چگونه سرعت WiFi خود را آزمایش کنیم (و اشتباهاتی که باید از آنها جلوگیری شود)

با توجه به این نکته ، 5G هنگام تأخیر 4G را شکست می دهد. این کار را بسیار راحت می کند. برای 4G زمان پاسخگویی در حال حاضر بین 20-30 میلی ثانیه است. اگرچه سریع است اما با 5G یکسان نیست که انتظار می رود کمتر از 10 میلی متر تاخیر داشته باشد. در برخی موارد ، 5G ممکن است تاخیر 1 میلی ثانیه یا کمتر داشته باشد.

آیا 5G بهتر از 4G است؟

در ارزش اسمی ، سرعت 5G بسیار سریعتر از 4G است. تأخیر وجود ندارد و بارگیری پرونده های بزرگ داده بسیار آسان است. اما تاکنون این فقط از نظر تئوری است.

در حال حاضر ، زیرساخت های 5G باید مسیری طولانی را طی کند تا بتوانیم این مورد را روی تلفن های هوشمند در همه جا ببینیم ، بخصوص در خارج از شهرها این پروژه مدت زمان زیادی به طول خواهد انجامید و هزینه زیادی نیز خواهد داشت. اگرچه در دسته های کوتاه سرعت بالاتری دارند اما در مسافت های طولانی شبکه ها چندان قابل اعتماد نخواهند بود.

بنابراین ، آیا 5G بهتر از 4G است؟ یک روز می شود اما در حال حاضر ، بحث باید از 4G در مقابل 5G دور شود – و هر دو در صورت امکان ادغام شود.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *