نحوه ساختن نقشه سه بعدی در اکسل


هنگام مشاهده و کاوش داده های جغرافیایی ، می توانید از Microsoft 3D Maps در Excel برای نمایش و تجزیه و تحلیل معنادارتر آنها استفاده کنید.

اکسل شامل Microsoft 3D Maps است که ابزاری کاملاً جدید برای نقشه برداری از نمودارهای سه بعدی با استفاده از داده های جغرافیایی است. این ابزار در Microsoft Office 2016 در دسترس کاربران اکسل است. ابزار نقشه های سه بعدی مایکروسافت به شما امکان می دهد داده های جغرافیایی را به روشی جدید و کارآمد کشف کنید.

استفاده از نقشه های سه بعدی مایکروسافت در اکسل

شما می توانید از Microsoft 3D Maps برای ترسیم اطلاعات آب و هوا یا داده های مکانی در نقشه های 3D Bing استفاده کنید. علاوه بر این ، می توانید با توجه به نیازهای شرکت یا سازمان خود ، از تم ها و نقشه های سفارشی استفاده کنید تا بصری سازی را تغییر دهید.

دانشمندان و متخصصان غالباً در سناریوهای زیر از نقشه های سه بعدی مایکروسافت استفاده می کنند:

1. داده های جغرافیایی بزرگتر ترسیم کنید

میلیون ها ردیف داده را در الگوهای واقع بینانه 3D Bing Maps تجسم کنید. به راحتی می توانید داده ها را در چنین نقشه هایی از مدل داده اکسل یا جدول .

2. از دیدگاه های جدید به داده ها نگاه کنید

نقشه های سه بعدی مایکروسافت داده های شما را در فضاهای جغرافیایی ترسیم می کند تا هوشی را که در مجموعه داده ها بیشترین اهمیت را دارد منعکس کند. همچنین می توانید مهر زمان را به داده های خود اضافه کنید تا عملکرد داده ها را در طول زمان تجسم کنید.

3. داده های داستان سرایی را تجسم کنید

هنگامی که نیاز دارید داده های بزرگ و پیچیده ای را به اشتراک بگذارید یا آن را به مخاطبان زیادی ارائه دهید ، می توانید از گزینه های فیلم و صدا در Microsoft Maps 3D استفاده کنید.

نحوه تهیه داده های مکانی برای نقشه های سه بعدی مایکروسافت

برای ایجاد یک نمودار سه بعدی یکپارچه و بصری با استفاده از داده های جغرافیایی در اکسل ، باید تنظیمات ساختاری را در مجموعه داده ها اعمال کنید. بنابراین ، بر روی نکات زیر تمرکز کنید:

آ. بازسازی داده ها برای ابزار Microsoft 3D Maps

ورودی نقشه های سه بعدی مایکروسافت باید حاوی ردیفی باشد که رکوردهای منفرد را نشان می دهد. بهتر است متن را به عناوین ردیف یا ستون اضافه کنید تا ابزار بتواند مختصات جغرافیایی را به طور دقیق ترسیم کند. می توانید کل مجموعه داده را انتخاب کرده و سپس یکی از موارد زیر را اعمال کنید:

1. با فشار دادن قالب صفحه گسترده اکسل را اعمال کنید Ctrl + T.

2. مجموعه داده ها را به اضافه کنید مدل داده با انتخاب کل مجموعه داده و سپس کلیک کردن محل در بار.

3. اکنون کلیک کنید جرم محوری سپس کادر کنار را علامت بزنید این داده ها را به مدل داده اضافه کنید .

ب – تاریخ یا زمان را اضافه کنید

در بیشتر موارد ، شما می خواهید Microsoft 3D Maps ایجاد کنید تا تغییرات داده ها را با گذشت زمان تجسم کنید. برای رسیدن به این هدف ، باید یک رشته را نیز در آن بگنجانید زمان یا تاریخ حداقل برای هر ردیف داده یکی.

شما باید یک ستون را قالب بندی کنید زمان یا تاریخ سپس با انتخاب ستون کلیک راست بالای سر او اکنون کلیک کنید سلولها را فرمت کنید . را انتخاب کنید یا تاریخ یا زمان سپس کلیک کنید موافق .

ج- ارزش های جغرافیایی را به روشی معنادار لحاظ کنید

برای ایجاد نقشه های سه بعدی در Excel باید یک یا چند مقدار جغرافیایی برای هر ردیف داده داشته باشید. بنابراین ، می توانید هر یک از مقادیر زیر را به سطرها اضافه کنید:

 1. منطقه ایالتی
 2. کد پستی / کد پستی.
 3. طول و عرض جغرافیایی.
 4. استان / ایالت.

در صورت داشتن مقادیر مختلف جغرافیایی ، نقشه های سه بعدی شما دقیق تر خواهد بود. علاوه بر این ، دقت نقشه های سه بعدی به نتایج جستجوی Bing Maps 3D بستگی دارد.

مرتبط: نحوه ایجاد نمودارهای Microsoft Excel به روزرسانی خودکار در مراحل آسان

نحوه ایجاد نمودار سه بعدی با استفاده از Microsoft 3D Maps در Excel

این بخش با ایجاد داده های تاریخی در مورد مصرف برق از دالاس ، ایالات متحده ، مراحل ایجاد نمودارهای سه بعدی را به شما نشان می دهد. می توانید مجموعه داده های خود را امتحان کنید یا یکی از سه نمونه کتاب کار Microsoft را بارگیری کنید.

1 کتاب کار اکسل را باز کنید این شامل مجموعه ای از داده های جغرافیایی است که می خواهید در Microsoft 3D Maps مشاهده کنید.

2. اکنون ، روی یکی از سلول ها کلیک کنید درون مجموعه داده ها

3. گزینه “Option” را کلیک کنید. درج “ که در نوار منویی را باز می کند که مواردی مانند جداول والمخططات و خطوط نشانگر و غیره

4- در انتهای سمت راست خواهید دید نقشه سه بعدی داخل بخش تورها که در نوار .

5- روی دکمه کشویی کلیک کنید نقشه سه بعدی برای یافتن گزینه نقشه های سه بعدی را باز کنید .

کلیک نقشه های سه بعدی را باز کنید برای فعال کردن Microsoft 3D Maps در Excel برای اولین بار.

6. اگر از مجموعه داده های نمونه Microsoft استفاده می کنید ، یک صفحه شروع مشاهده خواهید کرد نقشه های سه بعدی با تورهای اضافه شده.

7. اکنون انتخاب کنید (+) کلمه عبور تور جدید در پایین صفحه پخش نقشه های سه بعدی .

8. توپ باز خواهد شد کف سه بعدی با داده های کدگذاری شده از مجموعه داده های ورودی. در اینجا قسمت اول را مشاهده خواهید کرد کلاس .

8. شما نیاز به یک بررسی دارید. پنجره کلاس برای اطمینان از دریافت صحیح مجموعه داده های ورودی.

9. می توانید از لیست کشویی برای نقشه برداری از زمینه ها با مشخصات جغرافیایی صحیح استفاده کنید تخته سیاه .

10. وقتی داده کارت به درستی تنظیم شد کره سه بعدی ، میله ها را مشاهده خواهید کرد سه بعدی یا نقاط سه بعدی در نقشه

مرتبط: نحوه افزودن خطوط درخشان در اکسل

تور ابزارهای Microsoft 3D Maps می تواند رابطه بین مکان و داده های آن را بر اساس تغییر در زمان تجسم کند. این ویژگی در بسیاری از مطالعات مانند موارد زیر مفید است:

 1. تغییر در محیط زیست در استانهای ایالت.
 2. تغییرات جوی در مناطق جغرافیایی ایجاد می شود.
 3. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی با وسایل نقلیه شخصی.
 4. استفاده از انرژی یا گاز در یک منطقه شهری براساس شهرک سازی.

در Microsoft 3D Maps می توانید پیش نمایش هایی مانند تورها و صحنه ها را ذخیره کنید. با ایجاد اولین نقشه سه بعدی در هر مجموعه داده جغرافیایی ، می توانید به طور خودکار تور را به آن اضافه کنید. اگر می خواهید یک تور جدید اضافه کنید:

 1. صفحه را ببندید کره سه بعدی موجود
 2. هر سلول را انتخاب کنید درون داده های قالب بندی شده.
 3. درج را کلیک کنید ، و سپس کلیک کنید نقشه های سه بعدی را باز کنید . گزینه ای برای ایجاد خواهید دید تور جدید .

در حالی که در صفحه تور هستید ، می توانید با کلیک کردن ، بسیاری از عناصر طرح نقشه سه بعدی را تغییر دهید گزینه های لایه . همچنین می توانید اضافه کنید فیلترها چندگانه برای تغییر نمایش داده های نماد جغرافیایی.

همچنین می توانید چندین صحنه را در یک تور اضافه کنید و سپس آنها را برای مخاطب پخش کنید. از جانب گزینه های صحنه می توانید سفارشی سازی های زیر را انجام دهید:

 • زمان بازی صحنه.
 • جلوه های گذرا اضافه کنید.
 • تاریخ شروع و پایان را اضافه کنید.
 • تنظیم سرعت صحنه.

اکسل بسیاری از تم های جهان 3D را در ابزار Microsoft 3D Maps ارائه می دهد. در نوار بالای صفحه کره سه بعدی ، کلیک شخصیت ، و شما می توانید تم مورد نظر را از بین 12 گزینه انتخاب کنید.

مرتبط: ویژگی های جدید در Excel برای شبکه برای افزایش بهره وری شما

برای نمایش داده های مکانی بعدی نسل بعدی از Microsoft 3D Maps استفاده کنید

با دنبال کردن این مراحل ، می توانید نمودارهای نقشه 3D عالی را با ابزار Microsoft 3D Maps ایجاد کنید ، که باعث بهبود نمایش داده های جغرافیایی می شود.

اگرچه Microsoft 3D Maps روش تجسم ارجح است ، اما می توانید از نمودار پراکندگی در Excel برای تجسم داده های مکانی استفاده کنید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *