5 نکته برای بهبود سخت افزار Linux VirtualBox


VirtualBox یک روش عالی برای نصب توزیع های لینوکس با سیستم عامل های دیگر بدون نیاز به راه اندازی مجدد است ، اما عملکرد سیستم ماشین مجازی در مقایسه با سیستم عامل نصب شده هیچ چیز نیست.

آیا می دانید روشهایی برای افزایش عملکرد VirtualBox و مفیدتر کردن ماشینهای مجازی شما وجود دارد؟ ما در این مقاله خواهیم فهمید.

1. افزونه های مهمان را نصب کنید

پس از نصب سیستم لینوکس خود در VirtualBox ، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید نصب افزونه های مهمان است. می توانید از تصویر ISO ارائه شده با میزبان VirtualBox خود استفاده کنید یا بسته هایی را نصب کنید که ممکن است بخشی از مدیر بسته شما باشد.

اگر از تصویر نصب ارائه شده با میزبان VirtualBox خود استفاده می کنید ، به اینجا بروید سخت افزار> قرار دادن یک تصویر CD برای افزودنیهای مهمان . به محلی که دیسک نصب شده است بروید و تایپ کنید:

 sudo ./VBoxLinuxAdditions.run

بزرگترین مزیت نصب افزونه های مهمان این است که سیستم مجازی لینوکس شما اکنون برای پردازش سریع فیلم به GPU شما دسترسی دارد. همچنین می توانید با استفاده از پوشه های به اشتراک گذاشته شده به راحتی فایل ها را بین میزبان و مهمان خود به اشتراک بگذارید.

موضوعات مرتبط: افزودنیهای مهمان VirtualBox: اینکه چه هستند و نحوه نصب آنها

2. از توزیع نور استفاده کنید

در حالی که VirtualBox به شما امکان می دهد سیستم عامل های مختلف را به طور همزمان اجرا کنید ، ممکن است متوجه افت عملکرد شوید زیرا از یک سیستم بر روی سیستم دیگر استفاده می کنید. سیستم عامل میهمان به اندازه میزبان شما به RAM و فضای ذخیره سازی نیاز دارد.

یکی از راه های حل این مشکل استفاده از توزیع های سبک مهمان لینوکس است. با استفاده از توزیع های سبک تر ، می توانید تصاویر کوچکتری ایجاد کنید که به حافظه کمتری نیاز دارند. به جای اوبونتو ، می توانید Xubuntu را انتخاب کنید که به جای GNOME از دسک تاپ سبک تر Xfce استفاده می کند.

اگر با خط فرمان Linux بسیار راحت هستید ، می توانید یک توزیع کننده سبک سبک مانند Arch را انتخاب کنید یا یک توزیع کننده را روی سرور طراحی شده برای عملکرد غیر گرافیکی نصب کنید ، که ما را به …

3. نیازی به رابط کاربری گرافیکی ندارید؟ از یکی استفاده نکنید!

اگر می خواهید بیشتر از خط فرمان از سیستم میهمان خود استفاده کنید ، شروع GUI هیچ اهمیتی ندارد. این فقط از حافظه RAM و CPU بیشتری روی میزبان شما استفاده می کند.

شما می توانید یک سیستم بدون رابط کاربری گرافیکی نصب کنید ، یا آن را پیکربندی کنید تا به جای اینکه X را با استفاده از مدیر نمایشگر بوت کنید ، فقط در کنسول بوت شود.

نقطه ضعف این گزینه این است که قرار دادن آن در کنسول VirtualBox بدون افزونه ها دشوار است. اگر SSH را نصب کرده اید ، می توانید از آن برای ورود به سیستم شبیه ساز دستگاه استفاده کنید.

مرتبط: Linux Display Manager چیست؟ نحوه انتخاب و اختصاص دادن یکی

4. SSH در ماشین مجازی شما

اگر در حال نصب نسخه سرور لینوکس بدون GUI هستید ، استفاده از این کنسول کمی ناخوشایند است. ممکن است قرار دادن کدی که از یک درس می بینید در کنسول دشوار باشد.

یکی از راه های انجام این کار ایجاد اتصال SSH به ماشین مجازی است.

برای انجام این کار ، باید آداپتور شبکه مهمان را در حالت Bridge تنظیم کنید. این بدان معنی است که میهمان شما به جای یک شبکه خصوصی ، یک آدرس IP دارد که در شبکه محلی شماست.

برای فعال کردن اتصال متصل ، منو را باز کنید تنظیمات برای دستگاه مهمان قابل اعتماد و متخصص شبکه> سوئیچ 1 . از منوی کشویی “پیوست شده به:” ، پیدا کردنآداپتور پل

مهمان خود را برای Linux اجرا کرده و یک سرور SSH از مدیر بسته خود نصب کنید ، اگر قبلاً این کار را نکرده اید. شما به آدرس IP مهمان خود در Linux نیاز خواهید داشت. برای این کار بنویسید:

 ip address

سپس از سرویس گیرنده SSH خود با نام کاربری و آدرس IP خود وارد میهمان شوید. اکنون می توانید به راحتی هر آنچه را که می خواهید در دستگاه قرار دهید.

5. از عکس های از قبل گرفته شده استفاده کنید

اگرچه VirtualBox بسیار سرگرم کننده و آسان است ، اما ایجاد ماشین های مجازی جدید و نصب توزیع های لینوکس روی آنها ممکن است زمان بر باشد.

خوشبختانه ، روشهایی برای بارگیری ماشینهای مجازی لینوکس از پیش ساخته شده وجود دارد به روشی که نرم افزار آشپزی شما حاوی یک نسخه از یک ظرف از پیش ساخته شده است. اگر عجله دارید این کار را راحت می دانید.

یکی از سایتهایی که می توانید این دستگاه ها را از آن بارگیری کنید OS Boxes است. این سایت تصاویری از توزیع های عمده و جزئی لینوکس را ارائه می دهد.

از مهمانان VirtualBox Linux استفاده کنید

VirtualBox نصب لینوکس را با امکان نصب همزمان چندین سیستم لینوکس ، بدون پارتیشن بندی یا بوت شدن مجدد ، بسیار آسان می کند. شما می توانید برای افزایش سرعت به اشتراک گذاری ویدئو و فایل ، افزودنیهای مهمان را نصب کنید ، برای افزایش کارایی ، از توزیع های سبک تر استفاده کنید ، GUI را کاملاً دور بیندازید و برای صرفه جویی در وقت از تصاویر پیش ساخته استفاده کنید.

VirtualBox ابزاری غنی برای کار با بسیاری از سیستم عامل ها ، نه فقط با لینوکس است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *