HomePods پشتیبانی از Music Lossless Audio اپل را دریافت می کند


اپل تأیید کرده است که بلندگوهای هوشمند HomePod و HomePod به زودی قادر به پخش محتوای Apple Music رمزگذاری شده در قالب صوتی و بدون از بین رفتن داده ها خواهند بود.

HomePod های بدون ضرر برای پشتیبانی صوتی از اپل

در 17 مه 2021 ، اپل اعلام کرد که جفت ویژگی های جدیدی که قرار است ماه آینده در Apple Music معرفی شوند: صدای فراگیر Dolby Atmos و صدای بدون تلفات.

اگرچه صدای فراگیر (نسخه Simulated Surround اپل) از طریق محصولات صوتی اپل مانند AirPods و Beats به راحتی در دسترس خواهد بود ، اما اپل مشخص نکرده است که بلندگوهای HomePod آن بدون از دست دادن صدا پخش می کنند یا خیر.

این موضوع قبلاً در یک سند پشتیبانی اپل توضیح داده شده است.

مرتبط: نحوه گوش دادن به Deezer در Apple HomePod

طبق این سند ، اسپیکرهای کوچک Siri HomePod و HomePod مجهز به افت صدا در اپل موزیک در به روزرسانی نرم افزار آینده خواهند بود.

در حال حاضر ، HomePod و HomePod mini از AAC برای ارائه کیفیت صدای عالی استفاده می کنند. پشتیبانی بی ضرر از بروزرسانی های بعدی نرم افزار.

این اعتماد شما در آنجاست.

نحوه برخورد اپل با صدا از دست رفته

اپل از فناوری فشرده سازی صوتی خود به نام کدک Apple Lossless Audio (ALAC) استفاده می کند. ALAC به استقرار نرم افزار Advanced Audio Codec (AAC) این شرکت می پیوندد ، نرم افزاری که در همه جا در دستگاه ها و سرویس های Apple مانند Apple Music و iTunes استفاده می شود.

اپل می گوید: “علاوه بر AAC ، کل کاتالوگ اپل موزیک اکنون با استفاده از ALAC در رزولوشن های مختلف از 16 بیت / 44.1 کیلو هرتز (کیفیت CD) تا 24 بیت / 192 کیلو هرتز کدگذاری می شود” ، و افزود که تفاوت AAC با صدا در این است گم نشده “تقریبا غیرقابل تشخیص”.

برخی از محتوا ها: رادیو پخش مستقیم ، رادیو زنده و محتوای درخواستی از ویدئوهای Apple Music 1 ، Apple Music Hits و Apple Music Country صوتی بدون ضرر را پشتیبانی نمی کند.

آیا AirPods از Apple Lossy Audio پشتیبانی می کند؟

با این حال ، برای AirPods Pro و AirPods Max ، پشتیبانی از محتوای صوتی از دست رفته از Apple Music در برنامه ها فعال نخواهد شد. دلیل این امر آنست که AirPods صدا را از طریق بلوتوث منتقل می کند نه Wi-Fi. در مقابل ، HomePod از پهنای باند Wi-Fi بسیار بالاتری برای انتقال صدا بدون ضرر به Apple Music استفاده می کند.

این شرکت به طور خاص در سند پشتیبانی اشاره کرده است که “اتصالات بلوتوث از صدای گمشده پشتیبانی نمی کنند.” برای کسانی که تعجب می کنند ، تمام هدفونهای AirPods و Beats Wireless از کدک بلوتوث AAC برای ارائه کیفیت صدای عالی استفاده می کنند.

در بلندگوها و هدفون های بلوتوث ، صدا بدون از دست دادن “به طور طبیعی” پخش می شود ، این به معنای آن است. اپل درمورد استفاده از بلندگوها و هدفون های بلوتوثی خود روشن نمی کند که آیا این کار مستلزم تبدیل جریان صوتی بدون افت به فرمت AAC از دست رفته است.

اعتبار تصویر: Howard Bushevero / Unsplashمنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *